Na topie

Samsung Galaxy S II: polska premiera smartfona – relacja

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Telefony

Kategoria: Telefony Producenci: Samsung

Samsung Galaxy S II - „najbardziej oczekiwany smartfon roku” - oficjalnie został zaprezentowany przez polski oddział Samsunga na gali w warszawskim Domu Dochodowym. Prezentacji telefonów towarzyszył występ Moniki Brodki.

AA

Druga generacja Galaktycznego telefonu dla Ziemianina jest już co prawda dostępna w dystrybucji, jednak Samsung dopiero w ostatni czwartek oficjalnie zaprezentował w Polsce Galaxy S II.


W trakcie spotkania dominowały Samsungowe niebieskie barwy

Czy i temu modelowi będziemy mogli wystawić podobne referencje, co w przypadku Galaxy S? Smartfon jest już w drodze do redakcji i mamy nadzieję niedługo podzielić się z Wami naszą opinią. Tymczasem coś na smak, czyli krótka relacja z prezentacji poprowadzonej przez Zbigniewa Urbańskiego, przed którym żaden gadżet nie ma tajemnic.


Prowadzący prezentuje bohatera wieczoru


Piosenkarka Monika Brodka i choreograf Agustin Egurrola - polscy ambasadorzy Galaxy S2

Samsung Galaxy S II to przedstawiciel nowej generacji smartfonów - wyposażony w dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,2 GHz. Osoby, które obawiają się, że 4,3-calowy ekran to już spora przesada, uspokajamy - nowy model wcale nie jest zauważalnie większy od poprzednika.


Wojciech Wasilewski (Samsung) przypomniał, że poprzedni model Galaxy S sprzedał się w liczbie 14 milionów egzemplarzy, z czego 110 tysięcy kupiono w Polsce.

Styl obudowy pozostał praktycznie taki sam jak w przypadku Galaxy S, ale teraz mamy bardziej kanciaste narożniki i porowatą tylną ściankę. Samsung umieścił także okienko aparatu cyfrowego bardziej centralnie i dodał - nareszcie - lampę LED. A poniżej, gwoli przypomnienia, dokładniejsza specyfikacja Galaxy S II.

  • ekran: 4,3 cala, Super AMOLED Plus o rozdzielczości 480 x 800,
  • procesor: dwurdzeniowy Samsung Exynos 4120 o taktowaniu 1,2 GHz,
  • pamięć RAM: 1 GB,
  • wbudowana pamięć Flash: 16 GB lub 32 GB slot kart microSD (do 32 GB),
  • aparat 8 Mpix i 2 Mpix,
  • złącza: USB 2.0 OTG (Host USB), wyjście słuchawkowe jack 3,5 mm,
  • sieci bezprzewodowe: Wi-Fi a/b/g/n, Bluetooth 3.0+HS, DLNA1.5,
  • sieci mobilne: GSM 850/900/1800/1900 MHz, UMTS 850/900/1900/2100 MHz, HSPA+ 21Mbps, HSUPA 5.76Mbps,
  • GPS z A-GPS,
  • wymiary i waga: 125,3 x 66,1 x 8,49 mm i 117 gramów,
  • bateria o pojemności 1650 mAh,
  • Android 2.3 Gingerbread, TouchWiz 4.0.

Prezentujący smartfon Wojciech Wasilewski wśród wielu zalet wymieniał znakomitą jakość obrazu osiągniętą dzięki matrycy Super AMOLED Plus. Na wygodę użytkowania wpływa także inna ciekawa funkcja poprawiająca komfort nawigacji, zwłaszcza po stronach WWW. Krótka demonstracja na wideo poniżej.

Co jeszcze dało się zauważyć w trakcie krótkiej zabawy ze smartfonem? Na pewno interfejs jest zauważalnie szybszy w porównaniu z poprzednikiem. Przyjemne są także funkcje głosowej obsługi, na przykład dyktowania SMSów - niestety wymagające na razie nienagannej angielszczyzny. Galaxy S II spełni się także jako centrum multimedialne, dzięki funkcji Wi-Fi Direct. Na specjalnie przygotowanym stanowisku można było wykorzystać smartfona jako pilota do telewizora czy serwer strumieniowanego wideo. Łączność z Galaxy S II może działać także w drugim kierunku, a smartfon może spełnić rolę dodatkowego ekranu, który wyświetla dowolny z odbieranych przez telewizor sygnałów.

Gdy wszyscy, którzy jeszcze nie mają w swoich kieszeniach Galaxy S II, zapoznali się z samplami, przyszła pora na ostatni, ale ważny punkt wieczoru - koncert Moniki Brodki.

