Na topie

GRID 2: polska premiera gry - pierwsze oceny nastrajają optymistycznie - sprawdź ceny

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry PlayStation 3 Gry Xbox 360 Producenci: Codemasters

Dziś bardzo ważny dzień dla wszystkich fanów gier wyścigowych. Na półki polskich sklepów trafił wreszcie GRID 2.

GRID 2 gra polska premiera

AA

Dziś bardzo ważny dzień dla wszystkich fanów gier wyścigowych. Na półki polskich sklepów trafił wreszcie GRID 2.

Codemasters o swojej najnowszej produkcji mówiło bardzo dużo. Nie mogliśmy narzekać także na brak materiałów z gry, bo praktycznie cały czas publikowano nowe obrazki i filmiki prezentujące fragmenty rozgrywki. Na szczęście wygląda na to, że składane przez twórców obietnice zostały zrealizowane.

Tradycyjnie już, premiera nowej gry ma u nas miejsce z 3-dniowym opóźnieniem w stosunku do rynku amerykańskiego. Dzięki temu jednak możemy zapoznać się z tym, co sądzą o rozgrywce tamtejsi recenzenci.

W przypadku GRID 2 jest naprawdę dobrze, bo wszystkie oceny są wysokie. Gra została dopracowana, a właściwie jedyne zarzuty trafiają na konto trybu kariery, którego potencjał nie został podobno w pełni wykorzystany. Niektórym przeszkadza również brak widoku z kokpitu. Z tym problemem gracze na PC poradzą sobie jednak przy pomocy odpowiednich modyfikacji. Te już się pojawiają, ale nie są jeszcze dopracowane, dlatego też warto się z nimi chwilę wstrzymać.

Galeria

Oceny gry GRID 2:

  • CVG – 7/10
  • God is a Geek – 9/10
  • Videogamer – 8/10
  • Eurogamer – 7/10
  • Gamereactor Sweden – 7/10
  • NZgamer (PC) – 8,5/10
  • Spong – 8/10
  • Strategy Informer – 8,5/10
  • Digital Spy – 4/5
  • X360A.org – 90/100
  • Edge – 9/10
  • OPM – 8/10
  • Multiplayer.it – 8,4/10
  • EGM – 7/10

GRID 2 dostępny jest w wersji na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Sugerowana cena pierwszej z nich wynosi 139,99 złotych, a dwóch następnych 229,99 złotych. Nie powinno być jednak problemu ze znalezieniem korzystniejszych ofert.

Warto dodać też, że rodzimy wydawca postarał się o pełną polską wersję językową. Usłyszymy w niej głos Adama Kornackiego.


Źródło: vg247, cdp, youtube

Odsłon: 10337 Skomentuj newsa
Komentarze

39

Udostępnij
  1. Amshel
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-05-31 08:28

    no ja nie moglem sie doczekac i jeszcze raz zapuscilem sobie Grid 1 :)
    ale w 2 zagram na pewno, co prawda jestem "niedzielnym graczem" ale to jeden z baaaaardzo niewielu tytulow pochlaniajacych moja calkowita uwage ^^

    Skomentuj

  2. DragDay7
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-31 08:54

    Przynajmniej w dwójce gra na kierownicy wypada lepiej niż w jedynce, gdzie skręt był nie do zniesienia. Teraz na pierwszy rzut oka jest bomba, chociaż zagrałem dopiero 5 minut, więc to tylko pierwsze wrażenie.

    Skomentuj

    1. Lukson
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2013-06-01 02:06

      Trzeba mieć pojęcie ustawić grę do danego sprzętu.

      W opcjach jest takie coś jak liniowość sterowania i to ustawienie odpowiada za odczyt kierownicy.

      Skomentuj

      1. DragDay7
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-06-04 10:18

        Zmiana liniowości z poziomu kierownicy dawała wyczuwalną różnicę, choć daleko było do ideału. W grze ustawienia były jak na pokaz - przy ich zmianie nie było różnicy, a próbowaliśmy różnych wartości. Tego problemu nie ma RBR czy Dirt 3 jak i Grid 2.

