Na topie

Gran Turismo Sport - dziś premiera

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry PlayStation 4

Kategoria: Gry Gry na konsole Gry PlayStation 4 Tematyka: wyścigi Zwiastuny gier Producenci: Polyphony Digital SONY

Przyglądamy się pierwszym ocenom Gran Turismo Sport, czyli gry, która ma bardzo wiele atutów (ale nie jest doskonała).

  • Gran Turismo Sport - dziś premiera
A A

Dziś debiutują jedne z najlepiej wyglądających i dających najwięcej przyjemności z jazdy wyścigów. Tak przynajmniej pokazują recenzje opublikowane przez tych, którzy mieli już okazję dokładnie przyjrzeć się grze Gran Turismo Sport.

Posiadacze PlayStation 4 doczekali się wreszcie pierwszej odsłony serii Gran Turismo tworzonej pod kątem ich urządzeń. Nowe dzieło studia Polyphony Digital do premiery było promowane jako takie, które wykorzysta drzemiący w konsoli potencjał – dość powiedzieć, że na PS4 Pro ma do zaoferowania rozdzielczość 4K, płynność 60 fps, a także HDR. Jak wyszło?

Jeśli chodzi o grafikę, nie znajdziecie negatywnych opinii. To samo tyczy się zresztą modelu jazdy, który – sądząc po recenzjach – jest bliski ideału. Chwalony jest również tryb wieloosobowy, którego każdy aspekt został odpowiednio dopracowany. Przypomnijmy w tym miejscu, że Gran Turismo Sport pozwala grać równocześnie 2 osobom na jednej konsoli i 24 przez sieć.

GT Sport premiera screen

Jeśli więc interesuje was głównie multiplayer, to Gran Turismo Sport można brać w ciemno. Jeżeli jednak liczyliście na dobrego single’a, to możecie być niemile zaskoczeni. Pozostając offline można jedynie ścigać się w trybie Arcade (i bez dostępu do Internetu nawet nie zapiszemy postępów). Krótko mówiąc: rozgrywka solowa zdecydowanie nie jest mocną stroną tej produkcji.

Recenzenci narzekają głównie na „wybrakowanie” względem poprzedniczek. Niewiele jest też aut i torów (choć można stwierdzić, że mimo to każdy coś dla siebie powinien znaleźć). To właśnie z tego powodu pierwsze oceny nie są tak wysokie jak mogłyby być (ale też nie można nazwać ich niskimi). Prezentują się następująco:

  • Alphr – 8/10
  • CGMagazine – 6,5/10
  • DarkStation – 8/10
  • Gadgets 360 NDTV – 9/10
  • GamesRadar+ – 8/10
  • Leadergamer – 7/10
  • Progress Bar – 9/10
  • Trusted Reviews – 7/10
  • Worth Playing – 8/10

Źródło: Metacritic, PlayStation

Odsłon: 3252 Skomentuj newsa
Komentarze

22

Udostępnij
  1. hideo
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-10-18 16:04

    kupię ale jeszcze nie dziś :p bo za dużo gier za mało czasu

    Skomentuj

  2. Akatzuky
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-18 18:52

    Gra jest nastawiona na multi i nie ma zadnej kampani w trybie offline, to tlumaczy wycieta fozyke tu i owdzie inaczwj musieli by dwie plytki oddzielnie zrobic jak w GT2

    Skomentuj

    1. silvver
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-18 19:02

      "wycieta fozyke"? Co to jest "fozyka"?

      Skomentuj

  3. drcocaina
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-10-18 20:18

    Jest ładnie ale tylko ładnie brakuje tych "szlifów" spektakularnych mówiących takie rzeczy tylko w GTSport. Wyszedł tylko kotlet robiony przez mistrza według nowego przepisu.

    Skomentuj

  4. dangh
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-10-18 22:37

    Kolekcjonerka juz na mnie czeka, wiec jak bede mial troche czasu to porownam to do raceroom;)

    Skomentuj

    1. adijedi
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-19 00:38

      raceroom? ciekawe...już sprawdzam!

