Samsung Galaxy S4, S3 i Note: będzie aktualizacja systemu do Androida 5.0 Key Lime Pie

| 2013-03-18

Kategoria: Tablety Smartfony Producenci: Google Samsung

google android 5.0 key lime pie aktualizacja konstrukcje samsung

Do sieci trafiła lista modeli smartfonów firmy Samsung, które mają otrzymać aktualizację do nadchodzącej, aczkolwiek wciąż jeszcze niezapowiedzianej wersji mobilnego systemu operacyjnego Google Android 5.0. Będą nimi modele jak Samsung Galaxy S4, Galaxy S3, czy też Galaxy Note II.

Chociaż koncern z Mountain View wciąż zwleka z ujawnieniem swojego nowego systemu, to w ostatnim czasie pojawiło się wiele wiarygodnych informacji wskazujących na to, że nowy Android lada chwila zostanie ogłoszony. Najbardziej prawdopodobną opcją jest, iż Google Android 5.0 Key Lime Pie zostanie ogłoszony podczas nadchodzącej konferencji Google I/O, która odbędzie się w dniach od 15 do 17 maja 2013 roku w Moscone Center w San Francisco.

Zaraz po premierze nowej wersji systemu Google Android powinna ruszyć lawina aktualizacji. Zapewne w pierwszej kolejności otrzymają ją modele smartfonów i tabletów, w których firma Google „maczała swoje palce”. Niewykluczone, że podczas konferencji zobaczymy także nowe urządzenia debiutujące właśnie z tym systemem.

google I/O 2013 logo konferencja san francisko

W następnej kolejności aktualizacjami do Key Lime Pie zajmą się producenci jak Samsung, którego lista urządzeń mających otrzymać aktualizację do najnowszej wersji właśnie pojawiła się w sieci. Jak nie trudno się domyślić są na niej najwydajniejsze i najnowsze konstrukcje Koreańczyków jak chociażby Samsung Galaxy S4, Galaxy S3, czy też Galaxy Note II.

Lista urządzeń Samsung, które otrzymają aktualizację do systemu Android 5.0 Key Lime Pie:

  • GT-I9300 – Galaxy S III
  • GT-I9305 – Galaxy S III LTE
  • GT-I9500 – Galaxy S 4
  • GT-I9505 – Galaxy S 4 LTE
  • GT-N5100 – Galaxy Note 8.0
  • GT-N5105 – Galaxy Note 8.0 LTE
  • GT-N5110 – Galaxy Note 8.0 Wi-Fi
  • GT-N7100 – Galaxy Note II
  • GT-N7105 – Galaxy Note II LTE
  • GT-N8000 – Galaxy Note 10.1
  • GT-N8005 – Galaxy Note 10.1 LTE
  • GT-N8010 – Galaxy Note 10.1 Wi-Fi

Pamiętajmy jednak, że nie jest to oficjalna lista, źródło jej ujawnienia zastrzega, że firma Samsung wciąż może ją zmodyfikować, dodając kolejne modele lub je usuwając. Miejmy jednak nadzieję, że producent zdecyduje się także na wydanie aktualizacji do większej liczby urządzeń.

Źródło: Sammobile, TechRadar

Nie przegap

Komentarze (38)

  1. Yumakis
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2013-03-18 18:04

    Żartujecie chyba? "LAwina Aktualizacji"? No jeżeli po pół ROKU od wydania systemu jest aktualizacja słuchawki to to raczej nie jest lawina :P. Chyb a wszyscy wiemy jak producenci olewają to

    Skomentuj

    1. ipkis
      Oceń komentarz:

      12    

      Opublikowano: 2013-03-18 19:21

      Ty chyba mieszkasz na akademikach AGHu. Słyszałem że chłopaki mają problemy z sesją bo dorwali GTA 6. Ostatnio tak było jak 2 lata temu pojawił się Half-Life 3

      Skomentuj

      1. Puszek_SE
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-03-20 07:56

        Sesja już dawno się skończyła ;)...

