Na topie

Procesory Intel Skylake dostępne w przedsprzedaży

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Procesory

Kategoria: Komputery Podzespoły Procesory Procesory Tematyka: Intel Skylake Procesory Intel Producenci: intel

Modele Skylake wprowadzą małą rewolucję, a ich ceny powinny być takie same jak poprzedników.

Intel Core i7 procesor opakowanie

AA

Już na początku przyszłego miesiąca powinny zadebiutować pierwsze procesory Intel Skylake – mowa tuta o odblokowanych modelach Core i5-6600K i Core i7-6700K. Tymczasem jeden z amerykańskich sklepów już rozpoczął przedsprzedaż nowych układów.

W ofercie sklepu pojawiło się łącznie sześć modeli – Core i7-6700K, Core i7-6700, Core i5-6600K, Core i5-6600, Core i5-6500 i Core i5-6400. Wszystkie zostały wycenione kilkanaście procent wyżej względem ich poprzedników z rodziny Haswell Refresh, aczkolwiek trzeba pamiętać, że ceny w przedsprzedaży zazwyczaj są wyższe o tych oficjalnych. Można zatem podejrzewać, że cennik procesorów tak naprawdę się nie zmieni i nowe procesory będą w cenie starszych odpowiedników.

Nowa generacja procesorów nadal będzie produkowana w 14-nanometrowej litografii (podobnie jak modele Broadwell), ale przyniesie już całkowicie nową mikroarchitekturę. Powinniśmy się więc spodziewać wyższej wydajności (zwłaszcza jeżeli chodzi o zintegrowaną grafikę), przy jednoczesnym obniżeniu poboru energii elektrycznej. Potwierdzona jest również nowa podstawka LGA 1151, a także zintegrowany kontroler pamięci DDR3 i DDR4. Zarówno modele 4-rdzeniowe/4-wątkowe (Core i5), jak i 4-rdzeniowe/8-wątkowe (Core i7) mają charakteryzować się współczynnikiem TDP rzędu 95 W.

Model Cena Poprzednik Cena
Core i5-6400 211,06 dolarów Core i5-4460 182 dolarów
Core i5-6500 227,86 dolarów Core i5-4590 192 dolarów
Core i5-6600 251,87 dolarów Core i5-4690 213 dolarów
Core i5-6600K 273,48 dolarów Core i5-4690K 242 dolarów
Core i7-6700 351,52 dolarów Core i7-4790 303 dolarów
Core i7-6700K 393,53 dolarów Core i7-4790K 339 dolarów

Według najnowszych informacji, odblokowane procesory Skylake zadebiutują już na początku sierpnia podczas targów Gamescom. Reszta pojawi się na przełomie sierpnia i września.

Źródło: CPU-World

Odsłon: 11028 Skomentuj newsa
Komentarze

68

Udostępnij

Procesory w marketplace

  1. Hedrox
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2015-07-03 09:34

    Tak sobie myślę, że pora zmienić tego mojego i7 930 na Core i5-6600K... można brać bez obawień prawda? Czy czekać jeszcze?

    Skomentuj

    1. ADiS_
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-07-03 09:48

      Ja bym na Twoim miejscu poczekał na kolejną podstawkę po 2011-3, albo ew. nowe procki pod tą podstawkę.
      Wszystko zależy od tego jak bardzo Ci potrzebny nowy procesor i ram (a że DDR4 jeszcze stosunkowo słabe i drogie, to można czekać) ;)
      Tego Twojego procka można podkręcić, chociaż pewnie to już dawno zrobiłeś.

      Skomentuj

      1. Hedrox
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-07-03 09:57

        Zrobiłem... ale w sumie z 2.8. mam teraz 3.4.... żadna rewelacja... Może bym dał i więcej, ale szybko przestaje być stabilny. Podstawkę mam 1333 z tego co pamiętam, więc czekanie na jakiekolwiek 2011 nie ma sensu. RAMy to moje 6GB bym wrzucił i zaczekał na obniżenie cen DDR4 i dopiero wtedy ram dał lepszy pod DDR4. Fajnie, że jest taka możliwość dzięki dwóm kontrolerom.

        Skomentuj

        1. jeomax.co.uk
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2015-07-03 10:25

          Dwa kontrolery to jedno, a plyta to drugie - z poczatku pewnie bedzie to wiekszosc, ale regula jest, ze nie wszystkie plyty od razu beda mialy sloty zarowno DDR3, jak i DDR4.
          Poza tym pamieci z 1366 niekoniecznie musza pasowac pod wzgledem napiecia i jesli pojda, to pewnie beda mialy mocno podwyzszone timingi kosztem obnizenia napiec i czestotliwosci.
          Poza tym nie ma innych "obawien".

