Na topie

Sony podgrzewa atmosferę przed jutrzejszą premierą PlayStation 4 Pro

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Konsole do gier

Kategoria: Gry Sprzęt do gier Gry PlayStation 4 Konsole do gier Producenci: SONY

Już jutro do sklepów trafi nowa konsola Sony. PlayStation 4 Pro ma być najlepszym wyborem dla graczy.

  • Sony podgrzewa atmosferę przed jutrzejszą premierą PlayStation 4 Pro
A A

Mogłoby się wydawać, że dopiero co mówiliśmy o zapowiedzi Sony PlayStation 4 Pro. Czas płynie jednak tak szybko, że należy już skupić się na premierze konsoli. Będziemy mieć bowiem z nią do czynienia już jutro.

Dla producenta to czas zwiększonej aktywności, nie mogło zabraknąć ostatnich materiałów podgrzewających atmosferę przed rynkowym debiutem nowej platformy. A graczy przekonać do niej najłatwiej grami. Te prezentować mają się zdecydowanie lepiej niż na podstawowej wersji PlayStation 4.

Na tym skupia się właśnie pierwszy ze zwiastunów. Pamiętajcie przy tym, że nie tak dawno prezentowaliśmy Wam dokładną listę gier, które skorzystają z mocy PlayStation 4 Pro.


Drugi materiał koncentruje się już natomiast na technicznych aspektach urządzenia. Jak możemy ponownie usłyszeć, nadciąga najwydajniejsza konsola na świecie.


Źródło: Digital Trends, PlayStation EU

Odsłon: 6127 Skomentuj newsa
Komentarze

41

Udostępnij

Konsole do gier w marketplace

  1. Roller Mobster
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-11-09 17:35

    Kurier już jedzie :)

    Skomentuj

    1. Satanski
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2016-11-09 18:17

      Do mnie też... z nową deską do prasowania :-)

      Skomentuj

    2. Adios6293
      Oceń komentarz:

      -6    

      Opublikowano: 2016-11-09 20:51

      Do mnie tez :P

      Skomentuj

    3. Zatoka Piracka
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2016-11-09 21:22

      I gdzie te 4,2 TFLOPa mocy? Przelozy sie to na 4x lepsza grafike w porownaniu do pierwszej edycji? Muahaha!
      Ahh no tak... Lamy juz mi odpisuja, ze 4K i 60fpsow buaha!
      Naiwni tez musza byc na tym swiecie, zeby pchali do przodu to ciezkie, ekonomiczne kolo. Dziekuje wam za to :)

      Skomentuj

    1. patol1984
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-11-09 18:07

      Wielu ludzi się nie zna i kupuje gotowe komputery, a w sklepach złodzieje sprzedają gotowce za 4500zł z gtx 950, to nic dziwnego, że później wolą kupić PS4 gdzie jakość będzie podobna, ale cena 3 razy mniejsza ;d

      Skomentuj

        1. Zatoka Piracka
          Oceń komentarz:

          -5    

          Opublikowano: 2016-11-09 21:45

          Patol dobrze napisal Ty kretynie. Po co wydawac tyle kasy na PC, zeby miec tylko ostrzejsze tekstury, wiecej latajacych trojkacikow i wiecej fpsow, skoro za o wiele mniej mozna kupic gotowa platforme do ktorej wrzucasz tylko gierke i masz wszystko w doopie? Myslisz, ze kupujac PC twoje doznania wizualne beda proporcjonalne do wydanej kwoty, skoro gry sa robione tak, zeby potem bylo najmniej pracy przy dystrybucji multiplatformowej? Konsole do gier to byl zawsze lepszy wybor niz PC. A teraz idz sobie glupcze wymachwiac ta myszka i klawiatura w nastepnej odpowiedzi na to co napisalem.

          Skomentuj

          1. Zatoka Piracka
            Oceń komentarz:

            -5    

            Opublikowano: 2016-11-09 23:35

            Powiedz to miliona innych ludzi przez ktorych jest hamowany rozwoj gier na PC. Odpowiedzi na pytanie dlaczego jest taki stan rzeczy, taki biedny umysl jak Twoj by nie dopusci do siebie. Ludzie wola konsole, a Ty sobie tak tlumacz swoj wydatek na PC, ktory bedzie badziewiem za rok i czekaj dalej na tytuly gier, w ktore my konsolowcy sobie popykamy pierwsi buahah!