        Skomentuj

  3. torture
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2013-05-31 09:12

    Fajna gra :)

    Skomentuj

    1. Truth
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2013-05-31 10:37

      Z tego co widziałem to jest kiepska gra , przynajmniej jeśli chodzi o wersje na PC. Po za dobrym odwzorowaniem modeli samochodów , wiele rzeczy wygląda jak 1998r - kibice , animacje , drzewa , "błędy optyki" jakbys oglądał wszystko z oka kamery (po co te ch**wo). Poszli na prościzne cała gra to bardzo uproszczony model jazdy (który sie szybko znudzi) , dodane nowe modele samochodów , rozkręcili hype i voila mamy gre wyścigową. Jak gracze pc będą to kupować to poprostu będą niszczyć rynek i bedzie wiecej takich gniotów. Nawet się nie postarali o widok z kokpitu , wątpie aby tę grę robili dłużej niż kilka miesięcy , typowy skok na kasę.

      Skomentuj

      1. Truth
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2013-05-31 10:43

        Tak wogóle to pctowe wersje otrzymywały najczęsciej 7/10 , xboxowe 9/10 i tych ocen nie wrzucał bym do jednego worka jako optymistyczne.

        Skomentuj

        1. miedzianek
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2013-05-31 11:21

          Myslisz, ze zrobili 2 oddzielne wersje dla PC i X360?

          To ta sama gra, wiec ta rozbieznosc dotyczy tylko i wylacznie roznic w porcie gry. Model jazdy moze byc tak samo sztuczny i tu i tu,roznica wynika tylko z zastosowanego kontrolera. Na kierownicy pod PC zagrasz inaczej niz na padzie/klawiaturze/kierownicy X360.

          Skomentuj

          1. Truth
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2013-05-31 13:55

            Myślę , że redakcji z jakiegoś powodu może zależeć na dobrym odbiorze gry a news jest napisany jak artykuł sponsorowany. Gry na konsole mają inny target i są inaczej oceniane.

            Skomentuj

      2. Pioyer
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-05-31 13:47

        nie martw sie tak zrobili ta gre ze mozna grac na piracie w multi wystarczy ze sie ma STEAM'a :D

        Skomentuj

    1. Lukson
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-06-01 02:07

      Ta gra leży kilometr poniżej poziomu jedynki. Ale dla kogoś kto gra na klawiaturze nie robi to różnicy.

      Skomentuj

      1. damianox9
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-06-02 01:23

        Co?!

        Skomentuj

  4. kbrbabzbtb
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-05-31 09:32

    Odlana z tej samej formy co wiele, wiele innych przed nią...Grid, Dirt, Dirt2, F1... Żeby była posucha na rynku wyścigów to bym zrozumiał wypuszczenie tego produktu ale tak to nuda i ziew. Nie różni się zbytnio od poprzedników i konkurentów poza dość dużym mankamentem czyli brakiem widoku z kokpitu. I czy każde wyścigi muszą mieć dzisiaj te wstawki fabularne? Czy ja już wspominałem o schematach w branży? ;-)

    Skomentuj

    1. Truth
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-05-31 10:50

      Dokładnie tak !

      Skomentuj

    1. gadom88
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2013-05-31 10:55

      Zgadzam się. W to "coś" najlepiej gra się na klawiaturze i to już powinno dać Wam wyobrażenie co to za gra. Zero przyjemności z jazdy, pokonywania przeciwników, zdobywania fanów, a każdy zakręt najszybciej pokonuje się w PEŁNYM POŚLIZGU :| Realizmu w tej grze absolutnie brak! Pozbawiona wyzwań gra dla dzieci - pieniądze wyrzucone w błoto.

      Skomentuj

      1. DemolkaNV
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2013-05-31 16:11

        Popieram. Gdyby nie ten nieszczęsny drift na każdym zakręcie to było by jeszcze znośnie... Grid 1 był grą arcade'ową, z opcjami urealistyczniąjącymi jazdę (wyłączenie wspomagaczy itd.). Grid 2 to jeszcze większy arcade, ehh.