          Skomentuj

          1. Hedrox
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2015-07-03 10:43

            A no tak.. płyt główne. Pamiętam, że były kiedyś takie z DDR2 i DDR3 wiec może i tak teraz będzie. Te pamięci nawet jeśli słabsze byłby tylko tymczasowo aż do kupienia DDR4. Z tym "obawień" to taki żarcik;) Pooglądaj na YT Wiesława Wszywkę - kopsnij drina;) Bardzo go lubię i stąd takie słówka wplatam;)

            Skomentuj

          2. jeomax.co.uk
            Oceń komentarz:

            13    

            Opublikowano: 2015-07-03 11:15

            Wplataj :) Ale musisz znac taki stary, zydowski kawal, skoro juz tak chcesz robic:
            W pociagu podrozuja Zydzi, zajeli caly przedzial. Wchodzi do przedzialu mlody Icek, siada i co slyszy. Jeden Zyd mowi:
            - 51.
            Wszyscy sie smieja. Po chwili nastepny wypowiada powoli:
            - 36.
            Znowu wszyscy sie smieja. Kolejny wypowiada rowniez magiczny numer:
            - 43.
            Caly przedzial poklada sie na boki, smieja sie wszyscy ze lzami w oczach. Icek nie wytrzymuje i pyta sie, o co chodzi z tymi numerami i czemu sie tak smieja. Stary Zyd odpowiada:
            - Widzisz Icek, bo my juz te wszystkie kawaly znamy na wylot i szkoda czasu na opowiadanie calosci, skoro wszyscy i tak je znamy. DLatego ponumerowalismy sobie te kawaly i teraz mowimy tylko numery, a wszyscy wiedza, o co chodzi.
            - Aaaa... mowi Icek. To ja tez chce sprobowac.
            I mowi:
            - 16.
            Nikt sie nie smieje.
            Zdziwiony Icek pyta sie znowu starego Zyda, o co chodzi tym razem, przeciez kawal o tym numerze istnieje, bo byly juz wyzsze numery. I stary Zyd odpowiada:
            - Widzisz Icek, kawaly to jeszcze trzeba umiec opowiadac.

            :)

            Skomentuj

          3. Martines
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-07-03 13:38

            http://3.s.dziennik.pl/pliki/5032000/5032536-zgaszony-papieros-643-482.jpg

            Skomentuj

          4. mjwhite
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2015-07-05 12:59

            "I mowi:
            - 16.
            Nikt sie nie smieje.
            Zdziwiony Icek pyta sie znowu starego Zyda, o co chodzi tym razem,"

            ten odpowiada ....numer 16 jest o żydach.... :)

            Skomentuj

    2. webmaniack
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-07-03 10:05

      Na jednym komputerze mam i7-950 (standardowo taktowany), a na drugim i7-4770K (również bez OC). Powiem Ci, że tylko w na prawdę profesjonalnych zadaniach widać różnicę i przy wypakowywaniu ogromnych plików. Zresztą ta różnica też nie powala na kolana, ale jest zauważalna. Myślę, że Skylake jest warty rozważania dla laptopów, do stacjonarnego poczekaj sobie może na Skylake-Refresh, a nawet na Cannonlake (sam też planuję 950 zamienić dopiero na Cannonlake). DDR4 powinny być wtedy już znacznie wydajniejsze do DDR3 i tańsze. Sam procesor jest warty tyle, ile platforma, a do tego czasu wszystko będzie szybsze i tańsze.
      Oczywiście są tacy, którzy będą zmieniać Haswell na Skylake, ale są w mniejszości, a widze, że Tobie też się nie spieszy i jesteś raczej racjonalnie myślącą osobą.

      Skomentuj

      1. Hedrox
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-07-03 10:22

        Mówisz Cannonlake? To w przyszłym roku? W sumie to można i tak.. a z grafą by się na Volta od razu zaczekało.

        Skomentuj

        1. Pider
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2015-07-03 12:53

          Volta?

          CHyba Pascal :)

          I też nie prędko, TOPowej grafy możemy się spodziewać najszybciej w połowie 2016roku.

          Skomentuj

          1. mjwhite
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-07-05 13:04

            volta to chyba teraz po pascalu, mam mieć dodatkową pamięć cache (podobnie jak u intela edram) ale wbudowane w procesor.

