Na topie

Huawei P10 Lite staje się bardzo łakomym kąskiem

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Producenci: Huawei

W momencie debiutu Huawei P10 Lite kosztował niemal 1500 złotych, podczas gdy teraz w niektórych sklepach znaleźć można go za 999 złotych.

  • Huawei P10 Lite staje się bardzo łakomym kąskiem
A A

Huawei P10 Lite dostępny jest na polskim rynku już od kilku miesięcy. Zaskoczenia nie stanowi zatem fakt, że jego cena systematycznie spada. Warto jednak zaznaczyć, że obecnie wygląda bardzo kusząco.

W momencie debiutu Huawei P10 Lite kosztował niemal 1500 złotych, podczas gdy teraz w niektórych sklepach znaleźć można go za 999 złotych. Patrząc na możliwości urządzenia, tego typu oferty bez wątpienia mogą się podobać.

Huawei P10 Lite dysponuje obudową wykonaną ze szkła i metalu oraz 5,2-calowym wyświetlaczem Full HD. Poza tym otrzymujemy tu między innymi ośmiordzeniowy procesor HiSilicon Kirin 658, 3 GB pamięci RAM i dobrze zoptymalizowany system Android 7.0 Nougat z EMUI 5.1.

Huawei P10 Lite

Specyfikacja techniczna Huawei P10 Lite:

  • system operacyjny Android 7.0 Nougat z EMUI 5.1
  • 5,2-calowy ekran IPS 2.5D o rozdzielczości 1920x1080 pikseli
  • ośmiordzeniowy procesor HiSilicon Kirin 658
  • 3 GB pamięci RAM
  • 32 GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart microSD
  • kamera główna 12 Mpix f/2.2 i przednia 8 Mpix
  • Bluetooth 4.1, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, NFC, LTE
  • czytnik linii papilarnych
  • dual SIM (hybrydowy)
  • akumulator 3000 mAh
  • wymiary 146.5 x 72 x 7.2 mm

O tym, jak dobrze smartfon radzi sobie w codziennym użytkowaniu sprawdzić możecie w naszej recenzji. Przed ewentualnym zakupem bez wątpienia warto to zrobić.

Źródło: inf. własna, Huawei

Huawei P10 Lite

Cena od 1 148.00 do 1 149.00

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 6444 Skomentuj newsa
Komentarze

18

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. Damian_jo
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-10-28 15:13

    Polecam. Sam zdecydowałem się na P10 Lite (jako prezent dla mamy która nigdy nie korzystała ze smartfona). Wybór był między właśnie wspomnianą P10 Lite, LG G Flex2 i Xiaomi Redmi Note 4x ale wybór padł jednak na P10 Lite. Sam znalazłem ofertę za 970zł, do tego obudowa + folia i po 2 tygodniach jak telefon działa w rękach mamy - zarówno ja jak i ona jesteśmy bardzo zadowoleni. Szybko nauczyła się podstaw typu dzwonienie czy smsowanie, płacenie telefonem czy korzystanie z youtube to sprawy którymi zaskoczyła mnie sama (oczywiście samemu tłumaczyłem jej co robić i co jest po co).
    Więc telefon na pewno jest na prawdę prosty w użytkowaniu.
    Jeśli chodzi o sprawy techniczne - mam porównanie do Samsunga Galaxy S3, S4, S5 Neo, S6, S7 Edge, Note 3, Note 4 i S8+ którego mam w tym momencie. P10 Lite robi na prawdę ładne zdjęcia przy dobrym świetle, ma dobrej jakości ekran, przy "normalnym" korzystaniu wytrzymuje około 2 dni na baterii (nie sprawdzałem SOT'u ale myślę że będzie okolice 5h). System chodzi sprawnie, nie zawiesza się. Telefon nie robi się ciepły.
    Nie sprawdzałem go w markach ani żadnych antutu bo mi to nie potrzebne.
    Więc jak dla mnie - smartfon na prawdę udany i po 2 tygodniach korzystania na prawdę go mogę polecić.

    Skomentuj

    1. ifeelveryblah
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-10-28 20:23

      "Naprawdę" - kiedy się tego wreszcie nauczycie? :D

      Skomentuj

      1. lenoxxx
        Oceń komentarz:

        -4    

        Opublikowano: 2017-10-29 23:57

        Czepialstwo to bardzo zły nawyk. Nic po za tym nie wyciągnąłeś z jego postu.

