Na topie

Huawei P20 Pro wybrany najlepszym smartfonem roku

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Foto Smartfony Tematyka: Chińskie telefony fotografia smartfonowa Producenci: Huawei

Wyróżnienie to przyznało EISA (Europejskie Stowarzyszenie Technik Audiowizualnych). Do zwycięstwa Huawei P20 Pro w dużej mierze przyczyniły się rozbudowane możliwości fotograficzne.

  • Huawei P20 Pro wybrany najlepszym smartfonem roku
A A

Trudno narzekać na brak nowych smartfonów. Producenci prześcigają się w zachęcaniu użytkowników do swoich propozycji, a w tym pomagają różnego rodzaju wyróżnienia i nagrody. W przypadku Huawei P20 Pro jest ich sporo. Właśnie został uznany przez EISA (Europejskie Stowarzyszenie Technik Audiowizualnych) za najlepszy smartfon dostępny na rynku.

Argumentując taki wybór, EISA podkreśliło, iż Huawei potrafi połączyć efektowny wygląd produktu, zaawansowane parametry techniczne oraz wysoką jakość wykonania. Huawei P20 Pro opisany został jako najbardziej innowacyjny i zaawansowany technologicznie smartfon dostępny na rynku, m. in. dzięki wspomaganiu przez sztuczną inteligencję, zastosowaniu potrójnych obiektywów opracowanych przez Leica, a także funkcje 5-krotnego przybliżenia hybrydowego obrazu i 10-krotnego zoomu cyfrowego.

„Dzięki imponującemu ekranowi AMOLED o przekątnej 6,1 cala w proporcji 18:9, niezawodnej baterii 4000mAh wyposażonej w funkcję szybkiego ładowania, a przede wszystkim – niesamowitemu systemowi potrójnych kamer Leica, Huawei P20 Pro jest najbardziej zaawansowanym, innowacyjnym i technicznie najlepszym smartfonem w historii. Jest idealnym urządzeniem dla użytkowników, którzy poszukują najlepszego telefonu do fotografii. Jest to możliwe dzięki technologii obrazowania, obejmującej podstawowy kolorowy sensor 40-megapikselowy ze światłem F/1,8 w połączeniu z dwoma sensorami – czarno-białym 20-megapikselowym F/1,8 i 8-megapikselowym ultrazoomem RGB F/2,4. Huawei P20 Pro to perfekcyjne połączenie doskonałego wykonania, mocnych parametrów technicznych i zaawansowanej optyki.”

Huawei P20 Pro EISA

Wcześniej Huawei P20 Pro został uznany za „Najlepszy smartfon roku” przez European Hardware Association. Smartfon zajął też pierwsze miejsce w rankingu DxOMark otrzymując rekordową liczbę punktów w historii.

Czy Huawei P20 Pro faktycznie punktuje wymienionymi elementami? Tu z odpowiedzią śpieszy nasza recenzja smartfona.

Źródło: Huawei

Odsłon: 5282 Skomentuj newsa
Komentarze

14

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. ophiuchus
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-08-16 14:09

    A tymczasem w juesej Trump rozkazał urzędasom spuścić w kiblu taki sprzęt...

    Skomentuj

  2. Dragonik
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2018-08-16 14:23

    P20pro najlepszym telefonem? hahahaha hihihi hłehłehłe

    Skomentuj

    1. DragonRed
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-08-16 16:07

      Też jestem zdziwiony ale wiadome dlaczego został takim ogłoszony.Wprowadzenie trzeciego aparatu z tyłu obudowy oraz wyglądu z iPhone X jeżeli chodzi o górną cześć ekranu przyczyniło się do tej oceny.
      Uważam za najlepszy Design prawie bez ramkowe smartfony a biorąc pod uwagę jakość z pewnością Huawei Mate 10Pro będzie tutaj niekwestionowanym liderem dlatego nowa wersja Mate 20Pro zrobi swoje.
      Samsung zaś musi się zastanowić czemu chce dawać dalej 64GB dysku na dane a nie od razu 128GB ponieważ taki drobny szczegół zdecydował o wyborze konkurencji.
      O iPhone nawet nie wspominam bo ma do nadrobienia sporo więcej.

      Skomentuj

      1. Qpers
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2018-08-16 18:20

        Żaden z telefonów, które wymieniłeś nie jest bezramkowy... Bezramkowy to jest np. Xiaomi Mi Mix 2

        Skomentuj

    2. frenchkiss4u
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-08-16 16:54

      Jako posiadacz P20 pro, twoje hihihi traktuję jako:
      1. Nie stać cię.
      2. Nigdy tego telefonu nie widziałeś na oczy albo nie porównywałeś z innymi.

      Moim zdaniem (i jak widać nie tylko moim jest to NAJLEPSZY TELEFON, oczywiście nie bez małych wad, ale wciąż najlepszy)

      Zalety:
      1. Wymiary/waga/proporcje/wielkość baterii - 4000 mAh, moim zdaniem prawie idealny kompromis, note jest już dla mnie za wielki.
      2. Amoled z nothchem (bardzo duża zaleta) wcięcie jest malutkie tylko na głośniczek i baterię do selfie.
      3. Emui, świetna nakładka systemowa na androida, szybka ładna, nie cukierkowa, rozbudowana.
      4. Super szybka pamięć wewnętrzna (androbench potwierdza).
      5. Niesamowity aparat (długo by się rozpisywać).
      7. Świetna funkcje duplikacji aplikacji oraz drugiego ukrytego profilu (świetne jak masz kochankę).
      8. Ultraszybki skaner linii papilarnych na przodzie, który służy także jako przycisk nawigacji android, dzięki czemu ukrywasz standardowe przyciski nawigacji i cieszysz się większym ekranem.
      9. Genialny dźwięk i głośniki stereo.

