Na topie

Netflix: reklamy między odcinkami - oto jak je wyłączyć (i po co zostały włączone)

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Tematyka: Netflix Telewizja internetowa

Netflix testuje nową funkcję, która sprawia, że między odcinkami mogą wyświetlać się reklamy. Jak zapewnia – ma na celu komfort użytkowników.

  • Netflix: reklamy między odcinkami - oto jak je wyłączyć (i po co zostały włączone)
A A

Jednym z powodów, dla których odwracamy się od tradycyjnej telewizji i kierujemy w stronę internetowych serwisów VOD, jest brak reklam. Oglądając najciekawsze seriale Netflix jednym ciągiem, można się jednak teraz natknąć na materiały promocyjne. Właściciele serwisu zwracają uwagę na ich bezinwazyjność i podkreślają, że to tylko test i w dodatku mający na celu komfort widzów, ale jeśli chcielibyście wyłączyć reklamy, to podpowiemy wam, jak to zrobić.

Netflix: reklamy to na razie test

Aktualnie Netflix jest liderem wśród tzw. telewizji internetowych. Z usługi korzysta około 130 milionów użytkowników i jej właściciele – co naturalne – szukają nowych rozwiązań na poprawę ich komfortu oraz zwiększenie przychodów. Najnowszym pomysłem, o którym stało się głośno, są reklamy.

Zanim jednak wyleje się fala hejtu, dodajmy, że nie chodzi tu o reklamy biedronkowych promocji, płynów do naczyń, chipsów czy środków, które uwolnią nas od cierpienia, z którego nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy. To materiały przedstawiające inne produkcje do obejrzenia na Netfliksie – dopasowane do profilu danego użytkownika.

Netflix tłumaczy, że jest to próba pomocy w odnajdywaniu ciekawych filmów i seriali w katalogu liczącym setki tytułów. Podkreśla również to, że reklamy nie przerywają odcinków, lecz są wyświetlane między jednym a drugim epizodem. 

Reklamy Netflix – jak je wyłączyć?

Aktualnie reklamy są testowane na niewielkich grupach użytkowników. Jeśli jednak macie tego pecha i czujecie, że komfort oglądania seriali został zmniejszony (albo obawiacie się, że może się tak stać w przyszłości) to możecie wyłączyć tę funkcję, wraz z wszystkimi innymi rozwiązaniami eksperymentalnymi. 

Aby wyłączyć reklamy, należy udać się na stronę Netflix: Do Not Test i nie wyrazić zgody na udział w procesie testowym. 

Źródło: ArsTechnica, Engadget, TechCrunch

Odsłon: 4907 Skomentuj newsa
Komentarze

29

Udostępnij
  1. HardCorak
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2018-08-18 12:03

    Nie od dziś wiadomo że jak się ma monopol to się w dupach przewraca

    Skomentuj

  2. sn00p
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-08-18 12:16

    Problemy jakie ma Netflix przez ostatnie 2-3 miesiące są spowodowane dużym spadkiem aktywności użytkowników. Polskie "internety" snuły teorię o problemach Netflix spowodowanych sprzedażą przez allegro i inne strony 30 dniowych okresów próbnych :) Tu chodzi o coś innego. Netflix by utrzymać się na giełdzie i zadowolić akcjonariuszy i potencjalnych inwestorów musiał nakreślić sobie plany wzrostu na przyszłość. Te plany niestety ostatnio zaczęły hamować i prognozy się nie spełniły. To wywołało panikę i akcje poszły w dół. Netflix by nadal utrzymać poziom musi inwestować bardzo duże pieniądze we własne produkcje i pokazać że się prężnie rozwija. Te reklamy o których tu mowa, mają na celu pobudzić aktywność użytkowników. Osobiście nie widzę w tym problemu. Mam te reklamy ale wystarczy wcisnąć przycisk by je pominąć. Żaden problem.

    Skomentuj

    1. arnakus
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2018-08-18 18:42

      Żadne reklamy nie "pobudzą aktywność użytkowników" jeśli oferowany repertuar jest bardzo ubogi. Testowałem 2 razy i dałem sobie spokój.

