Na topie

GeForce GT 1030 wspiera G-Sync (w nielicznych przypadkach)

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Eksperyment GeForce GT 1030 i obsługa technologii G-Sync zakończył się powodzeniem. Warto jednak pamiętać, że wymagany jest tutaj jeden istotny szczegół...

  • GeForce GT 1030 wspiera G-Sync (w nielicznych przypadkach)
A A

GeForce GT 1030 to ekonomiczna karta graficzna, która nie była projektowana z myślą o graniu i tym samym nie wspiera funkcji G-Sync. Czy aby na pewno?

Jeden z użytkowników serwisu Reddit postanowił sprawdzić jak jest w rzeczywistości. W tym celu podłączył monitor Acer Predator XB272 do karty MSI GeForce GT 1030 LP OC. Okazuje się, że taka konfiguracja działa – na menu monitora wyświetliła się stosowna informacja, a sterownik daje możliwość aktywowania funkcji G-Sync.

MSI GeForce GT 1030 - funkcja Nvidia G-Sync

Wygląda więc na to, iż GeForce GT 1030 również wspiera technologię G-Sync, ale producent z jakichś powodów tym się nie chwali. Warto jednak pamiętać, że do podłączenia monitora należy wykorzystać wyjście DisplayPort 1.2 (którego jednak nie ma w większości dostępnych konstrukcji). Inna sprawa to sens korzystania z synchronizacji na tak słabej karcie. Macie jakiś pomysł na wykorzystanie jej w konfiguracji z GT 1030?

Źródło: Reddit, Nvidia

Odsłon: 3694 Skomentuj newsa
Komentarze

24

Udostępnij
  1. stach122
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-08 11:23

    Ta karta jest tragiczna. . . do filmów, neta i w ogóle rzeczy multimedialnych wystarczy Integra a jak nie ma się integry to jakaś karta za 100zł. Lepiej już dopłacići kupić r7 550/560 albo geforce 1050

    Skomentuj

    1. Mizuiro
      Oceń komentarz:

      -10    

      Opublikowano: 2018-02-08 11:39

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Lepiej już dopłacić do 1080ti bo przezież jak ktoś ma budżet 200-300 zł to na pewno wydatek 2/3/10x większy to nie problem.

      Skomentuj

        1. zakius
          Oceń komentarz:

          -4    

          Opublikowano: 2018-02-08 12:06

          jakie konkretnie?

          Skomentuj

          1. zakius
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-02-08 12:37

            i w czym one są lepsze?
            mocniejsze owszem, ale poza tym to padło, do tego jak sam zauważyłeś używane
            jedyna opcja to używka 750Ti KalmX jak musi być tanio

            Skomentuj

          2. zakius
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-02-09 11:58

            głośne i żarłoczne czyli padło

            Skomentuj

          3. Logan303
            Oceń komentarz:

            6    

            Opublikowano: 2018-02-08 13:13

            Taaaaa gtx 960 w cenie 300 zł. Chyba padnięty.

            Skomentuj

        2. kitamo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-02-08 22:53

          Te karty oczywiscie ze są dla kogos - dla kogos kto nie ma CPU z integrą. Proste.

          Skomentuj

    2. adrkan
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-02-08 12:01

      Chyba sobie żarty robisz. Sprawdź testy, zużycie prądu. W swojej klasie cenowej nawet używki bije na głowę.
      Ogólnie za 200zł rewelacyjna karta i da się pograć. Nie mówię o 4K, a fhd z jakimiś tam detalami. Póki co w to co grałem, wszystko ładnie śmiga. Akurat nie jestem graczem takim, że potrzebuję najbardziej wymagające i najnowsze gry. Poza tym mój komputer jest pasywnie chłodzony a to najlepsza pasywnie chłodzona karta LP.

      Także głupoty gadasz trollu

      Skomentuj

    3. kamilkom
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-02-08 15:06

      w wiedzmina 3 mozna pograc

      Skomentuj

      1. stach122
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-02-08 15:47

        w 1600x900 w niskich detalach (30fps)? Nie bardzo przyjemna rozgrywka

        Skomentuj

        1. blackdog
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-02-08 20:00

          no nie przesadzaj - na GTX 550Ti 1GB i FX4100 w FHD na minimalnych wyciągałem 25 klatek zaraz po premierze, więc ta karta na pewno wyciągnie zdecydowanie więcej

          Skomentuj

    4. Pixel
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-02-09 08:08

      Wybrałem GTX 1050, przewaliłem tony materiałów video i stron z testami, upgrade komputera dla dziecka, integra już nie radziła sobie, rozważałem AMD ale niestety ten pojedynek cena a ilość FPS wygrała Nvidia, pomimo obsługi u AMD Free Synk i tego że monitor wspiera tę technologię, wlałem w grze bliżej 60 fps niż 40 fps z AMD. Testów tego typu jest od groma : https://youtu.be/VHLifZw4NWc
      Porównałem GTX 1050 z GTX 950, z racji że upgrade wymagały 2 komputery, nie wybierałem wyższych modelów kart ze względu na cenę jak i tego że w pierwszym PC jest i3 3220 a w drugim PC jest AMD A6-3650 2.6GHz (@2.8Ghz). GTX 950 nabyłem w bardzo dobrej cenie od znajomego więc kupiłem tylko jednego GTX 1050.

