Na topie

Sony szykuje się do nowego rozdziału związanego ze smartfonami - oto Xperia 1

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: MWC 2019 Sony Xperia Producenci: SONY

Sony chce zastosować tutaj wyświetlacz o nietypowych proporcjach 21:9. Poza tym Xperia 1 będzie cechować się bardzo dużą wydajnością.

 • Sony szykuje się do nowego rozdziału związanego ze smartfonami - oto Xperia 1
A A

Nawet najwięksi fani Sony muszą zgodzić się ze stwierdzeniem, że Japończycy nie zaliczają się ostatnimi czasy do czołówki producentów smartfonów. Pojawiały się nawet głosy, że zrezygnują z tego typu urządzeń, ale ostatecznie nic takiego się nie stało. W zamian za to można było dostrzec delikatne uginanie się pod rynkowymi trendami, a lada chwila Sony pokazać ma model, obok którego trudno będzie przejść obojętnie.

Wszystko wskazuje na to, że smartfon mający stanowić następcę Xperii XZ3 pojawi się pod nazwą Xperia 1, a nie jak do tej pory sugerowano Xperia XZ4. Swojego rodzaju „ponowne odliczanie” już teraz określane jest jako nowy rozdział przygody Sony ze smartfonami. Zwłaszcza, że Xperia 1 wyróżniać ma się przede wszystkim specyfikacją.

Sony chce zastosować tutaj wyświetlacz o nietypowych proporcjach 21:9. Zabieg ten spowoduje, że smartfon będzie „wydłużony”. Wyświetlacz ma być wykonany w technologii OLED i przy przekątnej 6,5 cala oferować wysoką rozdzielczość Ultra HD oraz wsparcie technologii HDR.

Evan Blass, jeden z najbardziej znanych branżowych informatorów, opublikował render prasowy smartfona, który pokazuje, jakiej stylistyki należy się tutaj spodziewać.

Xperia 1

Pozostałe elementy specyfikacji obejmować mają bardzo wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 855 z grafiką Adreno 640, a także 6 GB RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej i potrójny aparat fotograficzny. Sprzecznie doniesienia pojawiają się w kontekście baterii. Niektóre źródła sugerują, iż będzie miała ona pojemność 3300 mAh, inne zdecydowanie bardziej optymistycznie wyglądającą pojemność 4000 mAh.

Xperia 1 ma zostać zaprezentowana oficjalnie na zbliżających się targach MWC 2019.

Źródło: Evan Blass @evleaks, sonymobile

Odsłon: 7276 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. Tomasz Słowik
  Oceń komentarz:

  9    

  Opublikowano: 2019-02-23 00:58

  I co takiego niesamowitego jest w tym telefonie poza nietypowymi proporcjami ekranu, które to niekoniecznie są lepsze?

  Ile to już razy Sony robiło "reset", a ostatecznie okazywało się, że ich telefony są tak samo nijakie jak wcześniej.

  Skomentuj

  1. baren
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2019-02-23 08:03

   Dokładnie tak jest. Markę (jak i prestiż) buduje się latami, traci w kilka tygodni. Sony zeszło do poziomu powszechnej bylejakości. Pokusiło się nawet, żeby zejść niżej, a teraz równie wypasione Xiaomi można kupić za ok. 2k. I przy okazji słyszę, że ta marka zdobywa zwolenników, a od awaryjnych Siony ludzie się odwracają. Nowe rozdziały to sprzedają politycy, sprzęty elektroniczne mają dobrze działać wywołując zadowolenie użytkownika.

   Skomentuj

 2. piccardo
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-02-23 10:16

  Sony czy Samsung itd. są dosyć zabawni, nie wprowadzają już od dłuższego czasu nic nowego w swoich flagowcach lub tylko doganiają chińską konkurencję, co jest zabawne że oni muszą doganiać chińczyków kiedy to oni im sprzedają podzespoły które sami produkują, a efekt finalny jest taki że chińczyk sprzedaje swoje flagowce taniej a producenci tacy jak właśnie Sony czy Samsung którzy produkują ów części czyli mają je najtaniej, żądają kosmicznych pieniędzy zupełnie bez powodu za swoje flagowce... Sony jak chce wrócić do łask, niech da dobrą baterię, nie daje 4k wyświetlacza zbędny pożeracz baterii, oled hdr czemu nie, ten klasyczny desing mnie akurat się podoba, względem aparatu... niemal wszyscy jadą na podzespołach sony w tej materii a sam producent wypuszcza swoje smartfony z których jakość zdjęć jest kiepska, kolejny paradoks.

  Skomentuj

  1. HardCorak
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-02-23 14:16

   Haha 21:9 przy 6,5 calach. Oczywiście czemu nie wygodniej będzie leżał w dłoni niż 18:9 przy 6,5 calach ale tryb obsługi 1 ręką o ile będzie to zapewne upośledzony a google nic nie robi aby opcje ustawień poprzenosić na dół ekranu tylko specjalnie są na górze aby telefonu używać 2 rękami.

   Tutaj sony musiało by specjalną funkcję dodać typu przycisk który po naciśnięciu obniża cały obraz żeby łatwo kliknąć 1 ręką co tam się chce i zaraz wrócić do normalnego obrazu.

   Skomentuj Historia edycji

 3. el_profeta
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-02-24 09:09

  21:9.. Oby ten kolejny rozdział nie okazał się epilogiem.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!