Tablety

Tablety Nvidia Shield nie otrzymają Oreo

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2017-10-14

Google Android 8.0 Oreo nie zostanie udostępniony użytkownikom tabletów Nvidia Shield i Shield K1. Czy to oznacza coś jeszcze?

Można się było tego spodziewać – gamingowe tablety firmy Nvidia nie otrzymają aktualizacji systemu Android do wersji 8.0, czyli Oreo. 

Ani Shield Tablet, ani Shield Tablet K1 nie pozwolą swoim użytkownikom czerpać korzyści oferowanych przez Androida 8.0. Choć może to smucić posiadaczy tych tabletów, producentowi i tak należy się pochwała – przypomnijmy, że ten pierwszy wszedł na rynek w 2014 roku z KitKatem, a wypuszczony rok później K1 miał na pokładzie system w wersji Lollipop. Obydwa urządzenia mają zaś dziś Nougat.

Można się natomiast zastanawiać, co dalej. Czy nie będzie już więcej tabletów spod znaku Shield? Nvidia pracowała wprawdzie nad następcą K1 o nazwie X1, ale ostatecznie projekt porzucono i od tego czasu nie słychać zapowiedzi żadnego innego. 

Zdaje się, że Shield TV (czyli konsola i centrum multimedialne w jednym) lepiej radzi sobie na rynku, bo producent już jakiś czas temu zapowiedział, że pracuje nad tym, by zarówno najnowsza wersja urządzenia, jak i ta z 2015 roku otrzymały aktualizację systemu Android do Oreo.

Źródło: Android Police

marketplace

Komentarze

2
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Skoro to sprzęt do gier, to najważniejsze że ma Androida 7 i dostęp do API Vulkan.
  • avatar
    To jest tragedia. Gry przestaną działać.