      Skomentuj

    5. Pixel
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-02-09 08:08

      Wybrałem GTX 1050, przewaliłem tony materiałów video i stron z testami, upgrade komputera dla dziecka, integra już nie radziła sobie, rozważałem AMD ale niestety ten pojedynek cena a ilość FPS wygrała Nvidia, pomimo obsługi u AMD Free Synk i tego że monitor wspiera tę technologię, wlałem w grze bliżej 60 fps niż 40 fps z AMD. Testów tego typu jest od groma : https://youtu.be/VHLifZw4NWc
      Porównałem GTX 1050 z GTX 950, z racji że upgrade wymagały 2 komputery, nie wybierałem wyższych modelów kart ze względu na cenę jak i tego że w pierwszym PC jest i3 3220 a w drugim PC jest AMD A6-3650 2.6GHz (@2.8Ghz). GTX 950 nabyłem w bardzo dobrej cenie od znajomego więc kupiłem tylko jednego GTX 1050.

      Skomentuj

  2. zakius
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-08 12:05

    do wielu gier powinna spokojnie wystarczyć, chociaż lepiej i tak wziąć 1050Ti i odpalić je w DSR 4K i nie mieć pierdzącego wentylatorka tylko porządny radiator

    Skomentuj

  3. franiux
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-02-08 13:08

    A kiedy ta głupia firma odblokuje możliwość włączenia freesync na ich kartach ?

    Skomentuj

      1. Raider0001
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-02-08 16:23

        Uwierz mi że zarobiliby swoje udostępniając freesync, dla przykładu może kupiłbym GTX 1070 zamiast Radeona gdybym mógł odpalić na aktualnym monitorze, ale nie nvidia woli kroić od d. strony i jedyne co to spowoduje to zanik sprzedaży ich kart na długie lata, jak się nazbiera właścicieli monitorów freesync. Firma, która chce skraść każdy zakamarek rynku dla siebie tak nie postępuje - z ich strony jest to durne.

        Skomentuj Historia edycji

          1. zakius
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-02-09 11:59

            wydajność wydajnością
            nv ma sprawność i stabilność sterowników

            Skomentuj

          2. Raider0001
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-02-09 16:15

            bajki opowiadasz o stabilności, od 15 lat swapowałem karty graficzne i problemy były przy obu markach, pamiętam jak na dłoni jak musiałem cofać się w sterownikach nv by sklonować obraz na TV, to co robili kiedyś to właściwie losowanie ficzerów w sterach, na jednych 3 opcje, na drugich 5 opcji a na trzecich 2, problemy stabilności gier po premierach chleb powszedni, chociaż faktem jest że jak coś się w kompie sypie w sprawie stabilności to szybciej się o tym domyślisz z radeonem niż z gf

            Skomentuj Historia edycji

          3. zakius
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-02-09 17:44

            powiedz mi kiedy ostatnio widziałeś u nv artefakty w przeglądarce, kiedy ostatnio widziałeś u nv wysypujące się od yt stery, kiedy ostatnio widziałeś u nv biały ekran, z którego jedyną ucieczką był restart kompa
            no właśnie

            Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-02-08 22:52

          Tylko ze freesync jest potrzebny jak swinisiodło kiedy masz dostepny chocby fastsync.
          Tak logicznie pomysl o tym.

          Skomentuj

          1. wompierz
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-02-09 05:47

            Fastsync, a freesync działa zupełnie inaczej, pomyśl o tym

            Skomentuj

          2. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-02-09 23:33

            przeciez nie chodzi o to jak działa tylko jaki jest sens uzywania.
            Glownym powodem uzywania ktoregokolwiek z nich zamiast v-sync jest brak laga i tearingu.
            Fast sync jest w pelni dostepny dla wszystkich a inputlag jest mikro minimalnie wiekszy niz przy gsync czy freesync.
            Przy karcie tego pokroju ani gsync ani freesync nie ma kompletnie zadnej przewagi nad fastsync.

            Skomentuj

  4. Wenezo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-08 18:09

    9 sztuk w kopareczce i moc jak 1080ti:D