        Skomentuj

  2. Finear
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2013-03-18 18:22

    spoko
    ja jeszcze nie dostałem JB na GS2.....

    Skomentuj

    1. kabanosek
      Oceń komentarz:

      16    

      Opublikowano: 2013-03-18 18:26

      xda czeka.

      Skomentuj

    2. MixtapePOL
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-03-18 19:18

      Samsung KIES też :P

      Skomentuj

      1. Finear
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-03-18 19:27

        mam brandowany i nie dostałem jeszcze update'u
        ok to wina sieci a nie samsunga ale jak by wypościli JB w listopadzie jak miał być to orange przygotowały by update zanim ten telefon kupiłem...

        Skomentuj

        1. Shotsel
          Oceń komentarz:

          4    

          Opublikowano: 2013-03-18 20:07

          Było zrobić roota, nie było by problemów ;)

          Skomentuj

          1. infinitimind^2
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2013-03-18 21:14

            Jakiego rota? Sciąga aktualny rom od Samsunga, podpina pod kompa w trybie download, odpala odina i już ma zaktualizowany system.

            Ale nie lepiej "stynkać" na portalu.

            W ogóle brandowany soft... boze jak coś takiego mozna trzymać w telefonie....

            Skomentuj

  3. Rudinxon
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-03-18 18:38

    ja czekam na Androida 4.1 na mojego Galaxy mini 2 :)

    Skomentuj

    1. piotrek8x
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-03-18 18:56

      W tym miesiącu miał się chyba pojawić.

      Skomentuj

      1. DustEater
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2013-03-18 19:06

        na XDA znajdziesz wersję prawie ukończoną. do wyboru 4.1.2 (CM10) i 4.2.1(albo 2) (CM10.1)

        Skomentuj

    2. mac88
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2013-03-18 18:59

      Na xda masz juz 4.2.2 :)

      Skomentuj

      1. infinitimind^2
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-03-18 21:20

        Która pochodzi dobrze tydzień a potem się wykrzaczy.

        Jednak najlepsze są stocki plus custom kernele. Praktycznie nie ma z nimi problemu.

        Skomentuj

    3. Szymon331
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-03-18 21:02

      Ja czekam na 4.1 na swojego ACE II ale premiera jest z miesiąca na miesiąc przekładana. Dziwne.

      Skomentuj

      1. piotrek8x
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-03-20 00:00

        Możesz powiedzieć coś więcej o tym Ace 2? Bo przymierzam się do zakupu.

        Skomentuj

  4. Andreneus
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-03-18 18:49

    mój samsung galaxy mini czeka haha!

    Skomentuj

  5. Much_
    Oceń komentarz:

    -10    

    Opublikowano: 2013-03-18 18:52

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Bulshit.... Co jak co ale przynajmniej apple ma dobre aktualizacje

    Skomentuj

    1. mac88
      Oceń komentarz:

      9    

      Opublikowano: 2013-03-18 19:00

      Wybrakowane dla nienajnowszych iPhonów i iPadów

      Skomentuj

  6. PIRAT_PL
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2013-03-18 18:52

    Ciekawe czy na inne marki android wypuści ten system

    Skomentuj

    1. piotrek8x
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-03-18 18:57

      No raczej, tak samo jak wszystkie poprzednie wersję.

      Skomentuj

  7. daerragh
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2013-03-18 19:17

    Chcialbym update do Note N7000...

    Skomentuj

    1. gabriel20959
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-06-27 16:37

      Jestem tego samego zdania ! ten telefon sprosta wymaganiom tego androida !

