Na topie

Inteligentny Wideodzwonek Netatmo zaprezentowany na CES 2019

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Tematyka: CES 2019 inteligentny dom

Firma Netatmo zaprezentowała podczas targów CES 2019 swój Inteligentny Wideodzwonek, czyli nic innego jak wideodomofon na miarę XXI wieku.

 • Inteligentny Wideodzwonek Netatmo zaprezentowany na CES 2019
A A

Inteligentny Wideodzwonek to nowinka, jaką firma Netatmo zaprezentowała na targach CES 2019. Mówiąc najprościej, jest to domofon zgodny z współczesnymi standardami i koncepcją smart home. Jakie konkretnie atuty mają być wynikać z jego instalacji?

Dzięki Inteligentnemu Wideodzwonkowi użytkownicy mają zyskać wygodę i bezpieczeństwo. Gadżet ten przede wszystkim zagwarantuje możliwość podejrzenia czy też porozmawiania z gościem (z wykorzystaniem aplikacji mobilnej zainstalowanej na smartfonie czy tablecie). Zaproszenie znajomych do środka podczas gotowania obiadu czy poinstruowanie kuriera, gdzie ma zostawić paczkę to niektóre z możliwych scenariuszy.

Inteligentny Wideodzwonek Netatmo wygląd

Producent chwali się wysoką jakością nagrań (wspomina o rozdzielczości Full HD, obsłudze HDR i obiektywie 160 stopni, który pozwoli zarejestrować całkiem duży obszar) i zapewnia, że kamera równie dobrze radzi sobie w dzień, jak i w nocy (dzięki noktowizji opartej na podczerwieni).

To jednak nie wszystko, bo Inteligentny Wideodzwonek dodatkowo rozpoznaje ludzi, wysyła powiadomienia o zbliżających się gościach lub niepokojących zdarzeniach oraz rejestruje wszystkie odwiedziny, zapisując je na karcie microSD i w chmurze. Może też stać się częścią systemu monitoringu.

Inteligentny Wideodzwonek Netatmo dzwonek

Netatmo zwraca również uwagę na pełną kompatybilność z Apple HomeKit, wsparcie platformy IFTTT, odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz prostą i szybką instalację i konfigurację tego gadżetu, który na rynku zadebiutuje w drugiej połowie bieżącego roku, a już teraz zdobył nagrodę CES 2019 Innovation Award.

Jak podsumowuje sam producent, jego nowy gadżet to „dzwonek do drzwi, który sprawi, że już nigdy nie przegapisz żadnej przesyłki, a gości przywitasz nawet spoza domu. Inteligentny Wideodzwonek Netatmo może być również stróżem drzwi do domu lub mieszkania”. 

Źródło: Netatmo, SAROTA PR

Odsłon: 1405 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. sebmania
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-01-07 15:45

  HDR w dzwonku co właściwie da, jak słońce będzie świecić w kamerę to lepiej będę widzieć gościa, czy w lepszej jakości będzie mi zapisywać oślepiający blask słońca?

  Skomentuj

 2. Much_
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-01-07 17:11

  I dalej cloud-abonamet bez możliwości wyciągniecia obrazu po ip do własnego rekordera.... ah te dzisiejsze standardy -kocham :)

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!