Na topie

Nvidia szykuje kartę GeForce GT 1030 - odpowiedź na Radeona RX 550?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Kategoria: Komputery Podzespoły Karty graficzne Tematyka: Nvidia GeForce Nvidia Pascal Producenci: Nvidia

GT 1030 ma być najsłabszym przedstawicielem serii Pascal - model ten zagospodaruje najniższy segment wydajnościowy.

  • Nvidia szykuje kartę GeForce GT 1030 - odpowiedź na Radeona RX 550?
A A

Karty graficzne Nvidia Pascal zdążyły już objąć prawie wszystkie segmenty wydajnościowe – obecnie mamy tutaj kilka różnych modeli, począwszy od średnio wydajnego GeForce GTX 1050, a skończywszy na topowym Titan Xp. Do kompletu brakuje jedynie najniższej półki, ale producent nie zamierza jej tak po prostu odpuszczać i wkrótce pojawi się tutaj model GeForce GT 1030.

Jeżeli wierzyć przeciekom, GeForce GT 1030 zostanie wyposażony w najsłabszy procesor graficzny z rodziny Pascal – układ GP108, który ma dysponować 512 rdzeniami CUDA. Oprócz tego na pokładzie podobno znajdzie się 1 GB lub 2 GB pamięci VRAM (jeszcze nie wiadomo jakiej dokładnie).

Wydajność karty na tę chwilę pozostaje owiana mgłą tajemnicy. Mimo wszystko nietrudno się domyślić, że GeForce GT 1030 będzie odpowiedzią na konkurencyjny, nadchodzący model Radeon RX 550. Kto wygra starcie w najniższym segmencie wydajnościowym i przekona najmniej wymagających graczy? Zapewne dowiemy się tego w ciągu najbliższych tygodni.

Źródło: AIDA64, PCOnline

Odsłon: 3896 Skomentuj newsa
Komentarze

18

Udostępnij
  1. porterneon
    Oceń komentarz:

    -8    

    Opublikowano: 2017-04-18 08:54

    Nvidia wypuszcza coraz to slabsze modele... Wiem ze zeby zarabiac trzeba oferowac produkty w najbardziej popularnym segmancie ale mimo wszystko nie wrozy to dobrze postepowi. Jak nie ma zapotrzebowania na wieksza wydajnosci to i nie bedzie nowch kary a firmy beda klepac kase na slabszych produktach.

    Skomentuj

    1. Smuga
      Oceń komentarz:

      10    

      Opublikowano: 2017-04-18 09:03

      Pieprzysz bzdury, i to w taki sposób jakbyś w ogóle nie miał pojęcia o czym.

      Skomentuj

    2. prohans
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-04-18 09:10

      Nie mogę się z tobą zgodzić że niema postępu. 512 rdzeniu w Pascalu to wydajność pozwalająca na swobodną grę chociażby w Wiedźmina 3 na fhd@medium a pamiętajmy że to ma być najsłabsza karta w tej generacji. Najtańszego GTXa 1050 w tej chwili można kupić za 507 zł więc ile może kosztować ten 1030 około 400zł? naprawę uważasz że niema postępu :)

      Skomentuj

    3. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-04-18 13:47

      chyba nie rozumiesz o co chodzi :) te obcięte grafy są sporo tańsze w produkcji, od popularnych grafik w starszych technologiach, ale porównywalnej wydajności. dlatego ten ruch się opłaca nvidii. brak słabszych grafik w nowych technologiach po prostu sztucznie napędzał zakupy dla droższych modeli. ale skoro pojawiła się konkurencja która zrealizowała swoje slajdy, to trzeba coś robić, inaczej klient po prostu zwieje. to jest właśnie walka o rynek, i wypieranie starszych technologii nowymi, przy równoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na prąd.

      Skomentuj

  2. zakius
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-18 09:40

    30 ale z nowej generacji! 730 była 2 gen w tył z tego co pamiętam, jest postęp

    Skomentuj

  3. piotr7543
    Oceń komentarz:

    -12    

    Opublikowano: 2017-04-18 09:51

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Pujdzie na tym Kryzis ?

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2017-04-18 13:47

      Kryzis już jest be. teraz wszyscy pytają o Battlefield 1 :)

      Skomentuj

      1. Snack3rS7PL
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-04-18 14:12

        Przecież BF1 nie ma kosmicznych wymagań...

        Skomentuj

      2. Smuga
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-04-19 11:38

        Batelfild pójdzie nawet na żelazku, postarali się.

        Skomentuj

  4. Warmonger
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2017-04-18 09:54

    Właśnie na taką czekałem, byleby podłączyć monitor 4K do pracy - ale już zdążyłem kupić GTX 1050.

    Skomentuj

  5. fitgame
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-18 12:13

    Te dwie firmy są w zmowie i praktycznie konkurencji nie ma. Niestety cierpimy na tym my klienci.

    Skomentuj

  6. kamilkom
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-04-18 12:19

    Wiedzmin 3 na low full hd 60 fps?

    Skomentuj

  7. krystianbog
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2017-04-18 12:23

    Już widzę reklamy w marketach: "super mocny komputer! Grafika dżifors 2 giga! Tylko 999.- !"

    Skomentuj

    1. Fenio
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-04-18 13:44

      Jakby napisali że 2GB to klientów odstraszą. Pisze się "grafika Nvidia Geforce najnowszej generacji !!!" i klient wie tyle co ma wiedzieć :)

      Skomentuj

    2. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-04-18 13:50

      Takie reklamy są już od dawna, i jadą na integrach.

      Skomentuj

  8. AlexBe
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-04-18 13:46

    Fajna alternatywa dla składających kompa po taniości (mam nadzieję) , bo aktualnie to w dziale nisko budżetowym same odgrzewane kotlety.

    Skomentuj

  9. martino12345
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-04-18 14:18

    jeżeli taka karta powstanie, to będzie musiała kosztować miej niż 500 zł. będzie to rzeczywiście dobry wybór dla mało wymagającego gracza / do zastosowań domowych i zapewne będzie na nią duża chęć, jeżeli będzie na poziomie rx 550, który ma być troche gorszy od rx 460.

    Skomentuj Historia edycji

  10. vuzeq
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-04-19 11:46

    Będzie w sam raz do kompa SFF. Jak ktoś gra na rozdziałce 1280x720 to będzie super wybór.