            Skomentuj

          2. Pider
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-07-05 22:00

            Myślę, że Cache straci rację bytu jak HBM będzie miało powyżej 1Tb/s transferu. L1 tak ale potem, szkoda tranzystorów na cache. :)

            Skomentuj

      2. ModeratorChodziWRurkach
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2015-07-03 11:36

        Wystarczy dobry SSD i róznice pomiedzy platformami są widoczne niemal na każdym kroku. Nawet w codziennym użytkowaniu widziałem różnicę pomiędzy platformną na Ivy i7 oraz Haswell i7.

        Skomentuj

        1. Dunny
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-07-03 11:45

          o0..........bez komentarza.

          Skomentuj

          1. ModeratorChodziWRurkach
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-07-03 13:40

            Kup sobie kiedyś dobry sprzęt do wymagającej pracy, a nie gejmer-składaka, to zrozumiesz o co chodzi.

            Skomentuj

  2. Gryg3ra
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-07-03 09:47

    Ja bym jeszcze poczekał do testów.

    Skomentuj

  3. e5555
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-07-03 09:49

    Core i7-6700K kosztuje 393,53$, czyli w przeliczeniu na nasze to ok. 1483.60 PLN, ale to nie będzie kwota ostateczna?

    Skomentuj

    1. davidoff
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-07-03 10:15

      jestem nim zainteresowany czy opłaca się wymieniać 4770K ?

      Skomentuj

      1. jeomax.co.uk
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2015-07-03 10:27

        Kompletnie nie. Mowisz o oplacalnosci, ja tez.

        Skomentuj

        1. e5555
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2015-07-03 10:29

          Kiedy będzie opłacalny? Wtedy, gdy DDR4 stanieje? Nastąpi to jeszcze pod koniec tego roku? Ciekawe.. :)

          Skomentuj

          1. jeomax.co.uk
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-07-03 11:19

            Bedzie oplacalny dopiero wtedy, ja DDR4 stanieje *zauwazalnie* ponizej poziomu DDR3, a procesory beda tansze rowniez *zauwazalnie* od Haswelli. Dla kosmetycznych cen nie oplaca sie brac kosmetycznych poprawek technologii, bo to wlasnie nie stanowi o niczym oplacalnym.

            Skomentuj

          2. ModeratorChodziWRurkach
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-07-03 11:28

            DDR4 będą godne uwagi dopiero przy 4GHz i CL16. Przy takich parametrach opóźnienia będą już nieco niższe niż dla DDR3 2400 CL10. Obecne kostki DDR4 to takie ekwiwalenty DDR3-800 i 1066.

            Skomentuj

          3. mulder.20
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-07-04 09:31

            Jak to w końcu jest z tymi ddr4?
            "Jeśli przyjmiemy, że pamięć DDR3 ma prędkość na poziomie 1600 MT/s, będzie to oznaczać, że jej realne taktowanie to 800 MHz. Wówczas jeden cykl zegara wynosi 1/800 000 000 s. W takim wypadku opóźnienie wyrażone w 10 cyklach zegara wynosi tu 12,5 nanosekundy. Po wykonaniu odpowiednich obliczeń dla pamięci DDR4 o parametrach 2400 MT/s i CL15 otrzymamy identyczny wynik. Oznacza to, że kupując pamięci DDR4 tak naprawdę nic nie tracimy i pod każdym względem są one lepsze od RAM-u poprzedniej generacji."

            Skomentuj

          4. jeomax.co.uk
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-07-04 20:14

            No bo masz racje. Poprzednik sie zagalopowal i jego wypowiedz dotyczyla raczej miejsca rozwoju aktualnych kosci DDR4 - ze sa na tym poziomie, ja jakim byly podane DDR3-800 i 1066 w momencie debiutu DDR3. Bo wydajnosc w testach obecnie dostepnych DDR4 i adekwatnych DDR3 jest porownywalna, ale roznice kraza wokol bledu statystycznego.

            Skomentuj

        2. davidoff
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-07-03 10:34

          mam rozumieć że jeszcze ze 2 lata nie musze procka wymieniać ? pamietam jak wymieniłaem C2D z 2008r na 4770K w 2013 czyli 5lat jechałem na nim CRYSIS 3 na C2D+660Ti zacinał się niemiłosiernie jak włożyłem 4770K to normalnie pływał na moim wtedy starym monitorze 22'' 1680x1050

          Skomentuj

          1. jeomax.co.uk
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-07-03 11:22

            Porownujesz 2 jajka C2D do 4 jajek z HT Haswella ? Wiesz, jakie musialbys zrobic porownanie teraz, majac z jednej strony i7-4770K, zeby uzyskac podobny efekt do opisanego (ciecie) ? CHyba z 50x wieksze, niz Haswell-Skylake.

