Na topie

Polacy tworzą „inteligentną klawiaturę”

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: Na Topie

ParrotOne to polski start-up, którego celem jest sprawienie, by osoby niepełnosprawne i starsze mogły w prostszy i szybszy sposób wprowadzać tekst do komputera. W tym celu ekipa pracuje nad prototypem „inteligentnej klawiatury dotykowej” do PC.

  • Polacy tworzą „inteligentną klawiaturę”
A A

Dzięki podpowiedziom pisanie na smartfonie jest proste, szybkie i przyjemne. Na klawiaturze komputerowej nie jest już tak łatwo, ale polski start-up o nazwie ParrotOne ma pomysł na to, jak to zmienić. Jak więc? Po prostu przenieść tamto rozwiązanie.

O ekipie ParrotOne pisaliśmy już rok temu, kiedy to zbierała pieniądze na mobilny komunikator dla niepełnosprawnych. Teraz powraca z pomysłem na „inteligentną klawiaturę”, która będzie mogła ułatwić korzystanie z komputera osobom niepełnosprawnym i seniorom.

Pomysł to klawiatura dotykowa z wyświetlaczem OLED, na którym pojawiać będą się propozycje słów, a nawet całych zdań. W efekcie osoba wprowadzająca znaki po pierwsze nie będzie musiała używać siły, a po drugie będzie mogła ograniczyć się do zaledwie kilku kliknięć, by przesyłać całkiem długie wypowiedzi.

Twórcy przekonują, że będące sercem klawiatury oprogramowanie będzie na bieżąco uczyć się sposobu, w jaki użytkownik buduje zdania, dzięki czemu z każdą kolejną wiadomością będzie działać lepiej, a to oznacza szybsze tworzenie tekstów. Prototyp ma być gotowy za kilka miesięcy.

A co ze wspomnianym komunikatorem? Pomimo że zbiórka nie zakończyła się sukcesem, ekipa dalej rozwija ten produkt. Jego pełna wersja ma zresztą ujrzeć światło jeszcze w tym roku, konkretnie – w trzecim kwartale. 

Źródło: agdrtv24.pl, ParrotOne

Odsłon: 3654 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!