Laptopy

HP wymienia wadliwe przewody zasilające w laptopach - mogą doprowadzić do pożaru

z dnia 2014-08-27
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Problem ma dotyczyć ponad 6 milionów urządzeń HP i Compac.

HP LS-15 przewód zasilający

Firma HP rozpoczęła program wymiary wadliwych przewodów zasilających w swoich laptopach. Problem ma dotyczyć ponad 6 milionów urządzeń, a w najgorszym wypadku może on doprowadzić do poparzeń lub wybuchu pożaru.

Chodzi o przewód zasilający oznaczony symbolem LS-15, który był sprzedawany od września 2010 roku do czerwca 2012 roku wraz z laptopami HP i Compaq. Według szacunków, na rynek trafiło ponad 6 milionów takich urządzeń – 5,6 miliona do Stanów Zjednoczonych oraz około 400 tysięcy do Kanady.

Wadliwy przewód ma tendencję do przegrzewania się, co w skrajnych przypadkach może doprowadzić do poparzeń lub wybuchu pożaru. Jeżeli zatem jesteście posiadaczami laptopa z kablem zasilającym o oznaczeniu LS-15, zachowajcie szczególną ostrożność.

HP LS-15 przewód zasilający   HP zasilacz
Do ładowania laptopa wymagane są dwa elementy - przewód zasilający (po lewej) oraz zasilacz (po prawej). Wadliwy jest tylko przewód i to on jest wymieniany przez producenta.

Producent rozpoczął program wymiany wadliwych przewodów, gdzie zobowiązał się do darmowego dostarczenia bezpiecznych sztuk. Szczegóły akcji znajdziecie na tej stronie.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Źródło: HP, PC World

marketplace

Komentarze

11
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Jak widać nie dotyczy to naszego kontynentu. A znając życie, jak ktoś przytargał to tutaj to HP powie, że w innym państwie był kupiony kabla nie wymienimy :)
  I dodatkowo ładnie widać jak producenci żydzą na tym co dodają do urządzeń, kable robią na styk z możliwościami - przecież te 50W to można cieniutkimi kabelkami przetransportować, jak cienkie są w takim przypadku te przewody?
  Zaloguj się
 • avatar
  w US mają 110V a u nas 250, więc u nich prąd jest większy. jak dali kable na styk na 110V, to u nas te same wyrabiają się ze 100% zapasem.

  co do artykułu, gratuluję amatorszczyzny. na obu zdjęciach dwa zupełnie różne kable, bez opisu o co chodzi. przez to wprowadzacie ludzi w błąd, nawet jeśli ilustracje traktujecie jako poglądowe.
  Zaloguj się
 • avatar
  I znowu ten HP z bublem. Poprzednie swoje tablety spezedawali za koszty produkcji, bo byly wadliwe, a teraz chinskie kable choinkowe. Co za balagan i wstyd. Apple ma swoje kabelki za 65zl do ladowarek i to jest jakosc!
 • avatar
  Ja mam kabel z tym oznaczeniem. Mój model to dv6-b60ew, zakupiony w RTVeuroAGD w czerwcu 2012r.
 • avatar
  Jezu co to jest compac? Ludzie ręce opadają. Rozumiem onet i pudelka ale w takim serwisie napisać coś takiego. Compaq! q na końcu. (KU)