Na topie

Nokia Lumia 930 zaprezentowana - jest naprawdę ciekawie

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Nokia Lumia Producenci: Nokia

Nowy model fińskiego producenta z najwyższej półki.

Nokia Lumia 930 smartfon

AA

Od kilku tygodni pojawiały się doniesienia, iż na początku kwietnia Nokia zaprezentować może nowego smartfona z górnej półki. Kilka dni temu Internet obiegły informacje, iż tak się jednak nie stanie, ale na szczęście okazały się one nieprawdziwe. Tym samym pokazana została Lumia 930.

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi przewidywaniami, nie jest to zupełnie nowy model. Właściwie, to niektórzy znają go już całkiem dobrze, tyle, że pod inną nazwą. W amerykańskiej sieci Verizon już od jakiegoś czasu dostępna jest bardzo ciekawa Lumia Icon. Zaprezentowana właśnie Lumia 930 to jej międzynarodowy wariant.

Smartfon zaoferuje użytkownikom naprawdę dobrą specyfikację, której przedstawienie zacząć trzeba chyba od systemu operacyjnego. Jak łatwo się domyślić, pojawi się tutaj również dopiero co zaprezentowany Windows Phone 8.1.

Lumia 930 napędzana będzie czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 800 oraz 2 GB pamięci RAM, co w połączeniu ze wspomnianymi już mobilnymi okienkami zapewnić powinny bardzo płynne działanie nie tylko samego systemu, ale również aplikacji czy gier. Mocnym plusem smartfona będzie bez wątpienia także kamera, a niektórzy być może wykorzystać będą chcieli potencjał aż 4 wbudowanych mikrofonów.


Specyfikacja techniczna smartfona Nokia Lumia 930:

  • system operacyjny Windows Phone 8.1
  • 5" ekran ClearBlack OLED o rozdzielczości Full HD, Super sensitive touch, 441 ppi
  • czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 2,2 GHz, Adreno 330
  • 2 GB pamięci RAM
  • 32 GB pamięci wewnętrznej
  • kamera główna 20 Mpix PureView z optyką Carl Zeiss, optyczna stabilizacja obrazu, podwójna dioda LED, nagrywanie 1080p
  • kamera przednia 1,2 Mpix, nagrywanie 720p
  • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, NFC, LTE
  • A-GPS
  • 4 wbudowane mikrofony
  • akumulator 2420 mAh
  • wymiary 137 x 71 x 9,8 mm
  • waga 167 g

Nokia Lumia 930 trafi do Europy w czerwcu. Cena smartfona wynosić ma 599 dolarów.

Źródło: phonearena, youtube

Odsłon: 13863 Skomentuj newsa
Komentarze

9

Udostępnij
  1. Arved
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2014-04-04 10:48

    Dla mnie pod względem wyglądu- super. Jestem w posiadaniu 920 i chyba już wiem na co ją wymienię :) Szkoda tylko że Cortana w Polsce pojawi się dopiero w 2015.

    Skomentuj

  2. liptons
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-04-04 10:58

    Bateria to jakiś żart

    Skomentuj

  3. R2rrO
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-04-04 11:01

    925 mimo wszystko ładniejsza :)
    Lumia 930 wygląda całkiem przyzwoicie, jednak 5" ekran to już stanowczo za dużo. Jeśli 930 to następca L920 (ekran 4,5") - to niestety, ale MS stosuje podobny marketing co Samsung, LG, HTC, Sony itd. Zajęli się produkcją topowych patelni... Szkoda :/

    Myślałem, że wiosło w postaci Lumia 1520 (6" ekran) zaspokoi wszystkich maniaków wielkości, a następne Lumie będą już w normalnych rozmiarach. Cóż...

    Skomentuj

    1. sobo11
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-04-04 11:48

      Chłopie, ale wymiary 920 to 130,3 x 70,8 x 10,7 przy wadze 185 g. Tutaj dostajesz 137 x 71 x 9,8 o wadze 167g. Jak łatwo sobie policzyć 930 jest 6,7 mm dłuższa, 0,2 mm szersza i 0,9 mm cieńsza, a przy tym lżejsza o 18g. Więc to nie jest zauważalna zmiana. A w przypadku wyświetlacza 4,5", a 5" jest to spora różnica.

      Skomentuj

      1. R2rrO
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2014-04-04 13:26

        Tak zgadzam się, L920 to ciężka cegła - dlatego nie posiadam tego modelu:)
        L920 podałem jako przykład dlatego, gdyż przypuszczam, że L930 jest jej kolejną wersją (coś jak SGS 4 i teraz SGS 5 ). Oczywiście mogę się mylić...
        Jeśli mam rację, to wzrost, a raczej skok o 0,5 cala - to bardzo dużo i nadal podtrzymuje to co napisałem, że zaczęli stosować taki sam CHORY marketing.
        Zdecydowanie 4,5calowy ekran było dobrym rozwiązaniem i rozsądnym maximum - tylko należało odpowiednio dopracować obudowę, żeby nie popełnić błędu z L920, a wzorować się na L925 (najładniejsza Lumia).

        Myślałem, że L1520 będzie jedynym mutantem w rodzinie na L ...

        Skomentuj

  4. Hedrox
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-04-04 12:12

    Fajny telefonik, ale zostaję przy mojej Lumii 920. Dlaczego? Postęp zbyt mały by płacić takie pieniądze. Do tego ze względów produkcyjnych ekranów Lumia 930 ma nie obsługiwać Glance Screen. A dla mnie to krok wstecz i rezygnacja z fajnej funkcji.

    Skomentuj

  5. b1tzz
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2014-04-04 12:50

    Ramka i ogólnie designe przypomina iPhone'a, czyżby kolejny pozew? :>

    Skomentuj

  6. speedy9
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-04-04 14:35

    Fajny sprzęt. Specyfikacja też niczego sobie jak za tą cenę.

    Skomentuj

  7. Tridefy
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-04-04 16:11

    Bardzo mi się podoba, że poprawili to co mnie strasznie odpychało (z wyglądu) tzn dużą ramkę, tutaj nie jest też jakaś minimalna, ale jest sporo lepiej, szczególnie dół.
    No cena mogłaby być nieco niższa, ale jest ok. Jak ktoś lubi WP8 to to może być dla niego ideałem.
    Ciekawy jestem działania na baterii, bo 920 to nie miała długiego działania na baterii, wręcz miała dość słaby.