• benchmark.pl
  • Mobile
  • Qualcomm zajmuje stanowisko w sprawie doniesień o problemach procesora Snapdragon 810
Mobile

Qualcomm zajmuje stanowisko w sprawie doniesień o problemach procesora Snapdragon 810

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2014-12-09

Firma Qualcomm ma bez wątpienia całkiem dobrą prasę i najwyraźniej nie chce dopuścić do tego, aby uległo to zmianie.

Snapdragon 810 procesor

Firma Qualcomm ma bez wątpienia całkiem dobrą prasę i najwyraźniej nie chce dopuścić do tego, aby uległo to zmianie. W związku z tym bardzo szybko zainteresowano się ostatnimi spekulacjami wokół nowego, wyczekiwanego procesora Snapdragon 810.

Przypomnijmy, iż chodzi tutaj o ostatnie doniesienia, wedle których producent ma spore kłopoty ze swoim najnowszym układem. Sugerowano nie tylko problemy z temperaturą, ale także kontrolerem pamięci RAM i układem graficznym Adreno 430. Zaowocować miało to wydłużeniem prac, a zatem jednocześnie także późniejszym debiutem nowego procesora na rynku. Jeśli wierzyć zapewnieniom producenta nic takiego nie będzie miało jednak miejsca.

W krótkim komunikacie nie zdementowano wprawdzie powyższych rewelacji, ale zagwarantowano, iż pierwsze smartfony z procesorem Snapdragon 810 pojawią sie zgodnie z planem - w pierwszym kwartale przyszłego roku.

"Mogę powiedzieć, że wszystko w kwestii debiutu Snapdragon 810 pozostaje bez zmian i oczekujemy, że pierwsze komercyjne urządzenia z tym układem będą dostępne w pierwszym kwartale 2015 roku." - Jon Carvill, Senior Director of Public Relations firmy Qualcomm

Zapewnienia bez wątpienia mogą cieszyć, o ile rzeczywiście wszystko jest w porządku, a powyższy komunikat to nie jedynie tzw. zasłona dymna.

Źródło: gsmarena, windowsphonetech

marketplace

Komentarze

14
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Zaloguj się
    -11