      Skomentuj

      1. dangh
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-19 20:28

        Polecam, rFactor nieco sie starzeje, a raceroom, iracing i Asetto na PC wciaz sa w mojej wlasnej czolowce. RR na gorze;)

        Skomentuj

  5. piotreeeek
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-10-18 23:37

    Moje małe porównanie GTSport na PS4Pro w skalowanym 4K z Project Cars 2 PC w natywnym 4K, na Nurburgringu.

    PC2
    https://c1.staticflickr.com/5/4463/37542243151_3f13a7bc56_o.jpg

    GTSport
    https://zapodaj.net/images/3bb24fc304a9d.jpg

    Tu chyba nie ma co komentować :D

    Skomentuj Historia edycji

    1. jarris
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-10-19 01:04

      Nic dodać - nic ująć, miazga :D

      Skomentuj

      1. piotreeeek
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-10-19 01:52

        No niestety dla GTSport, ale tak to wygląda w gameplayu.
        A po kilkugodzinnej "zabawie" dziś z pełną wersją, śmiało moge powiedzieć że singlowcy nie maja nawet co podchodzić do tej gry. Jakieś szkółki jazdy a poźniej ściganie się samemu dla siebie na odkrytych torach, to śmiech na sali jeśli chodzi o definicje "single player". Poza tym jeśli brać pod uwage że "szuter" w tej grze to porażka (o czym pisza nawet fanboje), to zostaje nam jazda tylko na kilku (dosłownie) sensownych torach. I olać jakieś nudne jak flaki z olejem owale.
        Dlatego dziwie się że nawet w tej odsłonie gran turismo nie wrzucono chociaż większej liczby prawdziwych torów (np jak w wyścigach F1), skoro ta gra ma stać multiplayerem pełna gębą. A tak człowiek pościga się w multiku na Suzuce, Nurburgringu, Interlagos, Brand hatch i w sumie z ciekawszych to tyle...Jeśli już szlifować tygodniami umiejętnosci , to wolałbym się poźniej mierzyć w multiku na wiekszej liczbie realnie istniejących torów, a nie na jakiś wynalazkach polyphony. Gdzie Monza, Spa itp sławne tory...Aaaa zapomniałem, pewnie w DLC.

        Skomentuj

        1. piotreeeek
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2017-10-19 02:11

          Aha i byłbym zapomniał...jadąc przez Nurburgring na kamerze "onboard" nigdy nie patrzcie w lusterko wsteczne, jeśli nie chcecie żeby wam się przypomniała "era PS2" i tego co było wtedy w nich widać.

          Skomentuj

          1. Lara-Croft
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2017-10-19 17:36

            A ty dalej statyczne screeny wrzucasz? :D Brawo. Mam ci pokazać przejazd w nocy z HDR vs Project Cars?

            Skomentuj

          2. piotreeeek
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2017-10-19 18:52

            Przecież ty nawet nie wiesz jak wygląda na żywo HDR.

            Skomentuj

          3. PS4RaceMaster
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2017-10-19 19:02

            Olejcie tego typa i tyle :)

            piotruś do nory sio.........

            Skomentuj

          4. piotreeeek
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-10-19 19:24

            Patrzcie kto sie pojawił :D
            To jak, naparzasz już w twojego mesjasza wyścigów? :D
            A nie, nie ma singla, to nie ma w co grać buahhahahahaha
            Może wrzucisz pare screenów z GTS , żeby udowodnić że masz tą gre? :DDDDDDDDDD

            Skomentuj Historia edycji

  6. PayStation4PowerOF18fps
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-10-19 20:22

    Forza to zjada te całe Gran Shitismo

    Skomentuj

  7. piotreeeek
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-20 07:46

    https://www.dobreprogramy.pl/t-m-z/Gran-Turismo-Sport-recenzja,83776.html

    Skomentuj

  8. FajeraPL
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-20 09:08

    Panowie o co wy się spieracie??
    Ten ma taką grafę, tamten taką.