      Małe wady:
      Brak jacka, radia fm. Filmy w 4k nie mają stabilizacji. Video nieco gorsze od flagowców konkurencji.

      Skomentuj

      1. owatanka
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2018-08-16 18:42

        1 bateria jest wieksza bo kirin zuzywa wiecej energi niz konkurencyjny snapdragon a dokladniej gpu kirina grafika mali.

        2 najwieksza zmora i najgorsze co moze byc to notch psuje caly efekt wizualny smarfona i zajmuje miejsce ktore inaczej mozna by bylo wykozystac i nie gadaj ze sobie tam kilka ikonek upchniesz bo wiecej nie trzeba , ja i wielu innych uzytkownikow maja prawie cala belke zapchana roznymi ikonkami i powiadomieniami a notch to przymus a nie wybor albo ustawisz 4 czy tam 6 ikonek albo zjazdzaj dziadu...

        3 android ma to do siebie ze nakladki sobie mozna zmieniac jak rekawiczki do wyboru do koloru co kto i jak lubi.

        4 taka sama pamiec jak we wszystkich innych flagowcach obojetnie czy to chinczyk nieznany w europie czy flagowy iphone.

        5 fakt bardzo dobry aparat i malo ktory flagowiec posiada tak dobra kombinacje wspomagajacych sie aparatow i tu jest duzy plus.

        6 ???

        7 android posiada funkcje kilku profili kazdy zabezpieczony haslem ale pewnie nie o to ci chodzilo w tym wpisie.

        8 yyy troche sporo nawet nie flagowcow posiada ultra szybki skaner czy to z przodu z tylu lub z boku jak na ten desen preferuje skaner pod ekranem i to moim zdaniem jest najlepsze rozwiazanie dodatkowo dzieki takiemu rozwiazaniu mozna zmniejszyc ramki i powiekszyc ekran dodatkowo wyglada bardziej estetycznie i kozacko sie prezetuje.

        9 dzwiek faktycznie dobry.

        Tak wiec podsumowujac p20 pro nie rozni sie zbytnio od wszystkich innych flagowcow na rynku ale mozna go smialo postawic przed szereg jesli mowa o aparacie tu huawei odwalilo naprawde kawal dobrej roboty.

        Skomentuj

        1. frenchkiss4u
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2018-08-16 19:01

          1. Przejrzyj testy baterii w porównaniu z innymi, kirin nie zużywa więcej.
          2. Nie zgadzam się miejsce jest najlepiej wykorzystane, powiadomienia idealnie się mieszczą, wolałbyś żeby tam był plastik to ok.
          3. Można zmieniać, ale ta jest out of the box świetna, nawet nova louncher tak nie przypadł mi do gustu. Nie mówiąc już o tym co prezentuje samsung.
          4. Testy androbench wskazują, że właśnie nie. Nie masz pojęcia o czym piszesz. A już na pewno masz w tanich chińczykach pamięć o takich transferach.

          Oczywiście zgodzę się że wszystkie smartfony są do siebie podobne i jakbym miał s9 czy oneplus 6 to też byłbym zadowolony bo to świetne urządzenia, ale smaczki, które wymieniłem powodują, że rzeczywiście huawei wyszedł na prowadzenie jak porównywałem przed zakupem.

          Skomentuj

      2. adivxv5
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-08-17 10:45

        Genialny dźwięk ? na pewno nie ze słuchawek. Genialnego to nie słyszałeś i zapewniam że nie usłyszysz.

        Skomentuj

      3. SirMichael
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-08-20 15:59

        widzę argument "nie stać cię" i od razu wiem, że jesteś jakimś bananem, który uważa, że drogie to dobre. Aż dziwię się, że nie latasz z iphonem w złotej obudowie.

        Skomentuj

  3. Dragonik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-08-16 18:37

    No widzisz wymieniłeś wady które według mnie dyskawlifikują ten telefon jako najlepszy.

    Skomentuj

  4. HardCorak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-08-16 19:52

    Dobre...
    Smartfon roku nie może mieć notcha...

    Skomentuj

  5. cattani43
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-08-16 22:08

    Najlepszy smartfon i aparat ok, ale nagrywanie video to porażka i nawet nie flagowce robią to lepiej. Wybór jest nieobiektywny jak w wielu innych kategoriach życia. Kto płaci ten wygrywa - to jest podstawowa kategoria. Pozdrawiam, a na koniec dodam, że obecnie posiadam Archos Diamond Omega z 8GB RAM i 128 GB ROM czterema aparatami plus Mix 2S i ten Huawei mi nie imponuje, a w ogóle moim zdaniem od kilku modeli Huawei robi telefony dla "pań" które mnie nie interesują.

    Skomentuj

  6. M.K.1984
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-08-20 14:18

    To jest bardzo dobry smartfon, zdjęcia na pewno lepsze niz w moim Xiaomi redmi 4X i pewnie zarządzanie energia prze inteligencje lepsze niż w moim, a wogóle już Mate 9 lub 9 Pro to wogóle kosmos czy wypas 10 Pro to juz wypas.

    Skomentuj Historia edycji

  7. jdrwal
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-08-24 11:07

    Huawei to dobra marka! Bynajmniej ja bardzo sobie ich szanuje i świetnie mi się sprawdzają ich smartfony. Ja jak już do czegoś się przywiąże to ciężko mi się z tym rozstać. Tak samo mam z operatorem. Virgin Mobile lubie bo jest bardzo tanie, więc nic nie przepłacam i nie mam żadnych wiążących umów. Szanują tam klienta i mają dla niego czasem fajne propozycje. Np. ostatnio wykupiłem sobie u nich pakiet w Luxmedzie - który operator ma coś takiego, hmm??