      Skomentuj Historia edycji

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2018-08-19 16:51

        no wlasnie mylisz się - ja pod wpływem takich reklam zainteresowałem się jakimiś nowymi produkcjami netflix których moze samodzielnie bym nie wyszukał.

        Skomentuj

  3. sabaru
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-08-18 12:34

    Dodają reklamy żeby użytkownikom korzystało się lepiej z aplikacji. Jak jak kocham takie teksty. Ale najśmieszniejszy jest ten który twierdzi że reklamy nie są inwazyjnie chociaż pod danym programem jest np. 200 komentarzy które twierdzą inaczej.

    Skomentuj

    1. darek79r19
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-08-18 20:12

      Właśnie, że Netflix mówi prawdę. Reklamy sa nieinwazyjne i możesz jednym przyciskiem przeskoczyć tą reklamę, ona leci w tym czasie, kiedy licznik odlicza czas do następnego odcinka, więc nikomu nie dzieje się krzywda.

      Skomentuj

    2. kitamo
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2018-08-19 16:55

      Inwazyjne sa reklamy których nie mozesz pominąć i które Cie nie interesują, tu pojawiają się nie tyle co reklamy co zwiastuny innych produkcji netflixowych podczas zmiany odcinka danego serialu.
      Wtedy mozesz wstać i pojsc siku albo po coś do żarcia, obejrzeć zwiastun albo go pominąć.
      Jest to kompletnie nieinwazyjne. Gdyby tak było w normalnej telewizji to bys nie narzekał.

      Skomentuj

  4. raffal81
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2018-08-18 12:39

    Ja tam korzystam z NETFLIXA prawie codziennie, jest co oglądać i jestem zadowolony ;)

    Skomentuj

    1. Arcin
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-08-18 12:50

      Ja również, można się przy tym uczyć języków

      Skomentuj

  5. RockyBalboa
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-08-18 12:43

    Ja sobie też oglądam ale żadnych reklam ma nie być bo za to płacę a królików doświadczalnych niech sobie do testów szukają gdzie indziej a odemnie wara.
    Netfix jest super ale jak zobaczę jakieś reklamy to podziękuje za współpracę.

    Skomentuj

  6. mutissj
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2018-08-18 12:46

    Serwis płatny i reklamy? jeszcze mało?

    Skomentuj

    1. miedzianek
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2018-08-18 14:00

      Teoretycznie płatna tv w Polsce a reklamy? Jeszcze mało?

      Normalne, że każdy chce zarobić, aczkolwiek czasami to przegięcie.

      Np oglądam w nocy jakiś film, po czym następuje przerwa, gdzie najpierw widzę napis 'REKLAMA' leci kilka reklam, następnie widzę znowu napis 'REKLAMA'(jako zakończenie bloku reklamowego), wjeżdża jakaś zapowiedź filmów na danej stacji po czym znowu widzę napis 'REKLAMA', koniec bloku 'REKLAMA', zapowiedź festiwalu/koncertu i znowu 'REKLAMA'...I tak kiedyś naliczyłem 13 minut 42 sekundy. I tak kilka razy w ciągu filmu.

      Skomentuj

      1. BariGT
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-08-18 14:29

        Słabe porównanie, gdyz abonamen niejako musisz płacić, nawet jka nie posiadasz telewizora - taki rodzaj reliktu z czasów socjalizmu. Niewielu znam jeszcze ludzi w wieku

        Skomentuj

        1. miedzianek
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2018-08-18 14:31

          Ja nie płacę, bo mam tv w Netii. Oni udostępniają, niech się rozliczają. Po to mają licencję, żeby mogli to dalej udostępniać. Czemu podwójnie mamy płacić za abonament?

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-08-19 17:00

            Bo z założenia nie płacisz za to że oglądasz tylko za to że masz dostęp do sygnału.

            To taka sama logika jak ja bym teraz każdemy kazał płacić po 2 zł miesięcznie bo ma możliwość korzystania z moich usług (nawet jak o nich nie wie).

