Na topie

Który operator ma najszybszy Internet?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Mobile

Kategoria: Mobile Internet Tematyka: play Producenci: Plus T-Mobile

Odpowiedzi udzielają twórcy aplikacji mobilnej RFBenchmark, którzy systematycznie publikują Ranking Operatorów Komórkowych.

  • Który operator ma najszybszy Internet?
A A

Żyjemy w czasach, w których trudno funkcjonować bez Internetu. Kiedyś korzystaliśmy z niego tylko w domu (pomijając już czasy kafejek internetowych), obecnie coraz częściej sięgamy po urządzenia mobilne. A wtedy, będąc w terenie, skazani jesteśmy na Internet od operatora. Który ma tutaj do zaoferowania najwięcej?

Odpowiedzi udzielają twórcy aplikacji mobilnej RFBenchmark, którzy systematycznie publikują Ranking Operatorów Komórkowych. Pod uwagę brana jest tutaj jakość usług i prędkości Internetu mobilnego. Wszystko na bazie doświadczeń użytkowników aplikacji, tym razem w lipcu.

Zaskoczeniem nie jest fakt, że we wspominanym miesiącu najwięcej użytkowników RFBenchmark korzystało z sieci 4G-LTE (71,7%). Wybierających technologie starszych generacji było zdecydowanie mniej - 27,5% w przypadku 3G i zaledwie 0,8% w kontekście 2G.

Jaki wyglądają przywoływane prędkości? Wyniki prezentują poniższe tabele. Jak widać, każdy z operatorów wygrywa w innej kategorii, przynajmniej jeśli mowa o LTE. No może prawie każdy, ponieważ Play nie zanotował najlepszego wyniku w żadnej kategorii.

RFBenchmark LTE

RFBenchmark 3G

Więcej informacji znaleźć można na stronie rfbenchmark. Tam też szukać można linków do pobrania aplikacji na swoje urządzenie.

Dajcie też znać w komentarzach, czy jesteście zadowoleni z prędkości Internetu u swoich operatorów.

Źródło: rfbenchmark

Odsłon: 6624 Skomentuj newsa
Komentarze

38

Udostępnij

Mobile w marketplace

  1. DaviM
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2017-08-16 16:56

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Dziękuję za Ultra Mega Gaming Pro Carbon czytelne tabelki.

    W dodatku obydwie tabelki nazwane są LTE...

    Skomentuj

    1. DaviM
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2017-08-16 19:19

      Mój powyższy komentarz ma ocenę +1, ale jest niewidoczny, bo "zakopany przez użytkowników".

      Czy to jakiś błąd? Czy tylko ja tak widzę? Czy to może ingerencja jakiegoś moderatora? A może autora niusa?
      A może ocena jest nieprawidłowa, bo faktycznie to mam -20?
      Co jest grane?

      Nic się oczywiście nie stało, no ale trochę jestem zdziwiony.

      Skomentuj

      1. R2rr0
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-08-16 19:51

        Dobrze, że jest zakopany bo sugerujesz, że tabelki są błędne. Zajrzyj do źródła i zobaczysz, że są tak samo oznaczone. Chyba, że oczekiwałeś ingerencji w czyjeś materiały, a tego się nie robi.

        Skomentuj

        1. DaviM
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-08-16 20:29

          Kolego @R2rr0, po pierwsze: sugerowałem w dość mocny i prześmiewczy sposób, że tabelki są nieczytelne, bo są niewyraźne i nieostre. No chyba, że jesteś ślepy i tego nie widzisz, to przepraszam.

          Spójrz na tę samą tabelkę ale zrobioną przeze mnie w 30 sekund:

          https://images82.fotosik.pl/751/d9086b8c0cc76c0d.png

          Widzisz różnicę w jej jakości i czytelności?

          Po drugie: mój komentarz ma w tej chwili nawet +3, a jest "zakopany przez użytkowników". Zapytałem więc "o co chodzi?". Czy to błąd na stronie czy raczej np. obrażony Redaktor Mateusz mnie zakopał.

          Po trzecie: nie sugerowałem, że tabelki są błędne tylko stwierdziłem fakt, że obydwie mają w nagłówku "LTE". A czyja to wina to już tego nie analizowałem w komentarzu.

          Po czwarte: jeśli się nie ingeruje w "materiały", to dlaczego tabelka na benchmarku ma znamiona ingerencji - została przeskalowana i to niepoprawnie w dodatku nieodpowiednim algorytmem co spowodowało jej nieczytelność?

          Po piąte: moja wersja tabeli zajmuje tylko 5kB, a wersja Mateusza 30kB, a mimo to moja ma jakość i czytelność 100% oryginału, bo nie została poddana stratnej kompresji JPG - mój "obrazek" to PNG.

