Na topie

Intel Galileo 2 - zaglądamy do pudełka

Autor:

Szef strefy Komputery

więcej artykułów ze strefy:
Komputery

Kategoria: Komputery Podzespoły Ciekawostki Nauka Tematyka: Intel Galileo Internet Rzeczy Unboxing Producenci: intel

Co kryje pudełko drugiej generacji Intel Galileo?

AA

Intel Galileo to platforma deweloperska kompatybilna z Arduino, oparta na mikroarchitekturze Intel x86. Przeznaczona jest ona dla twórców urządzeń, nauczycieli i studentów. Może znaleźć zastosowanie w robotyce, edukacji, czy wielu innych dziedzinach.

Polskie uczelnie, które uczestniczą od maja w programie "Intel Galileo Content Creation Competition", mogą się już pochwalić pierwszymi wynikami. Aż cztery zespoły z Polski zdobyły nagrody, a trzy wyróżnienia.

Do naszej redakcji zawitał zestaw Intel Galileo Gen 2 wraz z zestawem Grove Starter Kit Plus. Wkrótce na naszych łamach pojawi się artykuł poświęcony Intel Galileo 2, a do tego czasu możecie zajrzeć, co kryje się w pudełkach Intel Galileo 2 oraz Grove Starter Kit Plus.

Źródło: informacja własna

Odsłon: 16084 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij
  1. nevermind
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2014-12-20 12:33

    Ja się bawię Odroidem-U2

    Skomentuj

  2. bolth666
    Oceń komentarz:

    20    

    Opublikowano: 2014-12-20 15:37

    A ja się bawię z moją żoną

    Skomentuj

    1. NaRaKu4Ever
      Oceń komentarz:

      -9    

      Opublikowano: 2014-12-21 15:34

      A ja się bawię z Twoją żoną :)

      Skomentuj

  3. Marucins
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-12-20 16:19

    Ciekaw jestem jaki jest budżetowy sposób aby TV po podłączeniu produktu X, mógł odbierać video udostępniona na komputerze przez DLNA (np. Plex).

    Obecnie TV ma dziwną zadyszkę z materiałem z:
    "Format settings, ReFrames" >=10 frames
    Dźwięk leci a obraz się zacina.

    Skomentuj

    1. jacob000
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-12-21 20:12

      a może Raspberry Pi B+ za 140 zł można kupić na allegro. Masz złącze HDMI i RJ 45 możesz dokupić też moduł WIFI za podaj 45 PLN.

      Ale skoro odtwarza to albo nie wyrabia kodek TV albo nie wyrabia samo łącze? WiFi czy kabel? PO kablu 100 Mb/s już spokojnie Full HD dasz radę bez najmniejszego problemu.

      Skomentuj

  4. klakier2121
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-12-20 18:55

    gr-sakura

    Skomentuj

  5. ganitu
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-12-21 19:10

    ALTERA DE 2

    Skomentuj

    1. Promilus
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-12-22 20:01

      FPGA, he? Na tym robili turbiacze do Amigi 600 (vampire)

      Skomentuj

  6. vitapy
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-12-22 11:19

    Fajne, tylko cena jak za zabawkę edukacyjną to jest 3x za wysoka. Powinni zrobić tak jak ST ze swoimi ARM-ami, i za grosze sprzedawać, bo szybko się wróci taka inwestycja.

    Skomentuj

  7. C2H5OH
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-12-22 13:45

    Swojego czasu Intel rozdawał te moduły, zamówiłem jeden ale pozostało to bez odzewu. Są firmy co nie olewają sprawy, np: ST, Freescale, TI, Atmel, Maxim.

    Skomentuj

  8. C2H5OH
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-12-22 13:50

    Ja używam zestawów: Freescale FRDM-KL25Z, STM32F4 Discovery, Ztex 1.15d.