    Graliście??
    Większość obejrzała recenzje i filmiki na youtube :/

    Gram w Forzę 7 i Gran Turismo.
    Radocha z jazdy w obu tytułach jest naprawdę duuuuża - o to w tym chodzi.
    Graficznie może i Forza jest lepsza - i co z tego??
    Modele aut w obu tytułach wyglądają świetnie.
    Radocha z gry to jest to co najważniejsze - zawsze tak było i zawsze tak będzie.

    Skomentuj

    1. LuckyNumber8
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-10-20 10:23

      Marka GT zawsze stawiała na dostarczenie potężnego trybu SP, gdzie spędzało się długie dni o ile nie miesiące. Kupowało się słabsze auto, ścigało w niezliczonych wyścigach, a wygraną kase inwestowało się później w części i lepsze auta. Sam tryb sokoły jazdy też był niesamowicie rozbudowany. Teraz jak patrze na to co dostarczyło GTS, to jakoś mój entuzjazm zmalał do zera i ta gra przestała mnie interesować. Sam dopiero niedawno kupiłem ps4 i jeszcze wielu rzeczy nie wiem, ale czy to nie jest tak, że granie w gtsport z innymi ludzmi przez net wymagałoby również opłacenia uslugi playstation plus?

      Skomentuj

      1. Sander Cohen
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-10-20 12:52

        Jasne ze zeby grac z innymi online potrzebujesz plusa.
        Ogolnie zgadzam sie z tym co powiedziales. Nie kupuje GT:S, a przynajmniej dopoki nie wydadza porzadnego update'u dodajacego odpowiednio rozbudowany tryb kariery. Tylko ze wtedy gra bedzie juz o wiele tansza wiec i tak dobrze na tym wyjde. Jakos nie chce mi sie wierzyc ze zbyt dobrze sie sprzeda, zwlaszcza po fali hate'u przelewajacego sie przez internet wylanego przez zawiedzionych graczy, dla ktorych jak dla mnie brak porzadnego singla skresla gre. Ale moze to dobrze. Moze jak Sony zobaczy ze lata pompowania kasy w Polyphony przyniesie marne zyski to ktos zleci ze stolka w tym studiu. Naprawde jestem zawiedziony bo gry kupuje dla relaksu i mam w d... siedzenie w lobby i czekanie na jego zapelnienie.
        Widze to tak: W pierwszym tygodniu sprzedazy GT:S wyladuje w gornej stawce bestsellerow. W drugim natomiast wypadnie poza pierwsza dziesiatke. Po kilku tygodniach bedzie na eBay za pol ceny (nowa) albo za £10 uzywka. I taka wlasnie uzywke kupie jak/jesli dodadza dobrego singla.

        Skomentuj

  9. LuckyNumber8
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-20 10:13

    Nie kupuje jednak GT, po tych wszystkich recenzjach i olaniu trybu SP wolę poczekać na używki, jak płacić za powtórkę gt5 prologue pełną cene. Czytałem artykuł z tłumaczeniami polyphony odnośnie obecnego wybrakowania GTS, to te tłumaczenia dosłownie rozbrajają. Że niby gracze dziś są inni jak 20 lat temu, że dawniej bardziej się znali na autach, że teraz trzeba im wszystko upraszczać, no dosłownie kabaret. Tej gry nawet grafika nie uratuje i mam wrażenie, że jeśli gracze nie rzucą się na tą grę, to może być to koniec marki GT.


    https://youtu.be/dW4dS_1hxuA
    Swoją drogą wyszedł update windowsa 10, który niby całkowicie naprawił stuttering w wielu grach, w tym forzy 7 (potwierdził to artykuł na stronie DSOG). Ten update poprawił też jak widać wydajność w grach. Ponieważ sam nie mam jeszcze win 10, to jest to chyba odpowiedni moment na zakup i przetestowanie.

    Skomentuj Historia edycji

  10. Snake73
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-20 17:02

    Poprawili te płaskie bitmapowe drzewka?