            Skomentuj

          2. davidoff
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-07-03 11:36

            4770K+660Ti wtedy ( 2013) było płynnie , nie rozumiem o co Ci chodzi z tym 50x ?

            Skomentuj

          3. jeomax.co.uk
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-07-03 19:03

            Pisalem - czy wiesz, jaki musialbys wymyslic procesor, zeby uzyskac podobny efekt "przejscia" z jednego CPU na drugi do tego przy przesiadce z C2D na i7, majac obecnie i7 ? Jesli nie, to popatrz na roznice miedzy obecnym i7 i adekwatnym Skylake i pomnoz przez 50, to wlasnie takiej skali nalezaloby oczekiwac przy przesiadce dzis z i7-4770. Jest taki procesor ? Nie. To jest odpowiedz na Twoje pytanie.

            Skomentuj

    2. SirMichael
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-07-03 12:05

      + nasze kochane eu podatki :)

      Skomentuj

    3. mpieck
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-07-03 16:20

      Niezupełnie, podane ceny w USD nie uwzględniają podatków. Jeśli podany tu 4790K za $339 przy obecnym kursie kosztuje w Polsce ok. 1500 zł to 6700K będzie kosztował ok. 1740 zł. A to już jest dużo, prawdę mówiąc przy tej cenie wolę kupić 4820K, gdzie mam 6 jaj, brak zbędnej integry i metal pod IHS, różnica w cenie akurat zniweluje wyższy koszt płyty pod 2011-3. Przypuszczam, że cena jest wysoka ze względu na nową integrę, ale kto będzie kupował topowego procka na 1151 dla integry, skoro i tak zakupi dedykowaną grafę przynajmniej kalibru GTX 970? Im dłużej się na tym zastanawiam, tym bardziej dochodzę do wniosku, że ten skylake-s ze swoim cennikiem jest bez sensu.

      Skomentuj

  4. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-07-03 10:12

    Coś dziwnie niskie te ceny. Zawsze w przedsprzedażny ceny były z kosmosu, za i7 Broadwell chcieli jakieś 500$.

    Czyżby premiera była szybciej niż myślimy?

    Skomentuj

  5. Kozmeh
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-07-03 10:17

    Mam nadzieję, że 4590 się nie zestarzeje w pół roku z okazji premiery nowości.

    Skomentuj

    1. ModeratorChodziWRurkach
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2015-07-03 11:31

      Zacznie go korozja łapać i 2 rdzenie odpadną.

      Skomentuj

  6. cichysl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-07-03 11:10

    Witam szanowne grono :) To ja też dołączę się do pytania odnośnie mojego zestawu.Przymierzam się do wymiany całego pc-ta.
    i7-860 na płycie Asus P7P55D,8GB ramu,Radeon HD 6970 2gb vramu.Chodzi głównie o nowe gry które przy tym zestawie już kuleją.
    Doradźcie,czy wymieniać na Skylake czy czekać do przyszłego roku i co w takim razie kupić.Pozdrawiam

    Skomentuj

    1. jeomax.co.uk
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-07-03 11:30

      Kolego szanowny, a kolega wie, co to za karta graficzna mu siedzi w tym komputerze ?

      http://www.anandtech.com/bench/product/1061?vs=1127

      Polecam porownanie z Radeonem R7 265. Kolega sobie zmieni te leciwa juz karte na jakiegos Radeona 280X/380X co najmniej, tudziez standardowo na GTX-a 970, a procesor nieco podkreci i nie trzeba zadnej platformy wymienic. Czay nieakceleorwanego Quake'a juz dawno w grach minely.

      Skomentuj

      1. cichysl
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-07-03 12:14

        A ta płyta którą mam da radę z GTX 980 Ti ? Bo jak mam nie wymieniać całego kompa ,to przynajmniej mocną kartę wsadzę.

        Skomentuj

        1. jeomax.co.uk
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-07-03 19:43

          Dac rade to powinna, pytanie tylko, czy BIOS tej plyty umozliwi rozpoznanie karty. Pogooglaj model plyty i GTX-a 980, to moze cos znajdziesz na jakims forum - wskazowke, ze ktos ma podobny, a chodzacy konfig.

