Karty graficzne

Podkręcone Fermi w ofercie Zotac

z dnia 2010-05-26
Marcin Sieradzki | Redaktor serwisu benchmark.pl
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Zotac zaprezentował najszybsze na świecie chłodzone powietrzem karty graficzne z serii GeForce GTX 400 - Zotac GeForce GTX 480 AMP! Edition oraz GTX 470 AMP! Edition.

W dwóch kartach, które pokazał Zotac, zmieniono m.in. taktowanie zegarów i zastąpiono standardowe chłodzenie. Udoskonalony system chłodzenia to radiator wykonany na bazie czystej miedzi oraz zespół rurek dołączonych do lotek wykonanych z czystego aluminium. To zdaniem Zotaca pozwoliło na uzyskanie maksymalnej wydajności chłodzenia. Para 92mm wentylatorów dostarcza strumień powietrza przy jednoczesnym zmniejszeniu poziomy szumów.

Zotac GeForce GTX 480

Dzięki podkręceniu zegarów seria Zotac GeForce GTX 400 AMP! Editions uzyskała dodatkowe zwiększenie wydajności. Zotac GeForce GTX 480 AMP! Edition posiada podkręcone taktowanie zegarów rdzenia do 756 MHz, shaderów do 1512 MHz oraz pamięci do 3800 MHz, natomiast w GeForce GTX 470 AMP! Edition zwiększono wydajność rdzenia do 656 MHz, shaderów do 1312 MHz oraz pamięci do 3402 MHz.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Podkręcony model GTX 470

Specyfikacja modeli:

Źródło: Zotac

marketplace

Komentarze

9
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Taka ilość ciepła do obuwowy a nie poza nia mija się z celem
 • avatar
  Zbliża się lato cieplo w pokoju się nie przyda.
 • avatar
  mam od niedawna geforce 480, i śmiać mi się chce jak ktoś opisuje, ze sie grzeje oraz jest strasznie głośny. Jest tak sam głośny jak moj poprzedni geforce 8800 GTS
  Zaloguj się
 • avatar
  Heh trzyslotowa karta graficzna. Tylko Fermi jest do tego zdolne :D
 • avatar
  Całe to "grzanie się" to panika wśród teoretyków tematu którzy nigdy nie mieli topowych kart tylko znają je z opisów w internecie. Jak słusznie pisze marian73 te karty nie grzeją się bardziej od wielu poprzednich konstrukcji jak np seria 8800. Karte się kupuje wkłada do PC i ma od tego momentu "wyjebane" na temp. bo karta jest tak wyprodukowana by pociągnąć co najmnie do końca gwarancji na stockowym ustawieniu, nie ważene cy ma 80 stopni czy więcej, jak się wywali to problem ma producent bo musi kartę zastąpić, nie sądzicie chyba, że np. firma Zotac zakłada przegrzanie się większości sowich kart z serii 400... Te karty tworzą dobrze opłacani inżynierowie i chyba raczej wiedzą co robią bo już dawno wg tych starsznych opini o temp. firmy produkujące karty graf. powinny zbankrutować... Dopóki karta nie sypie artami to może mieć nawet 100 stopni, co z tego jak mam 3 lata gwarancji...
  Zaloguj się
 • avatar
  Ciekawe tylko jak z ceną... choć i tak na 100% będzie nie opłacalna na tle HD5970 ;)