Na topie

Polska planszówka hitem Kickstartera - Tainted Grail: The Fall of Avalon

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry planszowe

Kolejna gra planszowa Made in Poland okazała się crowdfundingowym hitem. Tainted Grail: The Fall of Avalon była ufundowana już po upływie zaledwie 60 sekund.

 • Polska planszówka hitem Kickstartera - Tainted Grail: The Fall of Avalon
A A

Było już kilka polskich hitów Kickstartera, ale w tym przypadku sukces jest przeogromny. Wygląda na to, że ludzie naprawdę chcą, by Tainted Grail: The Fall of Avalon powstało i wierzą, że będzie to naprawdę dobra planszówka

Zespół Awaken Realms z Wrocławia rozpoczął zbiórkę na Kickstarterze 5 grudnia, prosząc o nieco ponad 50 tysięcy dolarów. Kwotę tę udało się zgromadzić w… minutę. Po kwadransie na koncie znajdowało się już 300 tysięcy, a pełną dobę zakończono z wynikiem przeszło 2 milionów dolarów (pochodzących od 19 tysięcy użytkowników). To imponujące, a – dodajmy, że – zakończenie kampanii zaplanowano dopiero na 28 grudnia.

Tainted Grail gra

A czym w ogóle jest (czy raczej: ma być) Tainted Grail: The Fall of Avalon? To nawiązująca do legend arturiańskich planszówka dla jednego lub maksymalnie czterech graczy, która oferować ma rozbudowane systemy wyborów, taktyk i rozwoju postaci oraz oryginalny system pojedynków. Za projekt i wykonanie odpowiadają weterani mający na koncie między innymi Nemesis i This War of Mine: The Board Game, a autorem fabuły jest Krzysztof Piskorski.

Premiera gry planowana jest na przyszłoroczny sierpień. Jej podstawowa edycja kosztuje obecnie około 90 dolarów, a w jej skład wchodzą: 8 figurek, 4 dwustronne karty postaci, kilkaset kart, ponad 100 żetonów i znaczników oraz 220-stronicowy Dziennik Odkrywcy. Oczywiście można liczyć na polską wersję językową. Po szczegóły odsyłamy na stronę zbiórki.

Źródło: Kickstarter

Odsłon: 3974 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. Satanski
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2018-12-08 12:34

  Te 50k ustawili chyba tylko po to, żeby potem pisać, że gra ufundowała się w minutę, bo zainteresowanie było duże jeszcze przed kampanią. Wsparłem, bo zapowiada się ciekawie. Na ich poprzedni projekt - Nemesis - również czekam. Ostatnio wolę klimaty unplugged

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!