Chłodzenie

Potężny radiator Thermalright dla Intela

z dnia 2010-08-04
Damian Szymański | Redaktor serwisu benchmark.pl
14 komentarzy Dyskutuj z nami

Firma Thermalright znana głównie z produkcji zestawów chłodzących, zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego radiatora "HR-02" dedykowanego platformom Intela.

  Warto przeczytać:
 

To gigantyczne chłodzenie będzie sprzedawane bez wentylatorów. Producent tym samym zostawia otwartą drogę jego nabywcom którzy od teraz będą mogli zdecydować jaki wentylator w nim zamontują. Ta charakteryzująca się wymiarami 110x140x160 milimetrów i ważąca 860 gramów konstrukcja składa się z aluminiowego radiatora o 32 żeberkach, wykonanej z miedzi podstawki oraz zestawu sześciu 6 mm rurek cieplnych. Dodatkowo w celu zapewnienia lepszego przepływu ciepła cała powierzchnia zestawu została pokryta niklem.

Ciekawostką jest zastosowanie "dziurawych" żeberek radiatora, które wg. producenta mają znacząco zwiększyć efektywność odprowadzanego ciepła. W komplecie z radiatorem każdy nabywca otrzyma cztery zaczepy dla wentylatorów 140- i 120-milimetrowych. Dodatkowo w zestawie znajdzie się pasta termoprzewodząca Chill Factor III. Radiator został przeznaczony do montażu w płytach głównych wyposażonych w gniazda Intela LGA 775, 1156 oraz 1366.

Radiator Thermalright HR-02 trafi do sprzedaży pod koniec sierpnia w cenie detalicznej wynoszącej 59,90 euro.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Źródło: Thermalright, TechConnect Magazine

Polecamy artykuły:    
Ile rdzeni powinien mieć twój procesor? Poradnik: jak wybrać smartfona 3D TV: rewelacyjne telewizory czy sukces marketingu?
marketplace

Komentarze

14
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jak myślicie te otwory coś dadzą tak na prawdę??
  a ta Chill Factor 3 to dobra pasta??
 • avatar
  Chyba pora zmienić mojego HR-01. Mam nadzieję, że TR wreszcie nauczył się robić płaską podstawkę i nie będzie trzeba znowu poprawiać fabryki.
 • avatar
  Mam taką prośbę aby nie kopiować wiernie informacji z serwisów zagranicznych ani nie dodawać swoich niesprawdzonych teorii...Ten cooler zapowiadany był kilka miesięcy temu (choćby na tegorocznych targach Computex) a sugerowana cena (59,50 euro) nie zawiera VAT-u 22%...
 • avatar
  ładne wykonanie.

  ciekawe jaka wydajnosc przy pascie Coollaboratory Liquid Pro i 2x 140 mm po 1600 rpm.

  jakis tescik by sie przydał niedlugo moze i bym sie skusił.
 • avatar
  Otworki może coś dadzą, ale wątpię czy będzie to zauważalne... ~0.5*C? ;] 59.90 * 4.00 = 239,60zł... no cóż... za jakość trzeba płacić. :)
 • avatar
  Spory i stosunkowo lekki :) Bardzo dobre proporcje, fatalne ułożenie rurek no i szkoda że nie ma wersji czarnej jak noc :D

  Benchmarka muszę pochwalić za zdjęcia, które w porównaniu do innych popularnych wortali są naprawdę spore, wyraźne i nie trzeba klikać żeby powiększyć. Na innych wortalach nawet i tej funkcji nie ma. Good Job :)
  Zaloguj się
 • avatar
  "warząca 860 gramów konstrukcja"
  Warząca 860 gramów czego? WaRZyć to piwo można, albo zupę. WaŻąca!!!!
 • avatar
  Kolejny kloc nie różniący się wiele od innych kloców. Taka mało nowa ta "nowość".
 • avatar
  O matko. "warzącą" I jedna osoba to jedynie zauważyła.

  Tylko obrazki się ogląda, czy co?
 • avatar
  ciężki sprzęt... ;/
 • avatar
  "Dodatkowo w celu zapewnienia lepszego przepływu ciepła cała powierzchnia zestawu została pokryta niklem." - totalna bzdura.
  Wydaje mi się, że nikiel stosuje się tylko, żeby miedź nie śniedziała z czasem i żeby cooler fajnie wyglądał - nijak się to ma do odprowadzenia ciepła, no może bardzo pośrednio.
 • avatar
  Wygląda bardzo dobrze^^
 • avatar
  Lol oni naprawdę mają talent to wskrzeszania - coś zmienią i dadzą nową nazwe... Postaraliby się bardziej, bo jak widzęTR schodzi lekko na psy...