Ciekawostki

Samsung przed Google i Apple w rankingu najbardziej lubianych marek

z dnia 2014-01-15
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
13 komentarzy Dyskutuj z nami

Koreański producent zyskuje zaufanie użytkowników.

Samsung marka logo

Zajmująca się badaniami rynku firma YouGov opublikowała listę najlepszych, to jest najbardziej lubianych firm w ubiegłym roku. Co ciekawe, wśród pięciu najlepiej ocenianych przez klientów marek aż cztery reprezentują branże technologiczną oraz internetową. Na najwyższym stopniu podium stanęła koreański, niesamowicie prężnie rozwijający się producent – Samsung.

W badaniu wzięli udział użytkownicy z 15 krajów z całej Europy, Bliskiego Wschodu, Stanów Zjednoczonych, Ameryki Łacińskiej oraz Azji. Podsumowując wyniki z tych państw niepodważalnym zwycięzcą okazał się Samsung. Za koreańską korporacją znalazła się firma Google, a na najniższym stopniu podium uplasowała się jej marka – YouTube. Czwarte miejsce padło łupem Apple, podczas gdy Top-5 zamknął niemiecki producent samochodów Volkswagen. 

„Technologiczne i internetowe marki przekraczają granice państw i dostarczają produkty oraz usługi, które mają realny wpływ na życie codzienne ludzi” – powiedział prezes YouGov Ted Marzilli. – „Czy są to technologie stworzone przez Samsung, Apple i Sony, czy też szerokie gamy informacji udostępniane przez Google i YouTube, firmy te kształtują współczesne życie i łączą ludzi z całego świata. To czyni je jednymi z najpotężniejszych marek globalnych”.

Źródło: ITProPortal

marketplace

Komentarze

13
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Samsunga mam odkurzacz i 2 dyski HDD F3.
  Dyski super, odkurzacz był drogi, podstawowa zaleta, cichy, solidnie zrobiony, wada przytłaczająca wszystkie zalety, to wydech powietrza przy podłodze. Zanim szczotka sięgnie kurz, podmuch go zmiata niczym dmuchawa do odgarniania liści. Ten co to wymyślił to za wiele w głowie nie miał. Nadaje się do dywanów i wykładzin, z daleka od parkietów i płytek.
  Zaloguj się
  15
 • avatar
  Samsung rządzi w smartfonach, telewizorach i pamięciach, a w całej reszcie ma śladowe ilości udziału w rynku i produkują coś tam bo produkują ale się nie liczą
  Zaloguj się
 • avatar
  A ja nie lubię samsunga nie mam zaufania.
 • avatar
  Google na 2 miejscu? Nie sądziłem, że ludzie lubią być tak bardzo inwigilowani... ;)
  Dziwny ten świat :D
  Zaloguj się
 • avatar
  Samsung mnie akurat nigdy nie zawiódł
 • avatar
  A gdzie Coca-Cola? :(