Na topie

The Sims 4 bez basenów i małych dzieci

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: Maxis The Sims Zwiastuny gier Producenci: EA

Kontrowersyjna decyzja, która wielu graczom nie przypadnie pewnie do gustu. Skąd taki ruch?

The Sims 4

AA

Czego by o The Sims nie mówić, to jedna z najoryginalniejszych i najcieplej przyjmowanych przez graczy serii. Najnowsza, czwarta już odsłona zapowiada się naprawdę nieźle – simowie mają być teraz bardziej „ludzcy”, a ich osobowość odgrywać ważną rolę; kreatory natomiast – postaci i domów – mają dawać znacznie więcej możliwości. Niestety w gąszczu pozytywnych wiadomości pojawiła się także informacja, że w „czwórce” zabraknie basenów oraz małych dzieci. Dlaczego studio Maxis zdecydowało się na taki ruch?

Zacznijmy od tego, że w przeciwieństwie do poprzedniczki, w The Sims 4 ominięty zostanie etap dzieciństwa – noworodek z czasem stanie się od razu nastolatkiem. To rozwiązanie wielu osobom nie przypadnie pewnie do gustu, ale twórcy tłumaczą, że musieli pójść na pewne kompromisy. W rezultacie, aby móc maksymalnie „uczłowieczyć” nasze wirtualne postaci, trzeba było zrezygnować z niektórych funkcji. – „Skoncentrowaliśmy się na rozwiązaniach sprawiających, że simowie ożywają – mają sensowne emocje, bardziej realistycznie się poruszają i zachowują”.

W The Sims 4 zabraknie także – po raz pierwszy – basenów. Podobnie jak w przypadku dzieci, twórcy mówią, że jest to swego rodzaju kompromis, dzięki któremu tryb budowania domów mógł zostać znacząco rozwinięty. Nie bez znaczenia jest jednak pewnie fakt, że z basenami wiąże się jedna z największych, a niekoniecznie dobrze odbieranych w środowisku przeciwników brutalności w grach, tradycji serii – wpuszczania simów do wody i usuwania drabinki. – „Zamiast na baseny postawiliśmy na rozwój kluczowych funkcji w trybie budowy: projektowanie pokój po pokoju, niestandardowe kształty i przedmioty oraz zwiększenie interaktywności”.

„Nasza wizja The Sims 4 to nowe doświadczenie, które sprawia, że simowie przeżywają swoje życie głębiej i w bardziej osobisty sposób – poprzez emocje, cechy osobowości i zachowania. Aby to zrobić musieliśmy mocno odświeżyć nasze technologie. I kiedy usiedliśmy nad projektem i spojrzeliśmy na to wszystko, co chcieliśmy zrobić, stwierdziliśmy, że musimy pójść na pewne kompromisy. Wiedzieliśmy, że zawiedzie to niektórych fanów, dlatego też był to twardy orzech do zgryzienia. Wierzcie mi jednak, że urzeczywistnienie naszej wizji wymagało skupienia. Skupienia się na zrewolucjonizowaniu samych simów” – napisała Rachel Franklin na blogu EA.

Oficjalna premiera gry The Sims 4 planowana jest na 4 września bieżącego roku. Kolejne miesiące, a nawet lata upłyną pewnie pod znakiem licznych rozszerzeń do tej produkcji. Podczas jednego z ostatnich wywiadów firma EA przyznała, że niewykluczone jest rozwiązanie, że zarówno baseny, jak i maluchy zostaną dodane w jednym z takich rozszerzeń. Póki co jednak musimy skoncentrować się na samych, wyjątkowo ponoć sprytnych teraz simach. Poniżej możecie zobaczyć najnowszy zwiastun gry poświęcony właśnie temu elementowi:

Źródło: CVG

Odsłon: 10420 Skomentuj newsa
Komentarze

23

Udostępnij
  1. Dazuo
    Oceń komentarz:

    45    

    Opublikowano: 2014-07-10 12:48

    Spokojnie, baseny na pewno będą w którymś z pierdyliardu DLC...

    Skomentuj

    1. aquadigger
      Oceń komentarz:

      34    

      Opublikowano: 2014-07-10 12:58

      dzieci pewnie też

      Skomentuj

      1. Voyciechu
        Oceń komentarz:

        14    

        Opublikowano: 2014-07-10 14:36

        Możliwość zmiany płci w dorosłym życiu a także odmienne orientacje seksualne pewnie też, przecież trzeba być poprawnym politycznie.

