Na topie

Ricoh wprowadza nowe „inteligentne” drukarki A4

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Drukarki i skanery

Kategoria: Komputery Peryferia Technologie i Firma Drukarki i skanery Tematyka: Sprzęt do firmy Producenci: Ricoh

„Wydajność, minimalizacja ryzyka przestojów i możliwość bezpiecznego współdzielenia dokumentów” – to właśnie były priorytety podczas projektowania drukarek Ricoh IM 350, IM 350F i IM 430F.

 • Ricoh wprowadza nowe „inteligentne” drukarki A4
A A

IM 350, IM 350F oraz IM 430F to nowe urządzenia wielofunkcyjne do biur, które producent – Ricoh – określa mianem „inteligentnych”. Dlaczego?

Inteligentne drukarki Ricoh

Otóż platforma Ricoh Smart Integration sprawia, że urządzenia wielofunkcyjne tego producenta są w stanie zaoferować dostęp do najrozmaitszych aplikacji służących do łączenia się z usługami chmurowymi. Jednym z efektów tego jest możliwość bezpiecznego i bezproblemowego współdzielenia dokumentów w przedsiębiorstwach. 

Z kolei funkcje Always Current Technology oraz Intelligent Support umożliwiają zdalną obsługę rozumianą jako aktualizowanie oprogramowania zainstalowanego na urządzeniach czy też rozwiązywanie problemów związanych z ich działaniem.

Dopełnieniem całości jest natomiast duży, bo mający przekątną 10,1 cala wyświetlacz dotykowy umożliwiający intuicyjne i wygodne sterowanie, wybieranie ustawień i aktywowanie tych lub innych funkcji. Co istotne, menu można personalizować, by dostosować je do indywidualnych czy też grupowych potrzeb i preferencji.

Ricoh IM drukarka

„Bacznie obserwujemy, czego od urządzeń drukujących oczekują klienci. Wydajność, minimalizacja ryzyka przestojów i możliwość bezpiecznego współdzielenia dokumentów to cechy, na których szukają. Taka jest też nasza nowa generacja inteligentnych MFP” – powiedział David Mills, dyrektor generalny Ricoh Europe.

Użytkownicy mogą również liczyć na automatyzację czasochłonnych procesów poprzez rozwiązania, takie jak ID Card Copy, a pracodawcy docenią energooszczędne technologie.

Ricoh IM 350, IM 350F oraz IM 430F

Nowe urządzenia oferują drukowanie, kopiowanie i skanowanie w formacie A4, a modele z „F” w nazwie także faksowanie. Szybkość sięga 35 (w modelach 350) lub 43 (w 430) stron na minutę, a rozdzielczość maksymalna to 1200 x 1200 dpi. 

Jeśli chodzi o łączność, to „kombajny” oddają do dyspozycji porty Ethernet 1000base-T i USB 2.0, a także moduły bezprzewodowe WiFi N i NFC. Dodajmy jeszcze, że zużywają nie więcej niż 1290 W i mają podajniki na 500 arkuszy papieru.

Źródło: Ricoh Europe

Odsłon: 9959 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. Kropeczka
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-04-11 06:55

  hmmm jedynym nowum jest wbudowanie budżetowego tabletu w drukarkę...

  Skomentuj

  1. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2019-04-11 09:52

   problem w tym że takie drukarki z budżetowym tabletem są dostępne od dobrych paru lat. na jedną z nich ktoś nawet przerobił grę Doom w wersji 1 :) kolory trochę się nie zgadzają bo to reverse engeenering a producenci jak zwykle nie wypuszczają dokumentacji, ale działa :)

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!