Na topie

Więcej niż czytnik e-booków - oto prawie 10-calowy Onyx Boox Note S

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Mobile Czytniki e-booków Ciekawostki Gadżety Tematyka: Onyx BOOX Producenci: Onyx

Jak twierdzi producent czytnika e-booków, „jeśli potrzebujemy urządzenia, które pozwoli na wygodny odczyt dokumentów w formacie PDF, nanoszenie ręcznych notatek, surfowanie po sieci i korzystanie z wielu aplikacji, to Onyx Boox Note S jest najlepszym wyborem w swojej kategorii”.

 • Więcej niż czytnik e-booków - oto prawie 10-calowy Onyx Boox Note S
A A

Nie brakuje osób, które narzekają na zbyt małe wyświetlacze w czytnikach e-booków. Inne nie są przekonane do wydania tak dużych pieniędzy na urządzenie o poważnie ograniczonej funkcjonalności. Dla jednych i drugich ciekawą propozycją ma być Onyx Boox Note S.

Onyx Boox Note S to większy czytnik e-booków... 

Przede wszystkim jest to sprzęt z większym niż w przypadku standardowych czytników ekranem e-papierowym (E Ink Carta). Ma on przekątną 9,7 cala i oferuje rozdzielczość 1200 x 825 pikseli, co oznacza zagęszczenie pikseli na poziomie 150 PPI. Ostrość jest zatem niezła i szkoda tylko, że producent nie pokusił się jeszcze o doświetlenie.

Onyx Boox Note S ekran

Dodajmy, że pokryty szkłem hartowanym (o twardości 7H) ekran jest dotykowy i według zapewnień producenta równie komfortowo korzysta się z niego za pomocą rysika, jak i samych palców. 

...o większych możliwościach

Sercem czytnika Onyx Boox Note S jest czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1,6 GHz, który do pomocy ma 1 GB pamięci RAM. Taki zestaw ma zapewniać płynną pracę systemu Android 6.0, którego możliwości mogą wykorzystywać użytkownicy. Jednym z atutów wynikających z obecności „zielonego robocika” jest obsługa około 20 formatów plików, nie wyłączając z tego grona PDF, ePUB, MOBI, FB2 i DjVu.

Producent zwraca uwagę na możliwość tworzenia odręcznych notatek, dodawania adnotacji i zakładek, słuchania audiobooków, korzystania z łączności bezprzewodowej (Wi-Fi i Bluetooth 4.1) oraz długiego czytania bez konieczności doładowywania (ponieważ akumulator ma pojemność 3000 mAh). 

Onyx Boox Note S notatki

Dla kogo i za ile czytnik e-booków Onyx Boox Note S?

„Jeśli czytamy dużo beletrystyki w formatach popularnych dla e-booków, to być może standardowy czytnik wystarczy. Jednak jeśli potrzebujemy urządzenia, które oprócz czytania e-booków pozwoli na wygodny odczyt dokumentów w formacie PDF, nanoszenie ręcznych notatek, odsłuchiwanie audiobooków i słuchanie muzyki, surfowanie po sieci, korzystanie z wielu aplikacji, a w dodatku będzie szybko działać, to Onyx Boox Note S jest najlepszym wyborem w swojej kategorii cenowej” – twierdzi producent.

O jakiej konkretnie cenie jest mowa? Za Onyx Boox Note S trzeba zapłacić około 1500 złotych. Tak z kolei prezentuje się…

Specyfikacja Onyx Boox Note S:

 • Typ ekranu: E Ink Carta, dotykowy
 • Przekątna ekranu: 9,7 cala
 • Rozdzielczość: 1200 x 825 pikseli
 • Doświetlenie: nie
 • Poziomy szarości: 16
 • Obsługiwane formaty: PDF , TXT, HTML, RTF, FB2, FB2.zip, DOC, DOCX, PRC, MOBI, CHM, PDB, DOC, EPUB, JPG, PNG, GIF, BMP, PDF, DjVu i inne
 • Procesor: czterordzeniowy, 1,6 GHz
 • Pamięć: 1 GB RAM LPDDR3
 • Pamięć flash: 16 GB
 • System operacyjny: Android 6.0
 • Łączność: USB typu C, Wi-Fi N, Bluetooth 4.1
 • Akumulator: 410 g
 • Wymiary i waga: 249 x 177 x 8,2 mm, 410 g

Źródło: 71media, Onyx International, Czytio

Odsłon: 4224 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. eltar
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2018-08-15 16:09

  Nie wiem jak to wygląda w praktyce, ale standardowe czytniki mają 167 PPI, a te lepsze mają po 300 PPI - dlatego pisanie, że na 150 PPI "...ostrość jest (...) niezła..." zakrawa na lekką reklamę dla osób nie znających tematu.
  Ale jak pisałem na początku nie widziałem więc nie neguję...

  Skomentuj

  1. lucjanos
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2018-08-15 19:53

   Trzeba nazwać rzecz po imieniu. Przy takiej rozdzielczości i wielkości ekranu ostrość będzie po prostu słaba. Miałem do czynienia z kilkunastoma czytnikami i wiem, że jest to prosta zależność. Im mniej PPI, tym litery bardziej postrzępione i mniej wyraźne.

   Skomentuj

 2. endrju_pl
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-08-15 19:22

  Mam nadzieję, że czytniki o większych przekątnych potanieją trochę. Z chęcią bym kupił 10-12 cali, ale ceny są zdecydowanie zbyt wysokie względem normalnych, 6 calowych.

  Skomentuj

 3. P-ek1985
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-08-16 08:18

  "surfowanie po sieci" ekhmm ta ta powodzenia

  Skomentuj

 4. Kropeczka
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-08-17 08:06

  cena kosmos

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!