Gry

Minecraft: powstają klocki LEGO na bazie gry

z dnia 2011-12-06
Jakub Kralka | Redaktor serwisu benchmark.pl
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Klocki, klocki i jeszcze raz klocki

Ostatnio coraz częściej klockom LEGO zdarza się gościć na ekranie komputerów i telewizorów - a to jako Indiana Jones, a to Batman, a innym razem Harry Potter. Tym razem jednak kolejność była odwrotna.

Minecraft najpierw pojawił się na komputerach, zrobił tam furorę, a teraz zostanie "zalegolizowany", czyli powstaną klocki LEGO na bazie gry. No bo w końcu - jeśli nie tą, to którą grę przenieść do świata popularnych, duńskich zabawek.

Minecraft LEGO

O nawiązaniu współpracy twórców Minecrafta z LEGO na twitterze poinformował jeden z szefów studia. Wszystko zaczęło się jednak od obszernej petycji ze strony graczy, którzy zbierali podpisy chętnych, a nawet publikowali swoje wstępne projekty.

Co ciekawe - autorzy wraz ze swoimi fanami wspólnie ustalili, że część pieniędzy ze sprzedaży klocków zostanie przekazana na cele charytatywne.

LEGO MINECRAFT

Minecraft dzięki przeniesieniu się do rzeczywistości ostatecznie potwierdzi, że nie jest tylko chwilową modą, a fenomenem gamingu drugiej dekady XXI wieku. Miliony młodych (i starszych) graczy na całym świecie mają swój prywatny Deluxe Ski Jump. Grywalność znów okazała się najważniejsza.

Więcej o grach:

Źródło: lego cuuso

marketplace

Komentarze

9
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  lego ...to już jest minecraft w realnym świecie... co ma być specjalnego w tych klockach?
 • avatar
  Zupełnie odwrotnie, bo to LEGO jest pierwowzorem minecrafta, najpierw były klocki LEGO z nich się robiło co chciało a później powstał minecraft wzorowany na klockach lego w którym też się robi co chce... Podsumowując kup pakę klocków LEGO i masz już minecrafta w realu bez specjalnych edycji, a jak ci nie pasuje złożoność kształtów to powybieraj same kwadratowe klocki o rozmiarze 2x2x2 i się tylko nimi baw i już (to takie klocki jak na pierwszym obrazku są białe kwadraty w rzece, na czubkach drzew zielone kwadraty i takie kwadratowe klocki w innych miejscach np. na skale jeszcze te jaśniejsze).
 • avatar
  No cóż jest dobra marka- Minecraft- no to można na tym zarobić. Ot zwykłe klocki tylko na innej licencji :P A minecraft to niezwykła sprawa- można by na ten temat jakąś pracę doktorską napisać :D
  Zaloguj się
 • avatar
  i jestem ciekaw co oni z tego minicrafta przeniosa do pudełek??? Według mnie będzie to niewypał
 • avatar
  Ja bym wolał żeby zalegalizowali zioło.
 • avatar
  "...autorzy wraz ze swoimi fanami wspólnie ustalili, że część pieniędzy ze sprzedaży klocków zostanie przekazana na cele charytatywne."
  Dokładniej 1% , ach te media ...
 • avatar
  Ciekawe jaka cena.
 • avatar
  będą lewitować?