            Skomentuj

    2. darek79r19
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-08-18 20:16

      Po pierwsze, netflix reklamuje swoje produkcje, po drugie reklamy lecą w czasie, kiedy licznik odlicza do następnego odcinka i nie zajmują całego ekranu, nic się nie zmienia poza autopromocją. Moim zdaniem fajnie wykorzystali ten martwy czas miedzy odcinkami. Do tego możesz właczyć następny odcinek przyciskiem przed upływem odliczania i pominąc automatycznie reklamę. Włos Ci z głowy nie spadnie.

      Skomentuj

    3. ifeelveryblah
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-08-19 00:51

      A słyszałeś o płatnej telewizji z ogromem reklam? Jak nie to podpowiadam, sprawdź sobie Cyfrowy Polsat. Bo Twój komentarz brzmi tak jakbyś wyszedł z jakiejś jaskini.

      Skomentuj

      1. patol1984
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2018-08-20 07:31

        No między innymi dlatego nigdy nie wykupiłem tego typu telewizji bo prawie niczym się nie różni od zwykłej. Płacić za oglądanie reklam? Ale ludzie się na to godzą to jest jak jest.
        Z takim podejściem to i na netflixie w końcu zgodzicie się na reklamy.

        Skomentuj

        1. miedzianek
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-08-21 22:38

          Płatna tv to nie tylko więcej kanałów, ale też różne usługi np ipla/yt(chociaż w dobie tv smart to nie argument, ale ja np nie mam smarta), nagrywanie. No i w sumie jak mam za 50zł miesięcznie neta, to za dodatkowe 5zł pakiet podstawowy+co chwila coś za free na kilka dni odblokowane+ipla to naprawdę niewiele...

          Skomentuj

    4. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-08-19 16:56

      A jak kupisz sobie dowolny inny abonament telewizyjny to nie masz reklam?

      HBO ma reklam tyle ze szkoda gadac, miedzy kolejnym filmem jest blok reklamowy innych filmow którego nie mozesz pominąć.

      Skomentuj

  7. sliderek
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2018-08-18 14:19

    Ot i całe studium niektórych typów. Ma dość siły i czasu, by się rozwodzić na temat jakie to złe, ale nie wystarcza na to, by po prostu kliknąć w opcję, by wyłączyć udział w testowaniu. No ale przecież panisko płaci i wymaga. A tu te wstrętne reklamy... To nic że tylko innych filmów netflixa... Ale to przecież reklama, więc jest złe. I koniec.

    Skomentuj

    1. patol1984
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-08-18 15:24

      Spokojnie, jak już urobią ludzi to pojawią się reklamy nie tylko filmów netflixa. Tak było z każdą stacją, zaczyna się od kilku reklam na krzyż w ciągu całego dnia, ale jak zebrało się klientów z zasobnym portfelem to opłacało im się nawet dostać kary za przekraczanie ustalonego limitu.

      Jak mi zaczną przerywać filmy jakimiś pierdołami to pożegnam ich serwis i tyle.

      Skomentuj Historia edycji

  8. RockyBalboa
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2018-08-18 15:26

    Sliderek a ja właśnie płacę za to żebym nie musiał naciskać przycisku i zgadza się jestem panisko płacę i wymagam nie interesują mnie reklamy innych filmów.

    Skomentuj

    1. darek79r19
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-08-18 20:17

      Albo czekasz, aż ci licznik dobije do zera, albo naciskasz przycis żeby właczyć następny odcinek. Z reklamą zupełnie nic się nie zmienia.

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-08-19 16:58

        Pewnie obrażony na to że z allegro znikł netflix za 5zł ;)
        Płace, żądam, wymagam :D

        Skomentuj

        1. RockyBalboa
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-08-19 17:58

          kitamo piszesz o sobie tak,bo widać że masz bardzo dobre informacje kto gdzie i za ile.

          Skomentuj

  9. darioz007
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2018-08-18 18:39

    Opodatkowac kapitalistow z Netflix i pienidze przeznaczyc na zasilki scojalne!!!

    Skomentuj

    1. darek79r19
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-08-18 20:17

      Oddać netflix biednym.....

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-08-19 16:58

        ale najpierw zabrać bogatym !