Na topie

Nowa marka sprzętu gamingowego na polskim rynku

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Peryferia

Gracze szukający akcesoriów mających towarzyszyć im podczas zabawy będą mieli od teraz większy wybór.

Avior 8200

AA

Gracze szukający akcesoriów mających towarzyszyć im podczas zabawy będą mieli od teraz większy wybór. Na polski rynek wkraczają bowiem produkty szwedzkiej firmy Mionix.

Założona została ona w roku 2007, a zatem z jednej strony jest jeszcze firmą młodą, ale z drugiej ma już kilka lat doświadczenia. Wszystkie swoje produkty Mionix reklamuje jako te cechujące się dużą wytrzymałością, wysoką ergonomią oraz bardzo zaawansowaną technologią. Brzmi to bardzo obiecująco i od teraz mogli będziemy te zapowiedzi zweryfikować.

Na dzień dobry oferta obejmować będzie między innymi sześć modeli myszek: Avior 7000, Avior 8200, Avior SK, NAOS 3200, Naos 7000 i Naos 8200 oraz klawiaturę mechaniczną Zibal 60 wykorzystującą liniowe przełączniki mechaniczne Cherry MX Black i wielopoziomowy system podświetlenia.

Mionix klawiatura

Ponadto spodziewać można się od razu siedmiu rodzajów podkładek pod myszki - Ensis 320 Luna, Ensis 320, Propus 380, Sargas 900, Sargas 320, Sargas 400 oraz Sargas 450 SK. Producent zapewnia o ich dużej wytrzymałości i ciekawym designie, czemu akurat trudno zaprzeczać.

Mionix podkładki

Dla fanów dobrych dźwięków przygotowano z kolei zestaw słuchawkowy Nash 20. W sprzedaży dostępne będą również nowoczesne ślizgacze do myszek o nazwie Glidez i Naos, przeznaczone dla najbardziej wymagających graczy.

Nash 20 słuchawki

Wszystkie wymienione produkty, a także późniejsze nowości, dostępne będą w największych polskich sklepach ze sprzętem elektronicznym.

Źródło: Mionix

Odsłon: 9165 Skomentuj newsa
Komentarze

30

Udostępnij

Peryferia w marketplace

  1. NowajRudyWieprz
    Oceń komentarz:

    -14    

    Opublikowano: 2015-07-16 17:22

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    kolejny shit dla gimbusów

    Skomentuj

  2. usuniety_c89fe1248fbe
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2015-07-16 17:26

    Ja już od wielu lat używam Logitech G500 i nie mam pojęcia co mają te inne gryzonie, które potrafią kosztować 500zł...

    Skomentuj

    1. CrisPL
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2015-07-16 17:45

      Ja używam A4TECH X-750 Snake Fire. Od 3 lat jedynie co zrobiłem to skróciłem kabel, bo się wyrobił, a myszka nadal funkcjonuje i obsługuje do 2400DPI. Kosztowała 60zł po co więcej?

      Skomentuj

      1. rlistek
        Oceń komentarz:

        28    

        Opublikowano: 2015-07-16 17:59

        Racja! Po co kupować 911 skoro Golfem też do pracy dojedziesz... też nie mogę się nadziwić, że ludzie wydają kilkaset tysięcy na samochód skoro taki Golf też jeździ.

        Skomentuj

        1. Hans Olo
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2015-07-16 18:18

          Klasyczne prawa rynku nie dotyczą towarów luksusowych. Z Twojego argumentu miałoby wynikać, że porshe jest lepsze do dojeżdżania do pracy i w tym celu się je kupuje, ale tak nie jest (chyba że mówimy o bardzo nieprzepisowej jeździe).

          Skomentuj

          1. mjwhite
            Oceń komentarz:

            10    

            Opublikowano: 2015-07-16 18:57

            a wygoda? czy porsche nie użytkuje się przypadkiem "wygodniej" niż golfa?

            Chyba jesteś jednym z tych co nigdy nie mieli ssd i pytają a po co mi to przecież mam hdd?

            Co do myszek, miałem jakieś a4 tech za 79 zł i było fajne ale jak padł to kupiłem deatchaddera i olśniło mnie jak można grać na czymś prymitywnym typu a4 tech.

