Na topie

Inteligentne drukarki wielofunkcyjne Ricoh

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Komputery Peryferia Technologie i Firma Drukarki i skanery Tematyka: Sprzęt do firmy Producenci: Ricoh

Firma Ricoh wprowadziła na polskim rynek pierwszą generację inteligentnych kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych A3. Czym się charakteryzują te urządzenia?

 • Inteligentne drukarki wielofunkcyjne Ricoh
A A

Inteligentne urządzenia wielofunkcyjne oficjalnie trafiły już do katalogu produktów firmy Ricoh na polskim rynku. Na pierwszą generację składa się siedem kolorowych modeli A3.

Ricoh IM C2000, IM C2500, IM C3000, IM C3500, IM C4500, IM C5500 i IM C6000 to kolorowe urządzenia wielofunkcyjne A3 z kategorii „inteligentnych”. Zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa, niezawodności i funkcjonalności w nowoczesnym środowisku pracy.

Ricoh IC drukarka

Dzięki platformie Always Current Technology dostępne są automatyczne aktualizacje, dotykowy i – co ważne – personalizowany panel sterowania o przekątnej 10,1 cala ułatwia obsługę na co dzień, a pakiet aplikacji pozwala na bezproblemową cyfryzację dokumentów, jak i ich współdzielenie. 

Ricoh IC panel

Urządzenia standardowo oferują możliwość przewodowego podłączenia do sieci (1000BASE-T), a w opcji także bezprzewodowego (WiFi N). Problemem nie jest również druk mobilny (wszystkie modele mają NFC oraz są kompatybilne między innymi z AirPrint i Google Cloud Print). Smartfony służą też do uwierzytelniania. 

Każdy nowy model cechuje się rozdzielczością 1200 x 1200 dpi oraz ma funkcjonalność drukarki, kopiarki, skanera i faksu. Dwucyfrowa liczba po „C” w nazwie informuje natomiast o maksymalnej prędkości druku (np. IM C3500 oferuje tempo 35 stron na minutę). Sprzęt można już zamawiać u dystrybutorów.

Źródło: Ricoh

Odsłon: 28934 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. bullseye
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2019-01-28 11:04

  Co w tym jest z inteligencji ? Bo chyba nazwa nie ma z tym nic wspólnego, robi dokładnie to samo co "zwykła" drukarka :/

  To samo inteligenty dom, co tu z inteligencji jak to zwykła automatyka.......

  Skomentuj

  1. HomeAudio
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-01-28 13:22

   Wg kryteriów z artykułu młotek budowlany też powinien mieć naklejkę "inteligentny" ;)

   Skomentuj Historia edycji

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!