Mobile

Czy zakrzywiony ekran w LG G Flex to trafiony pomysł?

z dnia 2013-10-23
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
16 komentarzy Dyskutuj z nami

Zanosi się na to, że zakrzywienie nie będzie tutaj jednak duże, a wiele elementów zaczerpniętych zostanie z LG G2.

LG G Flex smartfon zakrzywiony ekran

Poznaliśmy już smartfona Samsung Galaxy Round, ale wkrótce doczekamy się premiery kolejnego modelu z zakrzywionym ekranem. LG G Flex, bo właśnie jego debiutu spodziewać należy się w przyszłym miesiącu, zapowiada się na konstrukcję podobną, ale z całą pewnością nie identyczną.

W G Flex zakrzywione zostaną bowiem nie boki, ale górna i dolna krawędź ekranu. Wydaje się to pomysłem jeszcze mniej trafionym niż to, co zobaczyliśmy przy okazji premiery wspomnianego Galaxy Round i część osób długo nie chciała nawet w te zapowiedzi uwierzyć.

Trzeba będzie jednak to zrobić, bo już jakiś czas temu pojawiły się pierwsze rendery smartfona, a teraz do sieci trafiły zdjęcia i nie ma wątpliwości, jak urządzenie będzie wyglądało. Zanosi się na to, że zakrzywienie nie będzie tutaj duże, a wiele elementów zaczerpniętych zostanie z LG G2.

W związku z tym, z tyłu obudowy umieszczone zostaną przyciski służące do regulacji głośności, a specyfikacja obejmować ma m.in. kamerę o rozdzielczości 13 Mpix i procesor Qualcomm Snapdragon 600 lub 800. Najważniejszy element tego akurat modelu, a więc ekran, ma mieć tutaj przekątną 6".

Co sądzicie o tego typu konstrukcji?

Źródło: vr-zone

marketplace

Komentarze

16
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ja powiem tak. Takie zastosowanie giętkich ekranów jest kpiną. Kiedyś widziałem projekt smartfona (Samsunga?), który miał zakrzywiony ekran, ale w ten sposób, że część wyświetlacza zachodził na jeden z boków urządzenia. Wszystkie zdarzenia były wyświetlane na tym skrawku ekranu, gdy pozostała część ekranu była nieaktywna. I takie rozwiązania są pewną nowością w przeciwieństwie do tego na zdjęciu.

  Mam tylko nadzieję, że projektanci w bardziej twórczy sposób wykorzystają tą technologię.
  Zaloguj się
 • avatar
  zaraz apple to opatentuje i po zabawie i aby bylo śmiesznie złążą 360 wnioskow patentowych na wygiecie w poziomie i 360 na wygiecie w pionie :)
 • avatar
  Serio o.O oni sami są chyba zakrzywieni xD dla mnie używanie określenia Flex to możliwość wyginania na lewo i prawo a nie wygięcie telefonu o 1 czy 2 stopnie i już się chwalą że mają cacko na rynku ...
  Zaloguj się
 • avatar
  Normalnie.. teraz wszyscy będą ściągać za samsungiem :)
 • avatar
  Jezeli elastyczny ekran oznacza zakrzywiony ekran to oni sobie z nas robia jaja.
 • avatar
  Ciekawe jak z noszeniem takiego telefonu w kieszeni ;)
 • avatar
  Jeżeli będzie na tyle wytrzymały aby go użyć jako łyżki do butów to jestem za.
 • avatar
  Zrobili 6 cali, żeby nikomu nie przyszło do głowy wpychać tego do kieszeni...
 • avatar
  Samsung wygiął ekran w poziomie, LG w pionie. Powinni połączyć siły, zmniejszyć ekran do 7 milimetrów - i mamy wyświetlacz LCD w soczewce kontaktowej. 3majmy kciuki za innowacyjność ! :P
 • avatar
  Sory, ale to nie ma szans na powodzenie OLED zakrzywiony na stałe i na dodatek w tą stronę według mnie nie znajdzie zbyt wielu użytkowników.
 • avatar
  Wygląda jakby usiadł na nim ktoś ciężki :D
 • avatar
  Klapkę mu i będzie nokia 8110 :)