Na topie

Nvidia planuje kartę Titan RTX - znamy pierwsze szczegóły

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Kategoria: Komputery Podzespoły Karty graficzne Tematyka: Nvidia Turing Producenci: Nvidia

Titan RTX ma być propozycją adresowaną zarówno do graczy jak i półprofesjonalistów. W końcu otrzymamy pełny rdzeń Turing?

  • Nvidia planuje kartę Titan RTX - znamy pierwsze szczegóły
A A

Karta Nvidia GeForce RTX 2080 Ti podniosła poprzeczkę w kwestii wydajności. Wiemy jednak, że na tym się nie skończy i producent szykuje jeszcze lepszą propozycję z generacji Turing.

Mowa o modelu Titan RTX, którym pochwaliło się część dziennikarzy technologicznych (najprawdopodobniej jest to zaplanowana akcja producenta). Podobnie jak poprzednie Titany, karta jest adresowana do graczy i półprofesjonalistów.

Nvidia Titan RTX

Nvidia Titan RTX
Titan RTX ma wyróżniać się złotą obudową

Specyfikacja nowego Titana jeszcze nie została ujawniona. Można jednak podejrzewać zastosowanie nieobciętego rdzenia Turing TU102 - z 4608 jednostkami CUDA i 12 GB pamięci GDDR6 384-bit.

Nvidia Titan RTX
Linus "przypadkowo" wyjął na wizji pudełko z Titan RTX

Na ujawnionych zdjęciach można zauważyć szczegóły budowy akceleratora. Titan RTX wykorzystuje podobne chłodzenie do modeli RTX 2000 Founders Edition (tyle, że w złotym kolorze), a dodatkowe zasilanie doprowadza 6- i 8-pinowa wtyczka PCIe PEG.

Szczegóły odnośnie dostępności? Takie informacje nadal są owiane mgłą tajemnicy.

Źródło: Instagram @ Gavin Free, YouTube @ Linus Tech Tips, Twitter @ Andrew Ng

Odsłon: 6303 Skomentuj newsa
Komentarze

36

Udostępnij
  1. ciomasta
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2018-12-01 10:33

    I czarny kot w gratisie :D

    Skomentuj

    1. Marucins
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-12-02 11:17

      Ciesz się że nie koń trojański.
      Z drugiej strony jestem ciekaw czy ta karta też będzie miała wadę.

      Skomentuj

  2. KENJI512
    Oceń komentarz:

    19    

    Opublikowano: 2018-12-01 10:54

    Cena: $999999999

    Skomentuj

    1. Sharimsejn
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-12-01 11:00

      I tak kupią.......do gier xd

      Skomentuj

      1. AlexPL
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-12-03 08:45

        Np pasjans będzie śmigał na tym jak ta lala ;)

        Skomentuj

  3. Agresor
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2018-12-01 11:03

    Obstawiamy cenę
    Moja propozycja 7500zł za FE

    Skomentuj

    1. mesjan
      Oceń komentarz:

      9    

      Opublikowano: 2018-12-01 14:11

      Optymista. Titan V była dwa razy droższa.

      Skomentuj

  4. Foxy the Pirate
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-12-01 11:04

    Ciekawe czy będzie TU102 czy w końcu pokażą TU100.

    Skomentuj

  5. mutissj
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2018-12-01 11:22

    Obstawiajmy:

    ja obstawiam 15,000 zł

    Skomentuj

    1. Lt-Col Kukiz
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2018-12-01 12:23

      Titan V kosztował 14200 więc całkiem możliwe :):)

      Skomentuj

  6. anglik666
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-12-01 11:56

    Kto to jest półprofesionalista ? Czy to amator czy aby tylko partacz ?

    Skomentuj

    1. musslik
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-12-01 12:11

      i co to jest pełny rdzeń Turing? :)

      Skomentuj

    2. Kapitan Nocz
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-12-02 19:37

      haha to artykuł tworzony przez półintelektualistów dlatego profesjonalizm dzielą na połowę, ręce opadają...

      Skomentuj

  7. Fishrman
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-12-01 13:08

    Wreszcie karta na 60fps w BF5 z RayTracingiem :) ??

    Skomentuj Historia edycji

    1. Michał 06
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-12-02 02:27

      50 max

      Skomentuj

  8. Yaceek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-01 16:03

    I gdzie ci bojownicy, którzy zarzekali się, że Nvidia po prostu zmieniła nazewnictwo swoich kart graficznych i tak naprawdę 2080ti to Titan pod inną nazwą? Rozpłynęli się w powietrzu.

    Skomentuj

    1. Tomasz Słowik
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-12-01 16:21

      To samo chciałem napisać. Zawsze trzeba sobie wyjaśnić świadome dawanie się doić. To gdzie jesteście wojownicy?

      Skomentuj

    2. Smuga
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-12-03 09:40

      Nie wiem, ci nigdy nie mieli racji. RTX 2080 Ti to najzwyczajniej RTX 2080 (a 2080 to 2070) w równoległym wszechświecie. W nim ludziska się już tak mocno nie oburzają, bo problem jest jedynie z cenami a nie wydajnością w stosunku do Pascali.

      Skomentuj

  9. mgkiler
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-12-01 16:22

    12GB...

    2018 typowa kart graficzna ma 8GB
    1998 typowa kart graficzna ma 8MB
    1978 typowa kart graficzna ma 8KB

    Ciekawe, że co 20 lat równo o 1024x w górę.

    Skomentuj

    1. KENJI512
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-12-01 21:39

      Jest to pewne prawo, mówiące, że co 2 lata ilość pamięci rośnie dwukrotnie, potwierdzone wykresami.

      Prawo Moora chyba.