            Skomentuj

          2. pablo11
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-07-16 22:51

            Może i są lepsze i gorsze myszki. Ale nie sądze aby ta przedstawiona na rysunku różniła sie czymś znaczącym od tej za 20zł w hipermarkecie (oprócz podświetlania). Specyfikacji nie ma więc nie ma sie czym chwalić (zapewne).
            Jeśli chodzi o Golfa vs 911 to sądze iż 100% wygodniej dojeżdżać do pracy golfem niż 911. Chyba że Twoim hobby jest kupowanie benzyny u laski na stacji benzynowej. No niestety większość ,,superaut" ma twarde zawieszenie przez co nie są wygodne. Ewentualne co można o porsche powiedziec to pewnie to że jest bezpieczniejsze (jeśli sie nim umie jeździć i sie nic nie zepsuje).

            Skomentuj

          3. b1tzz
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-07-18 15:08

            Jak nie grasz dużo, to pewnie i na kulkowej Ci będzie wygodnie. A jest kilka cech, które wyróżniają myszki:
            - lepsze/gorsze oprogramowanie - możliwość skonfigurowania praktycznie każdego aspektu związanego z gryzoniem,
            - przenoszenie profili,
            - akceleracja wsteczna(lub jej brak),
            - typ sensora (laser/optyk),
            - kształt, rozmiar, materiał,
            - przyciski boczne(BAARDZO PRZYDATNE).

            Na zdjęciu natomiast widać, że ma 4 dodatkowe przyciski, te górne prawdopodobnie będą używane do zmiany czułości, boczne natomiast np. do komunikacji. Poza tym myszka wydaje się być matowa, w związku z tym strzelam, że materiał z jakiego jest wykonana to mieszanka gumy i plastiku, który to bardzo poprawia trzymanie nawet gdy nasze ręce są spocone. A poza tym gdyby Ci się chciało zajrzeć na stronę producenta, to byś wiedział, że myszka ma 7200DPI, 215IPS czy np. wbudowaną pamięć.

            Proszę, znajdź w sklepie takiego gryzonia za 20zł.

            Skomentuj

          4. wortex
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2015-07-16 22:36

            Gieniusz. Idź na ekonomię, bo na tym forum się marnujesz.

            Skomentuj

        2. ostry098
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2015-07-17 10:48

          twój argument trochę z d**** zam mam A4 Techa, ale wielokrotnie grałem Razerami i śmiało mogę powiedzieć że porównanie do kitu może Razer droższy i ładniejszy, lepiej wykonany z tym się zgodzę ale użytkowanie ? A4 Tech wiele nie odbiega wygodą od Razera. Sorry za zniszczenie twojego ego.

          Swoją drogą taka paranoja się szerzy po świecie że jak droższe to o wiele lepsze sorry ale nie zawsze o wiele a i zdarza się że wogóle.

          Skomentuj

        3. CrisPL
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-08-22 21:16

          To jest tylko kwestia upodobania i tego czy chcesz czegoś praktycznego czy do podziwiania. Taki razer na przykład ile ich słuchawki kosztują, a jakością dźwięku i wykonania nie umywają się do tańszych konstrukcji.

          Skomentuj

      2. vanhelsing
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2015-07-17 13:44

        Ja za to wybrałem coś po środku i bardzo sobie cenię - Genius Deathtaker za 135pln. Ma odważniki, kilka dodatkowych przycisków, automatyczne i manualne przełączniki DPI - WYGODA, nie znajdę tego w myszce za 60zł. Jedni powiedzą, że A4tech im starczy a inni że wolą coś lepszego. Nie mierzmy wszystkiego swoją miarą.

        Skomentuj

    2. Balrogos
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-07-16 22:16

      Ja 9 rok uzywam logitecha mx518v2 :)

      Skomentuj

      1. Moggster
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2015-07-17 17:14

        A ja juz 18 lat uzywam klawiatury BTC 9000 i jest nie do zajechania. Absolutne mistrzostwo wykonania i nic sie nie psuje.

        Skomentuj

  3. Cacek93
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-07-16 17:40

    Na massdropie można było zakupić naosa 7000 i aviora 7000 za 40$ (nie dopłacałem vatu ani cła), cena baaardzo niska biorąc pod uwagę, to że na oficjalnej stronie mionixa kosztowały 60€ (!).
    Zapewne będą u nas kosztować ~250zł.