            Skomentuj

          2. Mkozlowski
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-11-10 08:31

            Na PC nie pogram w Uncharted, Until Dawn, Last of Us i wiele innych tytułów. Samo spieranie się o podzespoły jest bez sensu, liczy się w co można grać, a na konsolach jest w co grać. Ja wybrałem nowe GPU, od zawsze siedzę na PC, ale nie jestem tak głupi, żeby nie patrzeć przychylnym okiem w stronę fajnych konsolowych exów. Bez kitu

            Skomentuj

      1. franiux
        Oceń komentarz:

        7    

        Opublikowano: 2016-11-09 18:35

        Ceny gier na konsole są niższe bo najzwyczajniej można je sprzedać dalej. A na PC masz przypisane do Steama, Origina czy innego dziadostwa. Nawet ich nie kupujesz tylko pożyczasz na czas nieokreślony. A Box z konsoli jest twój i możesz zrobić z nim co chcesz, grać, sprzedać, dać psu do pożarcia.

        Skomentuj

        1. raffal81
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2016-11-09 18:57

          Nie mówiąc już że możesz sobie kupić wersje cyfrową z kimś na spółkę ;)))

          Skomentuj

        2. kitamo
          Oceń komentarz:

          4    

          Opublikowano: 2016-11-09 23:49

          ale tego im nie wytłumaczysz :D zdarta płyta :D
          PC master race gdzie nie ma w co grac

          Skomentuj

    2. Adios6293
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-11-09 20:52

      A jak ktos ma juz komputer za 7000zl i chce pograc w exy od Sony?

      Skomentuj

  2. patol1984
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-11-09 18:03

    Jak sprzedaż dobrze pójdzie to nie zdziwię się jak za 2 lata będzie "playstation 4 pro ultra" z prawdziwym 4k

    Skomentuj

  3. kristof080
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-11-09 18:16

    No i co? Za Dwa, trzy lata, PS4 i Xbox one beda za slabe do nowych gier. Wiec nowe konsole sie pojawia. Ale to dobrze.
    Co do biedactwa, to chyba wlasnie biedaki na PC nie pograja w 4K. Bo jak kolega patol podsumowal rynek PC, Za 1000€ PC nie uciagnie 4K, a PS4 za 400€ tak (co prawda troche oszukane, ale jednak)

    Skomentuj

    1. komputerowynoob
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2016-11-09 18:21

      1440p na pc wygląda lepiej niz te niby 4k na konsoli :)

      Skomentuj

      1. LuckyNumber8
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-11-09 19:11

        https://s13.postimg.org/o4chyfbkl/image.jpg
        Pomniejszyłem sobie rozdzielczość tego zdjęcia z ps4 pro do 1440p i później znowu powiększyłem do 4K. Degradacja jakości obrazu jest znaczna, widać wyraźną utratę szczegółów, więc absolutnie nie jest prawdą to co napisałeś, gdyż efektywna rozdzielczość jest sporo większa jak 1440p. Myślę, że większość ludzi którzy nie słyszeliby nigdy wcześniej o ps4 i checkerboard renderingu, to nawet by nie zauważyła, ze to nie natywne 4K. To wcale nie wygląda jak tradycyjnie przeskalowany obraz, kontury są ostre, widać "fine details". Sam widząc po raz pierwszy screen z ps4 pro myślałem, że te screeny to natywna jakość i dopiero po użyciu lupy zauważyłem artefakty wielkości pikseli, których absolutnie nie byłbym w stanie dostrzec na żywo. Ta technika checkerboardingu powinna być używana wszędzie, na PC również, gdyż przy znacznie mniejszym koszcie wydajności, ma się obraz przypominający bardzo natywne 4K.

        Skomentuj Historia edycji

      1. Roller Mobster
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-11-09 18:41

        A sama 970tka tworzy kompa? Fajnie. Smiech na sali.

        Skomentuj

      2. LuckyNumber8
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-11-09 19:15

        Na konsolo konsoli z tego samego GPU wycisną dużo więcej, więc te 4.2 kafla na ps4 potrafi osiągnąć wydajność 980ti na PC. Na ps4 pro są też gry w natywnym 4K, np. remaster skyrima, więc nawet na tym przykładzie można ocenić co potrzeba na PC, aby zobaczyć tą grę w podobnej jakości

        http://gamegpu.com/images/stories/Test_GPU/RPG/Skyrim_Special_Edition/s_2016_3840.png

        Do natywnego 4K oraz stałych 30 fps w max detalach potrzebujesz na kompie 980ti jak widać, nie 970GTX jak pisałeś (te uzyskało 22-27fps). Wyniki wydajności w infinite warfare czy remasterze COD również pokazują, że na podobną jakość/wydajność potrzeba 980ti na PC (natywna rozdzielczość w COD jest na PS4 bardzo wysoka, sporo ponad 1440p i jest blisko natywnego 4K, nawet bez skalowania).