 


Zapoznaj się także z relacjami z innych spotkań:

Źródło: Inf. własna, fot. Alicja Żebruń

Odsłon: 10577 Skomentuj newsa
Komentarze

30

Udostępnij
  1. malolat001
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-05-28 12:32

    "procesor: dwurdzeniowy Samsung Exynos 4120 o taktowaniu 1 GHz" powinno być 1,2 GHz

    Skomentuj

  2. Paweł Maziarz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-05-28 12:35

    Kurcze, fajnie ten Galaxy S II wygląda
    PS. Drugie zdjęcie Samsunga rozwiało wszelkie wątpliwości ;D

    Skomentuj

  3. Piotrek_P
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-05-28 12:37

    Ten Urbański mnie wkurza. Udaję, że zna się na sprzęcie. Laluś jeden.

    Skomentuj

  4. suntzu
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-05-28 12:51

    4 cale to dla mnie przesada, nie przy tak dużej ramce. Ideałem by był dla mnie 3,8 cala i mniejszą ramką....

    ... Najbardziej irytują dotykowe klawisze. W nocy podświetlanie LEDowe razi jak nie wiem. Podczas obsługi telefonu cały czas wciskam przypadkowo. To znaczy podczas np. grania, czy trzymania telefonu poziomo.

    Przecież po to ma on wypukłość na dole by go wygodniej się trzymało. Ideałem jest Xperia, gdzie klawisze dół jest bardzo minimalistyczny.... Tylko SE nie ociera się parametrami o SGS, za to kosztuje sporo.

    Skomentuj

    1. suntzu
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-05-28 12:53

      achh jaka szkoda, że nie ma edycji.

      Skomentuj

    2. luki44
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-05-28 16:42

      Wybacz ale musiałem skomentować "W nocy podświetlanie LEDowe razi jak nie wiem" HAhahaha. W ekranie SAMOLED nie ma żadnego podświetlenia, bo pixele same emitują światło, podświetlenie led masz w LCD (i dlatego nazywają telewizory LED(a powinno być LCD PODŚWIETLANY LED)).

      Co do SGS 2 to będzie mój następny telefon, ma wszystko czego pragnę :)

      Skomentuj

      1. boniu
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-05-28 17:35

        Chodziło mu o podświetlenie przycisków dotykowych.
        Jeżeli chodzi o działanie SAMOLEDu to jest fajnie w dzień a w nocy widać że nawet czarny kolor emituje światło.
        Mam SGSa i nie szybko go zmienię. Sądzę że dość szybka zmiana topowego modelu nie przyniesie mu takiej sprzedaży jak pierwsza wersja.

        Skomentuj

  5. d i l
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-05-28 13:34

    Tym sposobem Samsung traci opinię, dają do zrozumienia, ze robią masowy, komercyjny crap.

    Skomentuj

  6. Warmonger
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-05-28 14:01

    Nareszcie dowiedziałem się, kim jest Monika Brodka. A poza tym czekam na recenzję :P

    Skomentuj

    1. Grzegorz Kubera
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-05-28 14:53

      Telefon już zamówiony. Recka będzie niedługo. Zamówiliśmy również inne ciekawe smartfony, m.in. Xperia Neo i Play. Staramy się także wyrwać Optimusa.

      Skomentuj

  7. Szogun.
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-05-28 14:07

    Mówcie co chcecie, mi się zajebiście podoba. :)

    Skomentuj

  8. abovePL
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-05-28 14:19

    Interesująca sposób premiery... telefonu KOMÓRKOWEGO!
    Niedługo premiery smartphonów będą bardziej emocjonujące niż premiery filmowe;)

    Ponadto nie wiedziałem, że WIDELEC potrafi kręcić filmy w 720p! Bo takiej jakości jest dostępne tutaj wideo.

    Ogólnie telefon może i fajny, ale nie dla mnie. Wole proste i zarazem genialne rozwiązania dostępne w iOS na iPhonie 4. A aż takiej mocy nie potrzebuje w telefonie, który nie ma zastosowania oprócz ogrzewanych kotletów przez Gameloft.

    Skomentuj

    1. Karol Żebruń
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-05-28 14:36

      Poprawiłem wideo na bardziej firmowe :)

      Skomentuj

      1. abovePL
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-05-28 14:43

        Właśnie zauważyłem i już miałem pisać oburzony post by ludzie zrozumieli o co chodzi, a nie wytykali przez pół stron o co mi chodzi ;)

        Tak czy siak dziękuje bo ogląda się dużo, dużo lepiej ;)

        Skomentuj

        1. infinitimind
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2011-05-29 00:00

          W 720p to już można było na jedynce "kręcić". W SGS II można "nagrywać" w 1080p jak warunki sprzyjają.

          Skomentuj

          1. abovePL
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2011-05-29 10:27

            To co ma wspólnego z FULL HD to rozmiar pliku i rozdzielczości bo niestety bitrate stoi na poziomie 720p jak nie niżej.

            Skomentuj

  9. Michur
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-05-28 14:24

    Telefon fajny tylko co mnie obchodzi jakaś brodka, gdybym chciał czytać takie głupoty wszedł bym na inny portal.

