SSD

GOODRAM zapowiada dyski IRDM PRO GEN. 2 - nadchodzą następcy udanych SSD

opublikowano przez Paweł Maziarz w dniu 2019-08-29

Polski producent nie zamierza spoczywać na laurach i już pracuje nad nowymi nośnikami SSD. W planach GOODRAM jest odświeżenie najlepszego SSD, a także inne sprzętowe nowości.

GOODRAM IRDM PRO (Iridium Pro) to bez wątpienia jeden z najbardziej udanych SSD w ofercie firmy Wilk Elektronik. Polski producent właśnie zapowiedział jego odświeżoną wersję - GOODRAM IRDM PRO GEN. 2. Czego możemy się spodziewać?

GOODRAM IRDM PRO GEN. 2

Nośniki GOODRAM IRDM PRO GEN. 2 będą dostępne w wersjach o pojemności 256 GB, 512 GB, 1 TB i 2 TB, więc jeszcze większych niż w przypadku poprzedniej serii IRDM PRO. Producent deklaruje transfery do 555 MB/s, a także liczbę operacji losowych do 97 000 IOPS.

Dysk wykorzystuje interfejs SATA 6 Gb/s, dzięki czemu sprawdzi się w nie tylko w komputerach stacjonarnych, ale też w większości laptopów. Na pokładzie znalazł się 8-kanałowy kontroler Phison PS3112-S12 oraz kości pamięci 3D TLC NAND. Dodatkowym atutem ma być 5-letnia gwarancja producenta.

Oficjalna prezentacja nośników GOODRAM IRDM PRO GEN. 2 nastąpi w przyszłym tygodniu podczas targów IFA 2019 (hala 17, stoisko 303). Wiemy jednak, że to nie jedyne nowości, jakie przygotowuje polski producent - w planach są kolejne podzespoły, a przy okazji zapowiedziano zmianę logo.

Źródło: GOODRAM

marketplace

Komentarze

2
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Iridium Pro a IRDM PRO to dwie różne bajki panie Pawle:) 5 lat gwarancji również posiadał Iridium PRO, całe odświeżenie polega na zastąpieniu pamięci MLC pamięciami TLC...
    Zaloguj się