        Skomentuj

    2. doc_struś
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-05-31 11:51

      Dokładnie też odniosłem wrażenie że zrobili z tego marnego NFS`a, szkoda ale gra jest maksymalnie uproszczona. Począwszy od ilości ustawień kontrolera,braku widoku z kokpitu, poziomu trudności, sposobu przedstawienia całego menu itd, dlaczego wspinaczkę po drabinie wyścigowej mierzą w "lajkach"?!. Odpaliłem Grid`a i porównałem, nowa odsłona zasługuje na ocenę średnią czyli jakieś 5/10 na pewno nie więcej i nie nazwał bym tego następca Grid`a. Odradzam zakup, ewentualnie obadajcie "darmową wersje" i jeśli Wam podejdzie to kupujcie.

      Skomentuj

  5. Bartazlol
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-31 09:49

    właśnie pobieram, mam nadzieję że po niewypale NFS MW2 będzie coś ciekawego.

    Skomentuj

  6. jeomax.co.uk
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-05-31 09:54

    .. i nie ma Demolition Derby - czegos, co bylo kwintesencja GRIDa online..

    Skomentuj

  7. dysan112
    Oceń komentarz:

    12    

    Opublikowano: 2013-05-31 10:36

    Need For Speed 3 Hot Pirsuit
    Need For Speed 4
    Need For Speed 5 Porsche 2000
    Need For Speed 6

    Stare ale do tej pory miodne, które sie zapisały w historii gier wyścigowych na PC.
    Chociaż dla mnie najlepsza gra z tego gatunku to NFS5 jeden z najlepszych NFS-ów jaki powstał. Zresztą co tu gadać to trzeba zagrać i to koniecznie na kierownicy z manualem.

    To były złote lata przełomu lat 90 i XXI wieku. Złote lata gier PC gdzie praktycznie każda gra miała to coś w sobie

    Skomentuj

    1. racedriver
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-05-31 11:31

      +1

      Skomentuj

    2. Amshel
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-05-31 12:40

      wiesz co? zalezy kto co lubi. jak komus sie podoba mozliwosc resetu samochodu na srodek trasy w trakcie przejazdu, zerowy albo bardzo ograniczony system zniszczen, wlasna oryginalna "fizyke" i branie zakretu z predkoscia 260 kmph (w NFS'ach ani razu nie uzywalem hamulca, bo nie trzeba) to niech tnie w NFS'a. naprawde, zalezy co kto lubi :P

      Skomentuj

      1. Truth
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2013-05-31 13:25

        Uwielbiałem rollcage'a to była gra typowo zręcznościowa miała własną oryginalną fizykę wprowadzała kilka ciekawych wątków do rozgrywki. GRID i NFS wzorują się na rzeczywistym świecie a fizyka nie jest oryginalna ! jest porostu uproszczona , rozgrywka również leży w porównaniu do fajnych arcadowych wyścigówek.

        Skomentuj

  8. marcinko6
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2013-05-31 12:38

    Nudna i mało zmian, powinien być widok ze środka to podstawa nawet w zręcznościówce, jedynka wyzwalała wielkie emocje a tu przejechałem kilka pierwszych wyścigów w trzech podejściach (nie trudne tylko nudne), może jeszcze się przekonam zobaczymy

    Skomentuj

  9. DyndaS
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2013-05-31 14:07

    Nie... nie... i jeszcze raz nie...
    Jedynka była świetna a z tej części zrobili praktycznie nfsa ;/

    Skomentuj

  10. Marked
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-31 17:27

    Zawiodłem się bardzo.Nie chodzi nawet o brak kamery zza deski ale o kiepski i uproszczony model jazdy.W dodatku niektóre wyścigi są łatwe i przez to nudne.Jeśli chodzi o grafe to ładnie wyglądają samochody ale otoczenie wyraznie odstaje.