          Taki trik by DaviM :) - 6 razy lepsza jakość i 6 razy mniejszy rozmiar.

          Skomentuj Historia edycji

          1. czarnobrody
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2017-08-16 21:28

            To i ja jestem ślepy bo grafika w tekście jest lepsza niż twoja z postrzępioną czcionką. Poza tym piszesz, że nie ma problemu, a teraz przeżywasz jak stonka wykopki. Zabawne.

            Skomentuj

          2. DaviM
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-08-16 21:44

            @czarnobrody, w "mojej" tabeli czcionka i reszta jest identyczna co do jednego piksela tak jak w oryginale.

            Jeśli Ci się nie podoba to zgłoś to twórcy oryginału na stronie http://www.rfbenchmark.pl/szybkosc-internetu-mobilnego-lipiec-2017/

            A po drugie to Ty jeszcze chyba nie widziałeś jak piszę, gdy coś przeżywam.

            I powtórzę: jeśli komentarz ma plusy, a jest zakopany "odgórnie", bo krytyka w nim nie spodobała się np. autorowi niusa czy Redakcji, to nie ma problemu.
            No chyb, że to jednak błąd?

            W każdym razie ja tu jestem gościem, a gospodarz czyli benchmark może robić co chce ale bardziej by pasowało "Zakopany przez autora niusa" lub "Zakopany przez Redakcję".

            W tej chwili jest +4 i jest "Zakopany przez użytkowników" (a skoro tamten komentarz ma plusy, to pewnie dla innych też tabelki są za mało czytelne).

            Skomentuj Historia edycji

          3. gormar
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2017-08-16 22:29

            @DaviM. Z jakiej przeglądarki zrobiłeś zrzut ekranu? Chyba miałeś włączone skalowanie rozmiaru strony.

            Ale co do tego, że obrazki z tabelkami w powyższym artykule są słabe to masz rację.

            Skomentuj Historia edycji

          4. DaviM
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-08-16 22:46

            @gormar, rozmiar był 100% czyli brak skalowania, przeglądarka Chrome.

            Ale mogłeś tak pomyśleć, bo moja tabela jest znacznie węższa w stosunku do oryginalnej - dlatego, bo wyciąłem zbędne puste przestrzenie, a resztę zsunąłem, po to aby tabelka nie była właśnie zbyt szeroka (przy okazji wyciął się też napis "LTE" ale to nieistotne).

            Bo zbyt szeroka tabelka była właśnie powodem przeskalowania "w dół" przez autora niusa, bo mu się nie mieściła w "szerokości" jego niusa/kolumny.
            W dodatku zapisał ją jako JPG (zamiast w PNG) co jeszcze bardziej pogorszyło jej jakość i zwiększyło jej rozmiar.

            Skomentuj

          5. gormar
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-08-16 22:56

            I ty w Chromie takie słabe czcionki widzisz? Zmień przeglądarkę.

            https://images82.fotosik.pl/752/c20c1983a47b4a5c.png

            Skomentuj

          6. DaviM
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2017-08-16 23:49

            @gormar, to jest Chrome pod winXP i dodatkowo wszędzie gdzie się da wyłączone jest wygładzanie czcionek (antyaliasing) i inne wszelakie upiększacze.
            Czasami pojawiają się przez to brzydkie niektóre czcionki w wersji bold czy italic (im mniejszy ich rozmiar tym bardziej są kanciaste).
            Ale tak jak napisałem to celowy zabieg. No i jest to XP.

            Skomentuj Historia edycji

          7. Vendeur
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-08-18 01:01

            Bardzo dobrze, że komentarz jest zakopany, bo piszesz w nim brednie... Co z tego, że obie tabelki mają LTE? A to tylko ta wartość jest istotna? Przyjrzyj się uważniej zamiast bzdury pisać.

            Skomentuj

    2. BluePandoraBox
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-08-17 09:17

      cztery plusy a koment zakopany
      co to jest?
      jakieś odgórne ustawienia gdzie ktoś może zakopać czyjś wpis?
      hmm... :o
      lepszy lepsiejszy najlepsiejszy :P

      Skomentuj

  2. PinkElephant
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-16 17:12

    witam - u mnie jest tak

    https://drive.google.com/file/d/1IRrGaigU6JK_nDCuY3x6l6T5i-YSCH8HJA/view?usp=sharing

    Skomentuj

  3. .Alx.
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-08-16 17:18

    Osobiście wolałbym NIELIMITOWANY internet zamiast najszybszego !

    PS Sztuczki marketingowe, masowo stosowane obecnie, wykluczone.