        Tak więc te ps4 pro jak na swoją cenę jest super wyborem. Na pewno posiadacze tv 4K zacierają już ręce, bo wreszcie będzie względnie tani sprzęt, na którym dostaną jakość grafiki, która dotychczas kojarzona była z bullshotami.

        Skomentuj Historia edycji

  4. Artz_
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-11-09 18:41

    Zastanawiające, że gdy jest artykuł o konsoli to wychwalacie PC jako komputer do grania.

    Gdy znów piszą o Windows 10 każdy chwali swojego Linux.

    Czyli PC do grania to PC z Linuxem? Bo przecież Windows jest taki straszny, awaryjny, szpiegowski, zamknięty i drogi.

    Skomentuj

    1. Roller Mobster
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2016-11-09 18:51

      PC idealna platforma do grania. Do grania w opóźnione konwersje z konsol :D

      Skomentuj

    1. Roller Mobster
      Oceń komentarz:

      -6    

      Opublikowano: 2016-11-09 19:34

      Rozumiem, że słowa te kierujesz do zakompleksionych blacharzy którzy to przy każdym info dotyczącym konsoli/konsolowej gry, wypisują nienawistne konentarze. Dziwnym trafem w drugą strone to nie działa.

      Skomentuj

      1. Satanski
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2016-11-09 20:47

        Uderz w stół...

        Skomentuj

  5. kristof080
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-11-09 19:34

    Po prostu, za cene PS4 nie kupimy PC, ktory wyswietli taka sama grafike. Mozecie minusowac, ale Sony ma teraz przewage, a MS ze Scorpio moze bardzo pograzyc rynek PC (czego sie obawiam), jesli tylko cena bedzie odpowiednia.

    Skomentuj

    1. Roller Mobster
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2016-11-09 19:36

      Za cene PS4 nie. Za cene PS4Pro tym bardziej :) Ale blacharze wiedzą swoje ;)

      Skomentuj

    2. LuckyNumber8
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2016-11-09 20:58

      Tak jak próbuję znaleźć odpowiednik GPU na PC'e, które zapewniłoby podobną jakość i płynność jak np. skyrim czy infinite warfare na ps4 pro, to jest to dopiero 980ti. A też trzeba sobie brać pod uwagę, że obecne gry zostały napisane na szybko, a z czasem ta różnica pewnie się powiększy, gdyż ps4 pro zawiera również inne usprawnienia

      https://www.youtube.com/watch?v=z5L6tQxl7EU

      Skomentuj

  6. jeomax.co.uk
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-11-09 19:52

    Sony meczy sie i poci, zeby gracze mieli 60 FPSow w 4K grajac w swoje gierki, a tu telewizory 4K nie sa w stanie wyswietlic wszystkich 2160 linii animacji. Ciemno wszedzie, glucho wszedzie...

    Skomentuj

    1. Roller Mobster
      Oceń komentarz:

      -6    

      Opublikowano: 2016-11-09 20:12

      Możesz podać chociaż jedną wypowiedż kogoś z Sony kto mówi, że celem PS4Pro jest 60 fpsów przy 4K? Nie? Tak myślałem. Ciemno i głucho to jest jedynie w twojej pacynie.

      Skomentuj

      1. jeomax.co.uk
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2016-11-09 23:03

        Nic żeś nie zrozumiał, ale zabierasz się ostro do wyzwisk. "Pogratulować".

        Skomentuj

    2. raffal81
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-11-10 15:33

      A są takie które potrafią ???

      Skomentuj

  7. sabaru
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2016-11-09 20:44

    Ja ta nie mam nic do konsoli ale producent konsoli czy tam wydawca zachował się bardzo nie ładnie. Konsola miała wystarczy na kolejne 10 lat czy tam ile, a oni już po kilku latach wypuszczają kolejną wersje i właśnie to było atutem konsoli ale się skończyło. To ja już wole kupić sobie PC i wymieniać co kilka lat części bo teraz to jeden czort. Przynajmniej na PC mogę coś więcej zrobić niż tylko grać.