          Skomentuj

  7. kokosnh
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2015-07-03 11:54

    różnica miedzy Sandy Bridge przy tym samym taktowaniu w grach, nie osiągnęła nawet 10% jak na razie.
    ech chyba rzeczywiście będę siedzieć 10 lat na moim i7-2600k ( zwłaszcza ze idzie do 5.3 GHz na powietrzu )

    Skomentuj

    1. kamaleon
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-07-03 12:57

      Not possible. 5.3GHz na AC? Nie ma takiej opcji. ;) na LC tez ciezko bylo by mi uwierzyc, ale AC? Toz nawet najwiekszy selekt sie zagotuje o ile odpali.

      Chyba ze mowimy tu o napieciu takim ktore pozwala tylko pulpit przegladac, bo kazda gra powoduje throttling.

      Skomentuj

    2. Towarzysz Komisarz
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-07-03 14:47

      Nie chodzi tylko o prędkość CPU, ale o pewne rozwiązania chipsetowe, których w Z68 nie ma - typu natywne PCIE 3.0, USB 3.1, sloty M.2... obecnie to bardziej od prędkości CPU warto popatrzeć, co nowego da platforma :)

      Skomentuj

      1. kokosnh
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-07-03 18:52

        na z68 jest PCI-e 3.0 ( tych z przeznaczeniem pod IB ), bo na Z68 pójdzie IB które ma kontroler PCI-e 3.0.
        Ma USB 3.0 które jak na razie nie jest wykorzystywane nawet w 1/3 w większości zastosowań konsumenckich.
        Ja bym bardzo chciał, to mogę sobie podłączyć adapter M.2 pod PCI-e, ale po co, skoro mogę kopić profesjonalny dysk pod PCI-e ( po co mam kupować coś gorszego od PCI-e )

        Przy napięciu 1.52 V mam 5.3 GHz
        Niestety jak przeglądałem screeny to 5.2 miałem najwięcej zarejestrowane.
        Temperatura CPU była wysoka, ale to SEKCJA się najbardziej grzała i schłodzić za bardzo się jej nie dało. Wiec stwierdziłem ze nie będę przekraczać 1.5 V i 5.0 GHz.

        Jak się spali to zmienię platformę :D

        Skomentuj

        1. mjwhite
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-07-05 13:42

          z68 widział pcie3.0 jak świnia niebo

          http://www.intel.com/content/www/us/en/chipsets/mainstream-chipsets/z68-express-chipset.html

          Skomentuj

  8. Luiso
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-07-03 12:14

    No pewnie. Ja siedzę na Sandy i7 2600 ale bez k i ne myślę nawet zmieniać. No chyba, że okaże się, że nowości będą o 40-50% szybsze.

    Skomentuj

    1. ModeratorChodziWRurkach
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-07-03 13:46

      i7 4790k jest już 40-50% wydajniejszy od niego.

      Skomentuj

    1. ModeratorChodziWRurkach
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-07-03 13:42

      Nie przerzucą się. 6-rdzeniowce pojawią się w konsumenckim dekstopie intela S115x dopiero jak będę mobilne 6-rdzeniowce i7. Konkurencji żadnej nie ma ze strony AMD, a zjadaczowi szarego chleba i gejmerowi znajzwyczajnie nie potrzeba więcej niż 4 rdzeni.

      Skomentuj

    2. ModeratorChodziWRurkach
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-07-03 13:43

      6core+ masz na S2011 i S2011-3.

      Skomentuj

        1. jeomax.co.uk
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-07-03 19:48

          Podstawka jest kluczem. Na s1151 z tego, co pamietam mape drogowa, nie przewiduja wiecej, jak 4c/8t. Na inne - i owszem, sa juz nawet.

          Skomentuj

  9. kamil112234
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-07-03 13:35

    ehhh gdyby to było 393,53 złotych a nie dolarów ;(

    Skomentuj

  10. Menel77
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-07-03 14:20

    Heh, też mam zagwózdkę czy przesiadać się ze swojego i7 950 na Skylake chociaż po zmianie karty z GTX560Ti na G1 970 daje radę i póki co łyka wszystko jak idzie w max detalach. Jak sądzicie kiedy wyjdzie odświeżona wersja Skylake?

