Na topie

Showmax zniknie z Polski - dlaczego i co dalej?

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Tematyka: Showmax Telewizja internetowa

Już wkrótce z polskiego rynku zniknie jedna z lepszych usług VOD. Właściciele usługi Showmax ogłosili zakończenie działalności w naszym kraju.

  • Showmax zniknie z Polski - dlaczego i co dalej?
A A

Niespełna dwuletnia historia serwisu Showmax w naszym kraju dobiega końca. Właściciele usługi poinformowali, że już wkrótce zostanie ona wyłączona.

Koniec Showmax w Polsce – dlaczego?

Showmax w Polsce zadebiutował w lutym 2017 roku i był wówczas jednym z niewielu tak dużych serwisów VOD dostępnych właściwie na wszystkich popularnych urządzeniach. Od tego czasu sporo się jednak zmieniło i konkurencja jest obecnie naprawdę duża. Podobno jednak to nie dlatego zdecydowano się na całkowite zakończenie działalności w naszym kraju wraz z dniem 31 stycznia 2019 roku.

Dlaczego więc? W oficjalnym oświadczeniu czytamy, że chodzi o zmianę strategii właściciela usługi. Jeśli chodzi o sektor rozrywki wideo, zamierza on w całości skoncentrować się na rynku afrykańskim. 

Showmax w naszym kraju przyciągał użytkowników przede wszystkim bezproblemowym działaniem na wielu różnych urządzeniach oraz niewygórowaną ceną. W jego katalogu znajduje się też kilka produkcji na (nieraz czasową) wyłączność, takich jak SNL Polska, Ksiądz, Egzorcysta, Ucho Prezesa czy Rojst.

Showmax screen

Korzystam z Showmax – co robić, jak żyć?

Dodajmy, że od 17 grudnia nie będą pobierane opłaty miesięczne (i jeśli jesteście abonentami tej usługi, to nie musicie w tym celu anulować subskrypcji czy kasować konta). Z samego serwisu natomiast będzie można korzystać jedynie do 31 stycznia (obecni użytkownicy będą mieli dostęp do usługi zapewniony za darmo do tego terminu). 

Dobra wiadomość jest taka, że Polacy nie zostają z niczym. Wśród serwisów VOD dostępnych w naszym kraju znajdują się między innymi Netflix, HBO GO czy CDA Premium, które również mają sporo do zaoferowania. 

Źródło: Showmax

Odsłon: 6496 Skomentuj newsa
Komentarze

18

Udostępnij
  1. sertiel
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-12 12:53

    Beznadziejny serwis :D HBOgo dla mnie naj ;] potem dopiero netflix :D gdyby netflix nie robił takich gniotów jake robi było by nieźle nadrabia anime i filmami typu historyczne i discawery

    Skomentuj

    1. Makkk
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-12-12 13:16

      HBO jest też tańsze z perspektywy jednego użytkownika, za to działa dużo gorzej niż Netflix. Częste spadki jakości, a to tylko Full HD. Ten pierwszy działa mi w 4K przy necie ok. 17-18 MB.

      Skomentuj

      1. sertiel
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-12-13 09:15

        Wole hity z kin niż te gnioty z netflixa

        Skomentuj

      2. sertiel
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-12-13 09:16

        Na czym ty użytkujesz hbogo oO fakt full hd ino ;] ale innych problemów z nim nie mam typu spadki jakości itp

        Skomentuj

        1. Makkk
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-12-13 09:45

          HBO GO niestety na PC, bo mój 55'' Sony i jego "Smart TV" nie posiadają tej aplikacji. Mimo, że faktycznie Netflix mógłby mieć lepsze filmy (bo seriale ma lepsze), to HBO GO mogłoby być ładniejsze. Kolorki są wyblakłe, pikseloza...

          Skomentuj

          1. d4w1dl
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-12-13 10:28

            Niespodzianka
            https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.hbogo.androidtv.production

            Skomentuj

          2. Makkk
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-12-13 13:15

            Gdybym miał Android TV, to bym napisał Android TV. Smart TV to taki zwykły telewizor z kilkoma funkcjami Smart. W moim nie ma możliwości instalacji dodatkowych aplikacji.

            Skomentuj

      3. sertiel
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-12-13 09:19

        Dodam że akurat cena mi lotto i zwisa mam netflixa hbo go i canal+ vod więc o kasę mi nie chodzi ale o jakoś filmów wiele zostawia do życzenia. Jakoś filmów chodzi o ich nakręcenie wykonanie a tam są same filmy klasy B !!!

        Skomentuj

  2. Pawlus
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-12 13:02

    Ja Wam powiem czemu się zwijają. Dosłownie kilka dni temu zrezygnowałem z SM bo stwierdziłem że jednak Netflix mi wystarczy. A w HQ Showmax kolo sprawdzający rentowność usługi w danym kraju: pier**lić to, o jednego za dużo, zwijamy się stąd! Także ten, sorki ludzie.

    Skomentuj

  3. freyu77
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-12-12 13:50

    Jak ktoś przez ostatnie 5-10 lat nie oglądał filmów, to Showmax był ok, ale jak się na bieżąco z filmami, to słabizna.

    Skomentuj

  4. musslik
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-12-12 15:26

    "jedna z lepszych usług VOD"
    litości...

    Skomentuj

  5. HardCorak
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-12-12 16:22

    Ciekawe dlaczego znikną?

    W bogatszych krajach gdzie nie dość że mają znacznie większą bibliotekę od nas dodatkowo znacznie łatwiej jest im zapłacić równowartość kilka dolarów niż nam kilkadziesiąt zł. Ale przecież Polska to tylko piraci... co ja wam będę opowiadał.

    Skomentuj Historia edycji

  6. Cinas
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-12 16:32

    Osobiście nie przepadam za polskim kinem, w takim wypadku showmax nie ma nic do zaoferowania. Jak widziałem reklamę na YT z jakimiś wypocinami papryka vege to nawet byłem przekonany, że to upadnie. Ludzie oglądający takie kino biorą 500+ i nie zapłacą za to kilkudziesięciu zł, bo przecież ile to czteropaków :) Na szczęście Netfilix się rozkręca.

    Skomentuj Historia edycji

  7. pawluto
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-12-12 18:49

    Słabe to było więc niech spadają.
    Netflix zdecydowanie lepszy.

    Skomentuj

  8. dariosata
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-12 19:52

    Jako ze jestem biednym czlowiekiem dla ktorego pracy w tym kraju nie ma to wszystko nalezy mnie sie za darmo! Filmy, muzyka, gry itd!!!
    Kapitalisci co maja pieneiadze niech sie dziela nimi z innymi biednymi jesli chca aby placic za ich dobra!!!
    Niech doloza sie do zaisilkow socjalnych aby nie moglo ich nigdy zabraknac dla nas biednych ludzi!!!

    Skomentuj

  9. Adrianwo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-12 21:43

    No i bardzo dobry krok - mieli zbyt agresywną reklamę.

    Skomentuj

  10. kwolana
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-12-12 23:47

    z showmaxa korzystali TYLKO ludzie którzy dostali go za DARMO w ramach abonamentu PLAY - na 6 , 12, nawet 24 miesiące. ponieważ po darmowym okresie absolutnie wszyscy rezygnowali - działalność charytatywno-promocyjna nie miała dalej sensu.

    Skomentuj

  11. Fenio
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-14 18:41

    Netflix w PL jest słabą ofertą ale SM było beznadziejne.