Na topie

Dron najlepszym przyjacielem rolnika? Oto Parrot Bluegrass

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Technologie i Firma Drony Tematyka: Sprzęt do firmy Producenci: Parrot

Parrot Bluegrass to dron rolniczy, który ma zmienić sposób, w jaki funkcjonuje nowoczesne gospodarstwo. Oto co konkretnie potrafi.

 • Dron najlepszym przyjacielem rolnika? Oto Parrot Bluegrass
A A

Parrot znany jest w naszym kraju przede wszystkim za sprawą swoich konsumenckich dronów, ale ostatnio coraz częściej próbuje zachęcić do swoich bezzałowców użytkowników profesjonalnych. Niedawno zaprezentował model Bebop-Pro Thermal dla strażaków, ochroniarzy i firm budowlanych, a teraz przedstawia coś stworzonego z myślą o rolnictwie – to Bluegrass.

Monitorowanie upraw, doglądanie zwierząt hodowlanych i nadzorowanie infrastruktury gospodarczej z wysokości i bez dotykania ziemi – to właśnie możliwości drona Parrot Bluegrass. 

Parrot Bluegrass dron wygląd

Co potrafi Parrot Bluegrass?

Pełne naładowanie jego akumulatora (a w zestawie otrzymujemy trzy) pozwala mu unosić się w powietrzu przez 25 minut i monitorować około 30 ha upraw, pozostając na pułapie około 70 metrów. Służy do tego zestaw stanowiący połączenie klasycznej kamery Full HD i sensora Sequoia do obrazowania multispektralnego.

„Parrot Bluegrass zmienia sposób, w jaki funkcjonuje nowoczesne gospodarstwo. Dzięki unikalnym danym pozyskiwanym przez urządzenie możliwe jest poprawianie efektywności wykorzystania zasobów i zwiększanie produktywności upraw i hodowli” – mówi producent.

Parrot Bluegrass dron wygląd warsztat

 

Ważący niespełna 2 kilogramy quadrocopter może wykonywać polecenia operatora z kontrolerem Skycontroller 2 w dłoniach (jest on naturalnie dołączony do zestawu), ale możliwe jest również aktywowanie trybu autonomicznego. Wówczas użytkownik może w pełni skoncentrować się na analizie danych w czasie rzeczywistym.

„Bluegrass jest w stanie rozróżniać gatunki uprawianych roślin, analizować ich stan pod kątem zagęszczenia, procesu wzrostu, a nawet obecności chwastów czy zagrożeń, takich jak obszary upraw z objawami chorobowymi” – dodaje producent.

Dron rolniczy Parrot Bluegrass - prezentacja wideo

Cena i data premiery

Zestaw Parrot Bluegrass (dron z kamerą Full HD i sensorem Sequoia, kontroler, 3 akumulatory, 2 ładowarki, plecak, roczna licencja na program AIRNOV FIRST+ i miesięczna na Pix4Dag) został wyceniony na 25 999 złotych. Jego rynkowy debiut odbędzie się na przełomie listopada i grudnia.

Źródło: Parrot Professional

Odsłon: 6246 Skomentuj newsa
Komentarze

7

Udostępnij
 1. pscager
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-11-11 15:28

  Umm 25min to jest nic i jeszcze ta cena.

  Skomentuj

 2. Toczas
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-11-11 16:13

  Nadal bolaczka jest to 25 minut. Dlaczego nie moga zrobic drona 1metr x 1metr z wielka bateria? Przeciez w tak profesonalnym zastosowaniu nie ma to przeciwskazan.

  Skomentuj

  1. roman106
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-11-11 20:00

   Technologia na to nie pozwala. Tego lata miały już komercyjnie latać dronowe taksówki w Dubaju. Futuryści dowiedzieli się, że... technologia na to nie pozwala. Ci wszyscy wizjonerzy są bardzo nie na czasie.

   Skomentuj

 3. endrju_pl
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-11-11 17:40

  Przy tak wysokich kwotach to już chyba trzeba iść w ogniwa paliwowe. Potencjalnie parę godzin lotu, ekologiczne, ale niestety też droższe w użytkowaniu.

  Skomentuj

  1. baca130
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-11-12 10:35

   Jest za głośny na takie coś, od razu każdy zorientuje się.

   Skomentuj

 4. sebmania
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-11-13 08:33

  A czemu nie spalinowe drony i jeszcze jakieś automatyczne tankowanie.

  Skomentuj

  1. xchaotic
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-11-15 15:00

   bo to jest zawodne i ciezkie w obsludze - popatrz sobie na splainowe model R/C - miniaturowe rozmiary powoduja ze tolerancja bledow jest jeszcze mniejsza niz przy duzym silniku...

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!