    Skomentuj

    1. thoorin
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-07-17 10:33

      Kupiłem tą myszkę na Massdropie. Jest to bardzo dobry sprzęt i w cenie 40$ opłacało się niesamowicie. Niczym nie ustępuję najdroższym modelom dostępnym na Polskim rynku.

      Skomentuj

    2. thoorin
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-07-17 10:33

      Kupiłem tą myszkę na Massdropie. Jest to bardzo dobry sprzęt i w cenie 40$ opłacało się niesamowicie. Niczym nie ustępuję najdroższym modelom dostępnym na Polskim rynku.

      Skomentuj

  4. pawluto
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2015-07-16 19:32

    Klawiatura za 600 zł....hahahahaha
    Co z tego że mechaniczna ???
    Ze złota czy co ????

    Skomentuj

    1. severian
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-07-16 20:12

      Normalna cena dla tego typu klawiatur.Aczkolwiek faktycznie,trzeba mieć wybuchnięty po Mocarzu mózg żeby tyle wydać na klawę :)

      Skomentuj

      1. TheEquinoxe
        Oceń komentarz:

        9    

        Opublikowano: 2015-07-16 20:31

        Jak kogoś stać to nie widzę problemu...

        Skomentuj

        1. pablo11
          Oceń komentarz:

          -5    

          Opublikowano: 2015-07-16 22:43

          A ja widze. Nie podoba mi sie jak ktoś na klawiature która powinna kosztować 20zł wydaje 600zł wysyłając poza granice naszego pieknego kraju 580zł za darmo. Zresztą co to za moda ostatnio?? Obudowy za 3000zł ?? Jeśli jest reklama to musi być też jakiś na to popyt. Przecież to czyste kretyństwo. Za taką którakolwiek z firm w polsce zrobić Ci obudowe personalizowaną pod Ciebie.

          Skomentuj

          1. PROCTON
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-07-17 01:25

            Jeżeli według Ciebie dobra, podświetlana klawiatura mechaniczna powinna kosztować 20zł to coś jest z tobą nie tak, takie klawki są najlepsze i pewnie też dlatego najdroższe, sam mam mechaniczną, co prawda nie świeci, ale nigdy nie chciałbym mieć zwykłej bo jest różnica w wygodzie użytkowania.

            Skomentuj

          2. AkaRyupl
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-07-17 03:50

            Kolego - jak klawiatura kosztuje w sklepie te 600 zł to "poza granice naszego kraju" wysyłasz jakieś 450zł, a nawet mniej (odejmij marżę sklepu + podatek VAT). Druga sprawa to większość produktów robionych do PCtów to jeden kraj pochodzenia - PRCH czyli Chińska Republika Ludowa po polsku. Inna sprawa, że mechaniczne klawiatury swoje kosztują i to się nie zmieni póki ludzie nie kupują ich (większa szansa na spadek ceny jak produkcja wzrośnie).

            Skomentuj

          3. AkaRyupl
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-07-17 03:54

            Aha i za 3000 zł nie dostaniesz spersonalizowanej obudowy, w Polsce nie masz producentów takich luksusów - ba nie ma w Polsce producentów obudów (ani żadnego asortymentu do komputerów)...

            Skomentuj

          4. rlistek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-07-17 17:01

            silentiumpc.com/informacje/

            Skomentuj

          5. AkaRyupl
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-07-18 09:35

            Taki z nich "producent" czy nawet "projektanci" jak ze mnie królowa angielska - oni zamawiają chiński OEM, doczepiają znaczek i tada - tak powstaje marka. Wiec się mylisz - w Polsce nie ma żadnych producentów czy projektantów, tylko marketingowcy i importerzy.

            Skomentuj

          6. kryst85
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2015-07-17 11:00

            Co zrobisz większość ludzi to idioci (witać to między innymi po wyborach)

            Skomentuj

  5. Dark Devill
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-07-16 21:45

    Firma produkująca bardzo porządny sprzęt. Zdecydowanie polecam!

    Skomentuj

  6. Yaceek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-07-17 03:13

    W końcu! Mionix robi doskonałe myszki!

    Skomentuj

  7. prime27pl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-07-17 08:40

    Jest konkurencja ...są niższe ceny .