      Skomentuj

  8. RexRX
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-03-18 19:25

    Niedługo przyda się wymiana telefonu jak będzie kasa bo mój nie obsługuje więcej niż 2.3.7

    Skomentuj

    1. Ari93
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-03-18 20:27

      obsluguje, tylko trzeba go nauczyc... xda stoi otworem
      zaktualizowali by SGS'a chociaz do 4.0 jak to kiedys obiecywali zrobic...
      swoja droga jestem ciekawy reakcji rynku, jak by na takiego sgsa wydali oficjalnie androida 4.2.2. Zapewne wartosc telefonu wzrosla by o 200-300% na aukcjach itp ;P

      Skomentuj

  9. Do pioruna...
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-03-18 20:01

    Nie wiem czy teraz zamieniac s3 na xperie z, nie chodzi mi tu juz tak bardzo o obe tel ale o ich wartosc bo czekam na xiaomi mi three. W tym roku i tak sprzedam albo s3 albo poprostu zamienie na xperie z bo bedzie wiecej warta? Chodzi tylko o telefon w miedzy czasie. Co sie badziej oplaca zrobic? Dzieki z gory

    Skomentuj

    1. Do pioruna...
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-03-18 20:02

      Dodam ze przesiadka z s3 na xperie z nie bedzie mnie nic kosztowala.

      Skomentuj

  10. smith300
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-03-18 20:37

    Ku*** SONY mogło by ruszyć dupę z aktualizacjami! Xperia S i flagowy przeszło roczny telefon ciągle ciągnie na ICS.
    SONY to jednak kombinatorzy!

    Skomentuj

    1. Do pioruna...
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-03-18 20:49

      Nie chcialbym cie dolowac ale podobna historia byla z x10, jakos tak szybko zapominaja o swoich telefonach.

      Skomentuj

      1. keram01
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-03-18 21:04

        bo chcą byś kupił nowy

        Skomentuj

        1. infinitimind^2
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2013-03-18 21:18

          Chcieć moga chciec, i tylko tyle. Jak Motoroloa nie chciał mi bootloadera odblokować w Milestone to przesiadłem się na Samsunga - sory Vinetu, robi się klientów w jajo to odchodzą, tak działa rynek

          Skomentuj

          1. kolbooc
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2013-03-18 21:35

            Sony podaję oficjalną metodę na odblokowanie bootloadera, korzystałem, działa. A co do Xperii S, gdzieś po XDA krąży temat z androidem 4.1.2 oficjalnym od sony, ale nie do końca tam wszystko działa, zostaję ci nieoficjalny rom 4.1.2 , ale ostrzegam, cybershota w żadnym 4.1 / 4.2 chyba tam nie ma i możesz się pożegnać z nagraniami 1080p.

            Skomentuj

  11. Patrick.
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2013-03-18 22:16

    Najlepiej jest kupić coś z rodziny Nexus, wtedy mamy pewność, że ta aktualizacja będzie szybko i system bez żadnych nakładek.

    Skomentuj

    1. infinitimind^2
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-03-18 22:35

      Dokładnie!

      Skomentuj

      1. aello
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2013-03-18 23:20

        Jak wypuszczą wersję z co najmniej 32GB pamięci wbudowanej/kartami sd biorę w ciemno. Chmurze na razie podziękuje, póki co, pakiety internetowe są za drogie.

        Skomentuj

  12. Anavrin990
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-03-18 22:39

    Ja korzystam z 2.3.3 i żyję.Wiadomo nowszy więcej opcji i w ogóle lepiej,ale póki co nie stać mnie na coś nowego.Chrzanić to niech se i 7 wypuszczą bez różnicy

    Skomentuj

  13. obcypl
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-03-19 08:44

    No no no... Samsung odrobił lekcję. Po szumie jaki się zrobił z olania Galaxy S przy aktualizacjach ICS (dostał tylko S2) teraz aktualizacje sięgają jeden krok w tył w modelach.
    Mam nadzieje, że moja S3 nie rozpadnie sie do czasu aktualizacji bo boczny plastik pękł mi już chyba w 4 albo 5 miejscach (telefon nigdy nie upadł nawet z 5cm).
    W zasadzie raczej mój ostatni samsung dopóki nie zmienią polityki wykorzystywanych materiałów.

    Skomentuj

    1. Metropolis
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-03-19 12:16

      plastik-fantastik zawitał również do Galaxy S4, ja tam na swoją zkę nie narzekam raczej, chociaż czekam aż poprawią baterię wraz z nowym softem :P