    Skomentuj

  11. Aress
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2013-05-31 17:41

    Gra jest poprostu Boska, nie brakuje jej niczego do jedynki, wyobrazcie sobie japonskie wzgorza + honda s2000 = kazdy zakret bokiem

    Skomentuj

  12. Tofer
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-31 17:56

    Mi sie podoba juz 3 sezon i faktycznie dwa pierwsze troche takie nudnawe ale w 3 zaczyna se zabawa bo i fury lepsze wsumie juz w drugim nie bylo zle ale teraz jest dobrze :)

    Skomentuj

  13. berger6630
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-31 19:18

    dla tych którym brakuje widoku z kokpitu są już odpowiednie mody które ten widok przywracają

    Skomentuj

  14. inskript
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-05-31 19:28

    https://www.youtube.com/watch?v=HB-RoRPMeeE

    Skomentuj

  15. RapManJak
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2013-06-01 01:16

    Gra zaje***** ale ponieważ nie ma kamery z kokpitu to strzał we własną nogę co można porównać do wykastrowania drugiego królewskiego noworodka.

    Skomentuj

  16. aMateusz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-06-01 13:15

    JASNE! - pobiorę z thepiratebay...

    Skomentuj

  17. zerosouL
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-06-01 15:56

    3 dni po premierze i juz GRID 2 doczekal sie hackow na multi. Kolesie w magiczny sposob w dowolnym momencie wyscigu moga sie teleportowac na mete ostatniego okrazenia i wygrac. Do tego dochodzi kiepsko dopracowany system scinania zakretow, ktory w niektorych miejscach pozwala sciac szykane na pelnej predkosci bez odbywania kary za corner cutting. Nie musze chyba wspominac o fakcie, iz 99% graczy nie potrafi jezdzic nawet w tak prostej grze wyscigowej i co zakret robia karambol albo nawet specjalnie kasuja innych uczestnikow wyscigu aby sie nie dac wyprzedzic. zdecydowanie odradzam zakup :)

    Skomentuj

  18. damianox9
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-06-02 01:29

    Gram na klawiaturze. Brak czucia auta. Poslizgi jak w nfs. Jaskrawa grafika psuje klimat. Nic z grida w tej grze nie zostalo. Przewiduje koniec Codemasters. Po colin05 i gridzie nie wydali nic dobrego. Gra dla dzieci. Frajdy z jazdy nie ma. W jedynce to bylo cos. Ale to sa wrazenia z pierwszych wyscigow tak wiec na dzisiejsze czasy nic lepszegonie pogramy.

    Skomentuj

  19. Pieterman1982
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-06-02 01:31

    "Warto dodać też, że rodzimy wydawca postarał się o pełną polską wersję językową. Usłyszymy w niej głos Adama Kornackiego."

    Ładne mi to staranie się. Da radę po instalacji przestawić na wersję ang? Bo kogo jak kogo ale pana Adama K. nie strawie za żadne pieniądze. Gość jest dla mnie porażką po całości.

    Skomentuj

  20. donigorasso
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-06-02 01:49

    Może zagram. Pod jedynke kuzyn kierownice specjalnie kupował. Ja też troche pośmigałem. Ciężko było znaleźć optymalne ustawienia pamiętam.
    Cały czas czekam na gierke , która model jazdy będzie miała jak np GT5 i swiat jak TDU. (Tyle tylko żeby można było sensownie pojeździć bo jakiś kozackich trasach, pościgać się z ludzmi na ulicach i żeby było czuć prędkość!)

    Skomentuj

  21. Countach
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-06-02 10:14

    Gra jest kiepska. Samochody prowadzą się niemal identycznie w obrębie tej samej klasy. W kółko te same lokacje - przejazd po raz trzeci po dokładnie tym samym torze to jakaś kpina. Brak nawet najprostszej możliwości zmiany ustawień wozu (to już w DIRT nawet była). Po prostu zero frajdy z grania. Z zalet jedynie grafika i parę wyzwań (np. wyprzedzanie na punkty).

    Skomentuj

  22. Bartazlol
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-06-02 15:18

    gierka fajna, pograłem parę h i jestem zadowolony.

    Skomentuj

  23. Bartazlol
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-06-02 15:18

    gierka fajna, pograłem parę h i jestem zadowolony.