        Skomentuj

        1. Martines
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2014-07-10 21:15

          Sims 4 Gender Edyszyn

          Skomentuj

  2. Lonnger
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2014-07-10 13:13

    Baseny albo zostaną dodane w DLC albo jeszcze w oryginalnej grze. Przecież to był najlepszy element rozgrywki xD Aczkolwiek nie zdziwiłbym się jakby wprowadzili sprawdzanie czy jest Sim w wodzie. Jak jest usunięcie drabinki niemożliwe xD

    Skomentuj

  3. Samzon
    Oceń komentarz:

    13    

    Opublikowano: 2014-07-10 13:17

    Tłumacząc na język polski wypowiedzi Franklina - "Mamy was w nosie, damy wam płatne demo, które sobie rozszerzajcie o miliony dodatków za bajońskie sumy. I tak wiemy, że przyjdziecie do naszego korytka". Może nieładnie z mojej strony, ale liczę, że rzesza piratów zamiast pójść do sklepu do ściągnie tą grę i nauczy ludzi z EA i Maxis szacunku do konsumenta.

    Skomentuj

    1. RaV1298
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2014-07-10 16:22

      ja wersje demo przywykłem pobierać z the pirate bay, a nie kupować w sklepie

      Skomentuj

  4. bullseye
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2014-07-10 13:22

    Nawet w teskscie zaznaczyli ze te elementy beda w dlc...

    I juz widze ich promocje, innowacyjny i nigdy nie prezentowany dotad dodatek ktory wprowadzi baseny, bo takiego dlc nie bylo jeszcze...

    Skomentuj

    1. wizdar
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-07-10 15:56

      W podstawce powinno się dać tylko parcele kupować. Cała reszta w DLC.

      Skomentuj

  5. TheXanvis
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2014-07-10 13:29

    Brak dzieci to porażka, ale baseny w niczym nie przeszkadzają.

    Skomentuj

  6. hynio
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-07-10 13:48

    "tradycji serii – wpuszczania simów do wody i usuwania drabinki" - wystarczyło by dodać funkcję wyjścia sima na brzeg bez potrzeby drabinki.

    Ciekawe czy w tej wersji kobieta w ciąży na poród pojedzie do szpitala rowerem:D

    pamiętam jeszcze czasy sims (1) mimo iż nic tam prawie nie było to każdy w to grał, obecnie ten świat jest strasznie zmieniony.

    Skomentuj

  7. kremowykac
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-07-10 14:13

    Jak będzie możliwość to na pewno sobie pogram.

    Skomentuj

  8. Dragonik
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2014-07-10 14:52

    Dodatek do sims 4 nazywający się sims 4 baseny

    Skomentuj

  9. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-07-10 14:52

    EA już z nikim się nie liczy, oczywisty skok na kasę...
    Sam gram czasem w Simy, bo bądź co bądź jest inna niż wszystkie inne.

    Ale to co z 4 robią to przesada... Wyciąć dzieci i basen.. Zakład ze max pól roku po premierze będą DLC, nie licząc tych wszystkich dodatków jak zawsze...

    Skomentuj

  10. dwetta11
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2014-07-10 15:03

    ej ludzie, u was też ta sims 3 zamula ? nie ważne jaki komp to zawsze sie przycina...

    Skomentuj

    1. Boncorek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-07-10 18:42

      Tak, ale przy kilku DLC. Sama oryginalna wersja podstawowa śmiga jak błyskawica, 5 dodatków i amen. pokaz slajdów.

      Skomentuj

  11. Marek2704
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-07-10 15:13

    Pytanie do autora: które to środowisko "niekoniecznie dobrze odbiera jedną z najstarszych tradycji"? Środowisko graczy? Jeśli to graczom się nie podobało to przecież chyba nie było by to "jedną z najstarszych tradycji"??? Jeśli środowisku Simów to akurat się nie dziwię - też bym nie chciał aby mi usuwano drabinkę...
    Osobiście to nie znam gracza, który by tego nie robił, więc autorowi zapewne udało się dotrzeć z dyktafonem (czy też drogą mailową) bezpośrednio do Simów. Chapeau bas!

    Skomentuj

    1. Kropeczka
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-07-11 08:01

      Plusik za humor - Brawka !!!

      Skomentuj

  12. Boncorek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-07-10 18:41

    Basen w DLC za 60 zł.

    Skomentuj

  13. sitarek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-07-10 20:20

    Powinni dać jeszcze DLCa ze zblazowanymi bachorami wraz z ich tatusiami prezesami, a zamiast basenów sale tortur.

    Skomentuj

  14. Krotock
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-07-10 23:09

    O nie tylko nie to!

    Skomentuj

  15. Kropeczka
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2014-07-11 07:58

    A czy 3 simów w drzwiach to nadal przerwa w grze na godzinę ?
    Bo wątpię żeby w 4 potrafili przez nie przejść bez godzinnej "narady"


    Sorry ale 4 to jak ktoś napisał demo, a uzupełnienie do pełnej wersji gry po 444 płatnych dodatkach

    Skomentuj

  16. dzakuza
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-09-01 12:40

    no zobaczymy za kilka dni co to będzie za gierka:)
    Chyba nie warto przepłacać i kupic na inexus.pl