    Skomentuj

    1. Zatoka Piracka
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2016-11-09 21:39

      Ja tam bym chcial, zeby nowa generacja konsol pojawiala sie co 3, albo 4 lata. Ale pod warunkiem jesli zachowaja wsteczna kompatybilnosc. Lepiej wymienic caly system za cene dobrej karty graficznej do PC i miec w pupsku, anizeli dymac sie z kartami graficznymi do piecow, sterownikami, kompatybilnoscia, wspolgraniem z innymi podzespolami, instalowaniem gierek, latkach, wiecznym zawieszaniem itd. itp.

      Skomentuj

        1. sabaru
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-11-12 15:22

          Widzie panie kolego że dawno nie grałeś w żadna grę na PC albo powtarzasz to co ktoś inny napisał. Chociaż może jedno i drugie. Albo ci się nudzi. No nie wiem. Zapytaj się kogoś znajomego kto ma PC i niech odpali ci jakąś z nowszych gier to ciekawe czy dalej będziesz mówił że gra działa 20FPS.

          Skomentuj

  8. Frodo5000
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-11-09 21:02

    Konsola to bardzo dobra zabawka można ją łatwo przewieść czy przenieść do znajomych bądz rodziny i grać,samo podłączenie też szybko idzie.

    Po co to dziecinne gadanie i wyzywanie sie od biedakow typu kto ma konsole to go napewno nie stać na super peceta przecież to totalna bzdura.

    Ludzie maja pienądze ale wolą konsole,albo mają to i to w domu,lub nie potrzebują komputerów do grania.

    Ja osobiscie lubie grać na Pcetach i na Konsolach bo jedno i drugie ma swoj urok.Nie dostaje sraczki że mam lepsza grafike na PC czy na konsoli.......

    Tyle tutaj dzieci siedzi zawistnych na tym portalu że aż żal czytać, a jak sie myle i tego typu komentarze piszą dorosłe osoby to znaczy żę intelektualnie zatrzymali sie na etapie szkoły podstawowej.

    Skomentuj Historia edycji

      1. Zatoka Piracka
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-11-09 23:39

        Oczywiscie, ze sie da! W 800x600 w 10 letnie tytuly buehehe! W fpsy na touchpadzie buehehe!

        Skomentuj Historia edycji

        1. projectdarkstar
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-11-10 07:43

          Coż na konsolach ledwo wyciągniesz 720p więc wiele lepiej nie masz

          Skomentuj

    1. Zatoka Piracka
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2016-11-09 21:48

      Nie no tu sie musze zgodzic co do tej nowej wersji PS4. Ona wlasciwie niczego nowego nie wnosi. Najbardziej szumny ten HDR niby. Ciekawe czy to zrekompensuje ujowa grywalnosc 70% gier?

      Skomentuj

    2. Roller Mobster
      Oceń komentarz:

      -5    

      Opublikowano: 2016-11-09 22:21

      Lepiej za dwa kafle kupić nową dopałke do kompa i czekać dalej na konwersje z konsol.

      Skomentuj

      1. Zatoka Piracka
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2016-11-09 23:38

        Yhy... Zeby za 3 miesiace kosztowala 50% mniej buehehe!!!
        Wy PC-towcy mozgow nie macie :)

        Skomentuj

  9. SweetBear
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-11-10 10:57

    Jak ktoś chce grać na konsoli niech gra. Mam PC do pracy i gier ale jak np. znajomi wpadną na posiadówkę to fajnie mieć jakąś zespołową grę na konsoli aby pograć sobie z kimś na żywo. Jak dla mnie obie platformy są potrzebne i wiadomo, że PC jest lepsze ogólnie ale nie zawsze do gier. Wojna bez sensu.

    Skomentuj

  10. SweetBear
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-11-10 10:57

    Jak ktoś chce grać na konsoli niech gra. Mam PC do pracy i gier ale jak np. znajomi wpadną na posiadówkę to fajnie mieć jakąś zespołową grę na konsoli aby pograć sobie z kimś na żywo. Jak dla mnie obie platformy są potrzebne i wiadomo, że PC jest lepsze ogólnie ale nie zawsze do gier. Wojna bez sensu.

    Skomentuj

    1. Hazelburn
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-11-10 13:25

      Dokładnie zawsze to samo Konsolowcy kontra Pecetowcy, czyli odwieczna wojna.