    Skomentuj

  4. radex126
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-08-16 17:30

    Dają swoje biedne nie limitowane 100 GB co starcza na tydzień ledwo i w d...e mam ich prędkości

    Skomentuj

  5. hex3n
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-16 17:48

    Ja mam w Play od 2 lat nielimitowany internet za 30 zł/m. Nie jest najszybszy ale wystarcza do wszystkiego. Operatorzy dając np. 10GB strasznie zawyżają transfer przez co 10 GB może zniknąć w tydzień.

    Skomentuj

    1. PinkElephant
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-08-16 18:26

      @hex3n możesz to jakoś rozwinąć bo nie kumam "Operatorzy dając np. 10GB strasznie zawyżają transfer przez co 10 GB może zniknąć w tydzień." nie wiem co ma szybkość do ilości danych. może o to Ci chodzi że jakby transfer był 100kbps to wtedy starczyło by na dłużej ?? ale i tak ilość danych się nadal nie zmienia :-)

      Skomentuj

      1. abukiewicz
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2017-08-16 20:17

        chodzi mu o zwalnianie prędkości internetu po przekroczeniu limitu 10GB w "nielimitowanym" internecie...

        Skomentuj

  6. Kojot321
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-16 17:50

    Wdepnąłem w niezłe biało-fioletowe gówno, które będę teraz nosił pod podeszwą jeszcze 23 miesiące. Pocieszam się że mój numer w Play to numer firmowy i nie miałem zbyt dużego wyboru. Nie da się jeździć z nawigacją bo "dziury" zdarzają się tak często że już lepiej z tradycyjną mapą jeździć. Zdarzało się że nie można się było do mnie też dodzwonić. W centrum miasta... Cóż, gwiazdeczki z reklamy mają szoferów i nie muszą wyjeżdżać na "prowincję".
    Jedyny + w tym że nie mam limitu danych.

    Skomentuj Historia edycji

    1. sambaverde
      Oceń komentarz:

      9    

      Opublikowano: 2017-08-16 18:22

      U innych jest limit danych... u Play jest limit zasięgu ;)

      Skomentuj

    2. shadowman333
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2017-08-16 18:25

      Play ma zasięg wszystkich sieci, więc w czym problem? No chyba, że we wszystkich sieciach nie ma zasięgu w "dziurach", ale na to zmiana operatora też nie pomoże. :)

      Skomentuj

      1. PinkElephant
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-08-16 18:28

        @shadowman333 i Ty w to wierzysz ?? serio ??

        Skomentuj

        1. shadowman333
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2017-08-16 22:48

          Nie wiem co masz na myśli. Przełączenie zasięgu działa. Sam korzystam głównie z zasięgu Plusa.

          Skomentuj

          1. Franz
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-08-16 23:25

            Przełączanie na nadajniki innych operatorów w Play rzeczywiście działa, ale tylko dla internetu w ramach abonamentu telefonicznego.
            Jak masz samą usługę mobilnego internetu w Play to już korzystasz tylko z ich nadajników.

            Skomentuj

          2. shadowman333
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-08-17 10:26

            Sama usługa mobilnego internetu faktycznie działa tylko na BTS'ach Play, ale kolega wyżej pisał o posiadaniu telefonu firmowego, przez który prowadzi rozmowy, więc w jego przypadku zmiana zasięgu będzie działać. Nie wiem skąd taka reakcja na mój komentarz.

            Skomentuj

    3. BluePandoraBox
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-08-17 09:10

      z połączeniami nie ma problemu w Play, ustaw tylko roaming, byś mógł korzystać z innych nadajników wtedy nie powtórzy się więcej u Ciebie sytuacja że nie można było się dodzwonić do Ciebie
      o ile pamiętam mają z Plusem i z Orange umowy podpisane na korzystanie z nadajników, więc mało prawdopodobne byś znalazł miejsce bez zasięgu, może w górach ale tam mają problem wszystkie sieci

      Skomentuj

      1. Kojot321
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-08-17 20:34

        Dzięki za radę! :)

        Skomentuj

  7. angelboy
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-16 18:00

    Gdyby jeszcze tylko rzeczywiście orange pokazywał to co jest na papierze to byłoby mistrzostwo świata, a tymczasem ma w głębokim poważaniu swoich klientów, internet często zrywa, jeszcze częściej po prostu ssie prędkość i z dostępnością też kicha ...