        Skomentuj

        1. ipfon
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-10-30 12:13

          Jeżeli dla Ciebie dbanie o poprawną polszczyznę to czepialstwo, to szczerze współczuję.

          Skomentuj

          1. Fiona
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-10-31 09:13

            Można krytykować literówki i błędy. Ale sposób tej krytyki świadczy już tylko o krytykującym.

            Skomentuj

    2. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-30 10:30

      chętnie bym kupił coś takiego, ale do ceny 500zł, z ramem przyciętym do 1.5gb i flashem przyciętym do 8gb, oczywiście port microSD musi być. ale takich budżetowców na bazie dobrych słuchawek po prostu nie ma, a szkoda.
      aha, też 4 rdzenie mi wystarczą i to z zapasem ;)

      Skomentuj

  2. Dragonik
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-28 23:26

    Pytanie kiedy skończy się moda na hybrydowy dual sim? Co jeśli ja chcę mieć 2 karty sim i kartę pamięci?

    Skomentuj

    1. shadowman333
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2017-10-28 23:38

      Kupujesz wtedy telefon, który umożliwia takie połączenie.

      Skomentuj

    2. speedy9
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-10-29 22:56

      Żaden problem. Robisz tak : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3146029.html

      Skomentuj Historia edycji

    3. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-30 10:48

      mnie też wkurza ta "hybrydowość". ale w praktyce wszystkie styki w drugim porcie są aktywne, te dla microSD i micro/nanoSIM. dzięki temu dało się tego użyć nawet w ajfonie. po prostu trzeba rozwalić jedną kartę sim, tj. pozbyć się plastiku, zostawić styki i chip (trzeba rozdłubać w nadziei że się nie uszkodzi), i nakleić to klejem na gorąco w odpowiedni sposób na karcie microSD. będzie to trochę grubsze, ale jak niczego nie uszkodziłeś, to jakoś upychasz i ..... działa :)

      ja jednak unikam takich słuchawek.

      btw. kiedy słuchawki z dual SD ? :D

      Skomentuj

  3. Dragonik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-29 08:59

    Owszem ale jest i bardzo mało

    Skomentuj

  4. gural23
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-10-29 10:29

    Wydaje mi się że seria LITE to bardzo udane urządzenia. Posiadałem P8 lite i jedynym mankamentem była bateria. Po 2 latach stresującej aktywności dla baterii (YT, FB, Dokkan battle po kilka h dziennie, net 24/7 włączony) myślę że każdy telefon by się rozjechał. Aczkolwiek upgrade z 5.0 na 6.0.1 też skrócił czas baterii to nigdy ten telefon mnie nie zawiódł a kosztował 1/2 telefonów topowych.
    Teraz posiadam S7 i bateria też dnia mi nie wytrzymuje, na plus działanie SNAPCHATa bo flmy się nie zacinają ale to nie ta półka cenowa. Więc myślę że nawet P8 lite/p9 lite to dobre maszynki które nadal są w ofertach operatorów co świadczy o ich dobrej sławie ;)

    Skomentuj

  5. WhiteDrag0n
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-29 17:59

    Huawei zawsze oferował mega dobry stosunek cena/jakość, biorąc pod uwagę że ich telefony są również ładne i eleganckie (do pewnego stopnia także oryginalne, przynajmniej te z serii lite), nie ma co się dziwić że odnosi taki sukces na rynku.

    Sam bym brał gdyby nie ubijanie aplikacji w tle. Zamiast tego wziąłem Redmi 4X za połowę jego ceny i co prawda nie ma lansu, ale wszystko działa jak powinno. :P

    Skomentuj

    1. anemus
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-10-29 19:39

      No nie specjalnie - za 1500 to nie była okazja. Huawei już trochę odszedł od dobrego stosunku cena/jakość uzyskując go dopiero po przecenach/promocjach lub w wersji Honor.

      Skomentuj

  6. damyan123
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-29 19:40

    Trzeba dodać, że obudowa jest z tworzywa i metalu, szkło tylko na ekranie.

    Skomentuj

    1. anemus
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-29 19:44

      To dlatego plecki się tak rysują...

      Skomentuj

      1. BrumBrumBrum
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-30 10:51

        za to nie zaliczają pająka.

        Skomentuj

  7. anemus
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-29 19:43

    Ja bym jednak dołożył te 100 i kupił Motorola G5 Plus albo zaoszczędził 100 i kupił Xiaomi Redmi Note 4. Mógłbym się zastanowić na 300 zł tańszym Nefos X1 Max lub 300 zł droższym Honorem 8