Na topie

Rzeczywistość rozszerzona dla kontrolerów jakości

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kontrolerzy jakości w fabryce Renault Trucks w Lyonie będą od przyszłego roku korzystali z gogli rzeczywistości rozszerzonej i systemu Immersion.

  • Rzeczywistość rozszerzona dla kontrolerów jakości
A A

Kolejny miesiąc i kolejny przykład na to, jak rzeczywistość rozszerzona może zmienić środowisko pracy. Tym razem – w kontroli jakości. Na wprowadzenie takiej innowacji zdecydowała się francuska fabryka Renault Trucks.

Kontrolerzy jakości pracujący w fabryce Renault Trucks w Lyonie będą korzystali z gogli rzeczywistości rozszerzonej (konkretnie z Microsoft HoloLens), czyli gadżetów, które nakładają wirtualne obiekty na faktycznie widziany obraz. 

W rzeczywistości mówimy o odmianie rzeczywistości rozszerzonej, jaką jest rzeczywistość mieszana (mająca też co nieco wspólnego z rzeczywistością wirtualną). Z wyświetlanymi wirtualnymi obiektami można mianowicie wchodzić w interakcje. 

Dzięki tym urządzeniom będą oni mogli sprawniej analizować kształt silnika i wykonanie poszczególnych jego elementów. Pomoże im w tym rozwiązanie programowe, które przy okazji wyeliminuje instrukcje papierowe i listy kontrolne, bo zgodność z zamówieniem potwierdzać będzie można zwykłym gestem dłoni.

System o nazwie Immersion obecnie znajduje się na etapie prototypu. Od stycznia przyszłego roku będzie testowany przez 20 kontrolerów w Lyonie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rok później Renault Trucks zamówi najpewniej kolejną (bardziej dopracowaną już) partię.

Źródło + foto: Renault Trucks

Odsłon: 2367 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!