Technologie i Firma

Start-upy i technologie zmieniające świat - rusza konkurs XTC

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2019-07-08

Eliminacja ubóstwa, ochrona środowiska i zapobieganie zmianom klimatycznym czy wreszcie promowanie zrównoważonego rozwoju gospodarczego to cele, w których osiągnięciu pomóc mogą start-upy. Na te najbardziej innowacyjne czeka 10 milionów dolarów w konkursie Extreme Tech Challenge.

Extreme Tech Challenge to międzynarodowy konkurs dla start-upów, których technologie mają potencjał, by rzeczywiście zmieniać świat, na którym przyszło nam żyć. W najnowszej edycji wyłonionych zostanie 10 pomysłów, za które autorzy otrzymają poważne zdobycze finansowe, aż do 1 miliona dolarów dla zdobywców pierwszego miejsca. Pieniądze te zostaną przekazane w formach nagród i inwestycji.

Partnerami konkursu są między innymi VIVA Technology, ARM, Cisco i Samsung. Warto zaznaczyć, że ten ostatni rozwija w Polsce Wschodniej sieć inkubatorów dla start-upów zajmujących się projektami z takich sektorów jak cyberbezpieczeństwo czy właśnie odpowiedzialność społeczna, a przyświecający im cel to „stworzenie bardziej zrównoważonej przyszłości poprzez rozwój innowacyjnych technologii”. Aktualnie składają się na nią trzy jednostki: w Rzeszowie, w Lublinie i (otworzona w kwietniu) w Białymstoku. 

„Niektórzy przedsiębiorcy chcą pozostawić po sobie ślad na świecie, inni chcą go zmienić – powiedział współzałożyciel Extreme Tech Challenge, przedsiębiorca i inwestor z Doliny Krzemowej, Bill Tai. – Od pięciu lat XTC wspiera najbardziej innowacyjne start-upy, a w roku 2020 ponownie skupiamy się na rozwiązywaniu najpilniejszych wyzwań stojących przed naszą planetą”.

Więcej informacji, jak i formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na oficjalnej stronie konkursu.

Źródło: Extreme Tech Challenge, Samsung, inf. własna

marketplace
avatar
Dodaj

Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!