    Skomentuj

    1. ElFi_
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2015-07-03 15:42

      Ja się przesiadłem z i7-3930K (S2011) na i7-4790K(1150) i różnicę widzę gołym okiem. Tylko, że ja używam sprzętu do pracy a nie gierek i pulpitu.
      Uprzedzając pytania: TAK, w przetwarzaniu wielowątkowym 4790K jest wolniejszy, ale patrząc czasowo przetwarzania takie zajmują 5% czasu pracy a reszta czyli 95% czasu pracy nie przekracza 4 rdzeni więc przez większość czasu cieszę się bardziej komfortową pracą. Najbardziej mi brakuje złącz PCIExpress, musiałem zrezygnować z jednego kontrolera RAID (na S2011 miałem 3), za to wyposażyć się w expander.

      Skomentuj

  11. mutissj
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-07-03 15:51

    Największa zagadka to jaka różnica DDR3 a DDR4 na tych prockach będzie

    Skomentuj

  12. Kuciapa
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-07-03 18:27

    CZesc planuje zmienic porcesor tylko ze wzgledu na jedna gre ARMA 3 obecnie i5- 750 4.0 ghz, jak gram multi na ok 50/70 osób to mam spadki do 25/20 klatek czy na tym i7 6700K myslicie ze na nim nie bedzie mi spadac do 45 klatek , wiesz ze to taki wrozenie z fusów ale nie mam w co grac a jak cos mi zwalnie to w to nie gram a te wszystkie gtry to na jednmo kopyto i do tego dziecinne i tylko arma to wszystko ratuje

    Skomentuj

    1. domi675
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-07-04 00:33

      Na multi w armie fps zależy od serwera.

      Skomentuj

      1. Kuciapa
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-07-04 08:21

        Wiem że zależy od serwera ale na poczatku gry w bazie mam 45 klatek a póżniej już jest lipa

        Skomentuj

  13. kokosnh
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-07-03 18:50

    na z68 jest PCI-e 3.0 ( tych z przeznaczeniem pod IB ), bo na Z68 pójdzie IB które ma kontroler PCI-e 3.0.
    Ma USB 3.0 które jak na razie nie jest wykorzystywane nawet w 1/3 w większości zastosowań konsumenckich.
    Ja bym bardzo chciał, to mogę sobie podłączyć adapter M.2 pod PCI-e, ale po co, skoro mogę kopić profesjonalny dysk pod PCI-e ( po co mam kupować coś gorszego od PCI-e )

    Przy napięciu 1.52 V mam 5.3 GHz
    Niestety jak przeglądałem screeny to 5.2 miałem najwięcej zarejestrowane.
    Temperatura CPU była wysoka, ale to SEKCJA się najbardziej grzała i schłodzić za bardzo się jej nie dało. Wiec stwierdziłem ze nie będę przekraczać 1.5 V i 5.0 GHz.

    Skomentuj

  14. jeomax.co.uk
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-07-03 19:43

    Dac rade to powinna, pytanie tylko, czy BIOS tej plyty umozliwi rozpoznanie karty. Pogooglaj model plyty i GTX-a 980, to moze cos znajdziesz na jakims forum - wskazowke, ze ktos ma podobny, a chodzacy konfig.

    Skomentuj

    1. jeomax.co.uk
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-07-03 19:44

      Komentarz w kosmos, nie podczepil sie pod adresata ;-)

      Skomentuj

      1. cichysl
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-07-03 21:27

        ok,tak zrobię :) dzięki za rade i miłego weekendu życzę.Pozdrawiam

        Skomentuj

  15. shakal84
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-07-04 00:05

    Jak to cudownie zarabiać 1400 dolców na miesiąc i kupić sobie od tak bezproblemowo za jakieś śmieszne 275 dolców pff pestka no nie ? ;)

    Skomentuj

    1. shakal84
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-07-04 00:08

      Core i5-6600K miało być wiwat edycja :D

      Skomentuj

    2. ModeratorChodziWRurkach
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-07-04 11:12

      No to weź się do pracy.

      Skomentuj

  16. shakal84
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-07-04 00:09

    Az boli jak widze te ceny, i zarobki względem naszych smiesznych POlskich :-/

    Skomentuj

    1. Lord_Krecitsqa
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-07-05 10:32

      Prace zmień na lepiej płatną.

      Skomentuj

      1. Martines
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2015-07-05 12:07

        ...i weź kredyt ;)

        Skomentuj

      2. mjwhite
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-07-05 13:53

        jak wszyscy zmienią na lepiej płatną to kto będzie wykonywał prace te gorzej płatne?

        Skomentuj

  17. wiadome
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-07-04 09:39

    DX12 = 5820k 4.2ghz > 6700k