      Skomentuj

      1. Sander Cohen
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2018-12-02 03:17

        Jest tez pewne prawo, ktore stanowi, ze wymagania sprzetowe gier rosna przeciw proporcjonalnie do nakładów pracy włożonej w optymalizacje gier. :-)

        Skomentuj

        1. xfire25
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-12-02 18:16

          @Sander Cohen. Dokładnie tak jest, lepsze GPU to zazwyczaj większe pieniądze dla największych producentów gier czyt. Ubisoft, EA bo większy procent produkcji skupia się na jakości, a nie na optymalizacji. Nie zrozumcie mnie źle pieniądze są nie większe dlatego, że oszczędzają na optymalizacji, a dlatego, że czas potrzebny na wydanie kolejnego AS mocno się zmniejsza (premiera jednego, drugi w połowie produkcji).

          Skomentuj

      2. Foxy the Pirate
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-12-02 11:21

        Prawo moora nie ma nic wspólnego z ilością pamięci, tylko z ilością tranzystorów składających się na jeden krzemowy rdzeń.

        Skomentuj

      3. mgkiler
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-12-02 11:48

        No ale to już spowolniło.
        Idę o zakład, że w 2038 karta graficzna nie będzie mieć tych 8TB.

        Sam Gordon Moore w 2015 roku powiedział, że jego prawo jest już "saturated".

        Skomentuj

        1. Smuga
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-12-03 09:42

          I to nigdy nie było "prawo" a zwykłe przemyślenie. Jak na nienawidzę kiedy ktoś używa określenia "prawo" Moore'a lub "prawa" Murphy'ego. To tak jakby zwrot "dzień dobry" określać mianem wiersza, a "dobranoc" - bajki.

          Skomentuj

  10. LuckyNumber888
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-12-01 16:44

    Nadciąga RTX Titanic i zabierzę pod wodę całą firmę Nv.

    Skomentuj

    1. mgkiler
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-12-01 16:45

      Tego byś nie chciał.
      Wtedy ceny AMD by poszły do góry.

      Skomentuj

      1. LuckyNumber888
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-12-01 20:55

        Oczywiście że bym tego nie chciał i to raczej mało prawdopodobne aby Nv nawet totalna wtopa z RTX'ami zagroziła, ale pośmiać się zawsze można skoro nazwa sugeruje titanica ;).

        Skomentuj

        1. ammarmar
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-12-03 05:07

          A na czym niby polega ta "wtopa"? Że zrobili konkurencji "powrót do przyszłości" skacząc jedną generację i jedną półkę cenową do góry?

          Ci w AMD pewnie patrzą z zadrością, bo na miejscu nVidii zrobili by dokładnie to samo, tylko nie mają produktu.

          Skomentuj

        2. Smuga
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-12-03 09:44

          Nic się nVidii nie stanie. Trzeba być kompletnym laikiem po za branżą aby nie kumać, że tacy giganci jak Intel czy nVidia są nie do uwalenia. Co najwyżej mogą stracić totalny monopol.

          Skomentuj

  11. andreasaa
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-12-02 15:30

    Tyle się mówi o tych RTX-ach, że wcale nie są takie dużo lepsze od poprzednich GTX-ów, że już sam nie wiem co robić ?. Jestem posiadaczem GTX1070 i miałem w zamiarze kupić drugą taką kartę i połączyć obie w tryb SLI, jednakże jak wyszły te nowe RTX-y i miały być takie przełomowe względem poprzednich kart to pomyśłaem o sprzedaży tej GTX1070 i kupnie RTX2070 lub ewentualnie RTX2080 (2080Ti nie bo już cena zaporowa). I teraz jestem w kropce bo sam nie wiem co o tym myśleć ?.
    Może ktoś pomoże w rozwiązaniu tego problemu ?.

    Skomentuj

    1. ammarmar
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-12-03 05:08

      Poczekaj na kolejną generację. Po co Ci drugi 1070? Jedna karta spokojnie daje radę z każdą grą na rynku.

      Skomentuj

      1. Smuga
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2018-12-03 09:46

        A skąd wiesz jakie ma wymagania? To, że da sobie radę z każdą grą nie znaczy, że tak jak on chce. Może woli mieć stałe 60 lub 100 fps w 2k? A może 200 w 1080p? Jak się ktoś pyta to nie mówi mu się "a po co ci, to ci wystarczy!" bo to tak żałosne myślenie, że głowa mała. Nie każdy ma takie same potrzeby.

        Skomentuj

        1. ammarmar
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-12-03 16:49

          Pozwól, że Ci wyjaśnię, zanim się zrobisz czerwony z oburzenia:

          1) SLI to trup. nVidia go nie wspiera, twórcy gier go nie wspierają, technologia zabugowana straszliwie i w ogóle nie warta uwagi. Kupno drugiej karty 1070, gdy na rynku są nowsze konstrukcje byłoby pomyłką.

          2) Wymiana 1070 na 2070 albo 2080 ma nikły sens. To zmiana jednej karty, która nie daje rady w 4K na drugą, która też nie da rady w 4K. Do FHD/1440p 1070 spokojnie wystarczy.

          3) 2080 Ti, która byłaby znacząco szybsza, ma kosmiczną cenę. Poza tym, jak ktoś wyda tyle kasy na RTXa, to chciałby jeszcze żeby ten magiczny RayTracing działał ładnie a do tego jeszcze nieco brakuje.

          Dlatego moją propozycją jest, by wstrzymać się do kolejnej generacji kart. Wtedy można pomyśleć o karcie, która pozwoli na skok jakościowy: 4K ORAZ RayTracing. I miejmy nadzieję ceny będą bardziej przystępne.

          Skomentuj

  12. dante2kx
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-02 15:41

    Zamieść zdjęcie kompa na forum z takim bajzlem z kablami to Cie zbesztają jak psa..