    Skomentuj

    1. abovePL
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-05-28 14:48

      Skoro grała tam koncert to chyba warto byłoby o niej wspomnieć prawda?


      Co do telefonu to nawet ten dwurdzeniowy procesor taktowany na 1.2GHz i 1 GB Ramu nie pomógł w przeglądaniu internetu, gdyż podczas "szczypania" strony widać charakterystyczne "kwadraty" iPad 2 pomimo słabszych podzespołów nie posiada tego defektu. Czyżby Galaxy S3 miał posiadać 2GB Ramu i Quad Core?

      Skomentuj

      1. lukas2209
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-05-29 13:29

        Nie pierdziel głupot, mam SGS II od trzech tygodni i zdążyłem go porównać z kilkoma czołowymi produktami, w tym iPad 2. Niestety, ale pod tym samym Wi-Fi iPad 2 znacząco przegrywał w szybkości otwierania stron, że nie wspomnę o braku flasha. Płynność obydwu przeglądarek jest IDENTYCZNA Panie kolego, co nie miałeś nigdy w ręce SGS II. W Samsungu nawet z działająm flashem jest potwornie płynny przy uszczypnięciach. Na przyszłość radzę się nie sugerować jednym filmikiem z portalu w słabej animacji.

        Tutaj podaję filmik z realną płynnością działania internetu, przyjrzyj się i współczuj iPadowi, że nie potrafi odtworzyć z taką płynnością flasha ;p

        http://www.youtube.com/watch?v=piPZWJzorBU

        Skomentuj

    2. tropiciel.trolli
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-05-28 16:07

      Proponuję kupić najnowszą płytę Moniki Brodki i dopiero się wypowiadać bo to obecnie najciekawsza płyta na rynku gdzie króluje wszędobylski plastik, botox i hiphoPolo... była na promocji to jej się wzmianka należy.

      Mam Galaxy S i jeśli Samsung z S2 dorówna do poziomu muzycznego Brodki to sprzęt będzie zacny ;)

      Skomentuj

      1. abovePL
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-05-28 16:26

        Ale co Ty do mnie pijesz z tekstem "Proponuję kupić najnowszą płytę Moniki Brodki i dopiero się wypowiadać"

        Czy ja napisałem, że Brodka zła?



        I tak słucham czegoś zupełnie innego bo o Markusie Schulz, Above & Beyond, Jaytech, Andy Moor, Art i Mat Zo raczej nie słyszałeś :)

        Skomentuj

        1. Michur
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2011-05-28 19:59

          Napisał do mnie. tropiciel.trolli dzięki za radę ale nie lubię płaczkowatych artystów a wzmianka jak dla mnie jest zbyt duża 6 zdjęć piosenkarki z adhd vs 3 telefonu? co ja na pudelku jestem?

          Skomentuj

  10. Nalovp
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-05-28 15:30

    W ipadzie 2 są te "kwadraty" ale tylko wtedy gdy strona się jeszcze nie załaduje do końca.
    Benchmark.pl jest bardzo "lekką" stroną,ale chciałbym zobaczyć na tym galaxy s2 np onet.pl w wersji desktop.

    Skomentuj

    1. Silent83PL
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-05-28 19:52

      *Touldie Dziwne. Chyba mam jakiś inny telefon. SGS2 mam od 15 maja (premiera w ERZE) i o ile jego poprzednik SGS mulił się niesamowice- ten śmiga aż miło. Początkowo bałem się, że przy tak dużym ekranie bateria będzie starczać na dzień, niepotrzebnie - sporo rozmawiam, robię zdjęcia czasami jakieś gierki i ładuje go co 3-4dni. Jedyne do czego mogę się przyczepić do dość wolna reakcja autofocusa w trybie FullHD. Z czystym sumieniem mogę polecić ten telefon każdemu.

      Skomentuj

    2. lukas2209
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-05-29 13:35

      Heheheheh, wyjątkowo kiepski żart, bo obecnie nie ma na rynku drugiego tak płynnego Androida jak w Samsungu Galaxy S II. Telefon chodzi idealnie na oryginalnym sofcie Touch Wiz 4.0, a szybkość internetu to absolutnie nowa jakość w urządzeniach mobilnych.

      Skomentuj

  11. Irek-Stalker
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-05-28 19:48

    abovePL zacna muza love trance.

    Skomentuj

    1. abovePL
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-05-29 10:27

      Ależ oczywiście! Jedna i słuszna to TRANCE albo jak kto woli TROUSE (trance + house).

      Do tego Tiesto, Armin van Buuren, Dennis Shepard, Heatbeat, Sean Tyas, Sander van Doorn, Kyau & Albert, Gabriel & Dresden i dziesiątki innych świetnych producentów i Dji.

      Skomentuj

  12. dante2kx
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-05-29 12:12

    coś mi się nie chcę wierzyć w te 3-4 dni na baterii przy średnim użytkowaniu