Gry

Test Drive powróci - jest nowy właściciel

z dnia 2016-12-15
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

O serii Test Drive nie słyszeliśmy już dobrych kilka lat. Na szczęście temat powraca. Wkrótce możemy spodziewać się nowej odsłony.

Kolejne części z wyścigowej serii Test Drive (a przede wszystkim odsłony z dopiskiem Unlimited) cieszyły się swego czasu bardzo dużą popularnością. Oferowały bowiem przyjemną mechanikę jazdy oraz niejednokrotnie bardzo interesujące rozwiązania. Niestety od kilku już lat o cyklu nie słyszeliśmy ani słowa. Aż do teraz.

Do tej pory właścicielem praw do marki Test Drive była firma Atari. Trzy lata temu wystawiła ona licencję na sprzedaż i wreszcie znalazł się nabywca. To firma Bigben Interactive, która w swoim portfolio ma między innymi WRC. Szczegóły transakcji nie są znane, ale można żywić nadzieję, że już niedługo doczekamy się powrotu obecnej od trzech dekad na rynku samochodówki.

„Jesteśmy przekonani, że uda nam się utrzymać jakość tej kochanej przez tak wielu graczy serii. Nasze zespoły są nastawione bardzo optymistycznie i cieszą się na możliwość pracowania z licencją, która zdołała już dowieść swojej wartości. Tylko Test Drive Unlimited 2 znalazło 1,8 miliona nabywców” – mówi dyrektor generalny Bigben Interactive Alain Falc.

Źródło: Videogamer

marketplace

Komentarze

7
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Pamiętam jak ogrywałem 1 i 2 część ;]
  Pierwsza styczność z grą była na C64, w uwaga 5fps :D:D:D a dzisiaj narzekacie na 30fps na konsoli ;]
 • avatar
  Stare TD były świetne Ultimited 1 był po prostu genialny, 2 trochę gorsza w mojej opinii. Ultimited 3, czemu nie, ale będzie ciężko im przebić wyśmienitą Forze Horizon 3.

  PS
  Czemu nie ma news'a o premierze pierwszego rozszerzenia od FH3? "Blizzard Mountain"? Jazda nocą przy mocnych opadach śniegu w Subaru to czysta przyjemność!

  Zaloguj się
 • avatar
  To dobra wiadomość! Pamiętam, że bawiłem się świetnie w TDU 1. ;)
 • avatar
  Bardzo dobra informacja. 1 była bardzo fajna, nawet z klimatem. 2 już średnio. Jak dla mnie zbyt cukierkowa.
  Kibicuję nowym właścicielom marki.
  Btw, można jakoś (bez serwerów Atari) odpalić 1?
  Zaloguj się