Na topie

Milion pobrań pakietu LibreOffice 6.0

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Oprogramowanie

„Darmowy Office” od The Document Foundation cieszy się niemałym zainteresowaniem. Wystarczyły nieco ponad dwa tygodnie, żeby instalator pakietu biurowego LibreOffice w wersji 6.0 został pobrany ponad milion razy.

 • Milion pobrań pakietu LibreOffice 6.0
A A

Na przełomie stycznia i lutego światło dzienne ujrzał LibreOffice 6.0 – najnowszy darmowy pakiet biurowy, który z wydania na wydanie działa coraz lepiej i na coraz więcej pozwala. Odpowiedzialna za jego rozwój ekipa The Document Foundation ogłosiła, że program nie cierpi na brak zainteresowania.

W ciągu nieco ponad dwóch tygodni licznik pobrań instalatora LibreOffice w wersji 6.0 dobił do bariery 1 miliona. Oczywiście nie oznacza to, że tyle samo osób zainstalowało program, a tym bardziej że tylu użytkowników faktycznie regularnie z niego korzysta. Mimo to jest to liczba pokazująca, że ludzie są zainteresowani „darmowym Office’em”, a LibreOffice rzeczywiście ma szanse, by być sensowną alternatywą dla pakietu Microsoftu.

Autorzy nie kryją radości z osiągniętego wyniku i zwracają uwagę na to, że półtora tygodnia temu ukazała się wersja 6.0.1 z poprawkami wykrytych błędów. – „Doświadczyliśmy bardzo pozytywnego odzewu na temat nowych funkcji i usprawnień. Będziemy rozwijać program z wydaniami 6.0.2, 6.0.3 i kolejnymi wersjami nadchodzącymi w najbliższych miesiącach” – powiedział Mike Saunders z The Document Foundation w rozmowie z serwisem Softpedia.

W minioną sobotę The Document Foundation świętowała swoje szóste urodziny. Nie pozostaje więc nic innego jak tylko życzyć wielu kolejnych rocznic i jeszcze niejednego sukcesu.

Źródło: Softpedia, The Document Foundation

Odsłon: 6453 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. sedarpl
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2018-02-19 19:12

  Gratki :)

  Skomentuj

 2. Eternal1
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-02-19 21:42

  Zasłużenie :)

  Skomentuj

 3. rulax
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-02-21 07:45

  Kilka lat temu kupowałem Office do domu za 250 zł - teraz kosztuje .... 1000 zł. Firemka w której pracuję już dawno przesiadła się na Open.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!