    Skomentuj

    1. deton24
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-08-16 23:13

      Potwierdzam. Ostatnio nad ranem mi zerwało połączenie. W niektórych grach bez netu potrafi Cię wywalić do menu. W moim przypadku straciłem spory postęp. Choć nieczęsto się to zdarza
      Często też trzeba włączać i wyłączać tryb samolotowy, i włączyć i wyłączyć połączenie pakietowe żeby net zaczął chodzić szybciej, zwłaszcza na odleglejszych nadajnikach.
      Ale co do prędkości, miałem porównanie z Play, i u mnie mimo niby lepszego zasięgu znacznie wolniej było.
      Bez nadajnika na zewnątrz z samego telefonu to ciężko było wysiedzieć na YT 720p60. W Orange już jako tako w LTE się dało. W FHD 60 FPS tak może od 3 kresek wzwyż.
      Mówią że Plus ma dobrą infrastrukturę. Ale nie testowałem. Może warto spróbować.
      Co do T-Mobile, to nie wiem.

      Skomentuj Historia edycji

    2. BluePandoraBox
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-08-17 09:15

      faktycznie można wścieklizny dostać z tym zrywaniem, ściągam jakiś plik w nocy to regularnie rozłączają połączenie i trzeba pobierać od nowa, mają tak ustawione na nadajnikach, nie da się ustawić i iść spać, musisz pilnować jak na jakieś paczce Tobie zależy, od lat tak mają ustawione, czasem zrywa 3-4 razy w nocy, czasem tylko jeden raz wrrrrr

      Skomentuj

      1. deton24
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-08-17 20:16

        Jeżeli masz kilka paczek z danymi, możesz ustawić np. w Jdownloaderze żeby po każdym pliku program wchodził na router i sam go resetował :)

        Skomentuj

        1. deton24
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-08-23 03:08

          Dodam jeszcze że raz mi przycięło przy pełnym zasięgu HSDPA prędkość w nocy do 500KB/s. Zupełnie nie wiem dlaczego.
          Cóż. Położyłem telefon na szafie, złapał LTE, i z normalnych prędkości ok. 1MB/s, przy dwóch kreskach LTE zrobiło się nawet 2,2MB. A tamten problem zniknął. Także całkiem, całkiem.

          Dotarłem też do informacji odnośnie Plusa.
          Otóż podobno potrafi zgubić LTE, nawet gdy jest w miejscu pełnego zasięgu.

          Czasami ktoś ma w Orange ping w okolicach kilkunastu, a czasami w Plusie, kiedy u konkurencji w granicach 40. Różnie to może wyglądać na różnych stacjach bazowych i obciążeniach sieci.

          Także chyba jednak mimo wszystko Orange, lub ew. ciut wolniej T-Mobile, o ile są stabilni, i bez niespodzianek.

          Skomentuj Historia edycji

  8. bullseye
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-08-16 19:45

    Mam orange free i mega zadowolony jestem, 1410gb na 1rok, 3 miesiac i lekko 40GB przekroczylem, a gram oraz pgladam netflixa FullHD. Gry sciagam cale w pracy, w domu tylko aktualizacje i sporadycznie gra.
    Wdg mnie zostanie mi z 600gb :D

    Mam tez Play, porazka, dobrze ze to firmowy, tylko do messengera sie nadaje jak jedziesz w trasie gdzies. Zasieg co chwila znika, przelacza sie non stop, transery sa d9bre tylko a centrum Warszawy o ile sie nie poruszasz.....

    Skomentuj

    1. abukiewicz
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-08-16 20:21

      Z tego co widziałem na stronie orange to ten bonus GB jest na 5 miesięcy a nie na rok. No chyba, że się mylę to proszę o sprostowanie

      Skomentuj

      1. gormar
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-08-16 22:40

        Tak jest od 18 lipca. Jeżeli ktoś załapał się wcześniej to chyba mu nie skrócą czasu ważności pakietu.
        https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/Na-karte/thread-id/3895/page/1

        Skomentuj

        1. deton24
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-08-16 23:08

          Nie da się już przedłużyć na rok usługą kont ważne rok?
          Poza tym w Red Bull Mobile jest za darmo 100GB na miesiąc jak jesteśmy w LTE i konto wychodzące ważne.
          Czyli 15 zł na miesiąc wychodzi karta 50 zł na 3 miesiące.

          Skomentuj Historia edycji

          1. gormar
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-08-17 17:17

            Aktualnie już się nie da. Są dwa terminy ważności: 1. konta ze złotówkami oraz 2. dla środków bonusowych.

            Skomentuj

  9. DaviM
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-17 12:50

    Jest dobry moment na poprawę Waszych tabelek i uczynienie ich poprawnymi (jest 2x LTE, a powinno być 1xLTE i 1x3G) i czytelniejszymi, bo po mojej interwencji na stronie http://www.rfbenchmark.pl/ poprawiono wreszcie napis "LTE" na "3G" w drugiej zakładce/tabeli :)