Na topie

Zintegrowane grafiki kontra beta Tom Clancy's: The Division

Autor:

Szef strefy Komputery

więcej artykułów ze strefy:
Komputery

Sprawdzamy jak ta interesująca propozycja Ubisoftu sprawdzi się na zintegrowanych grafikach AMD i Intela.

AA

Tom Clancy's: The Division zapowiada się całkiem interesująco, nawet dla osób, które nie są specjalnie zainteresowane grami sieciowymi. Przez weekend trwa zamknięta beta gry i skorzystaliśmy z okazji, by sprawdzić czy posiadacze zintegrowanych grafik mogą marzyć o płynnej rozgrywce.

Sprawdziliśmy działanie gry zarówno na zintegrowanej grafice Intel Skylake (Intel HD 530), jak i AMD (Radeon R7).

Porównanie wyników obu układów nie ma większego sensu z powodu różnic konstrukcyjnych oraz cenowych. Drogi procesor Intela to bardzo mocne rdzenie CPU i przeciętny układ graficzny, a tani APU AMD to przeciętne rdzenie CPU i bardzo mocny (jak na zintegrowane grafiki) układ graficzny.

W rozdzielczości Full HD nie ma lekko - przy ustawieniach niskich można liczyć na ponad 20 klatek na sekundę. W rozdzielczości 1366 x 768 jest to już ponad 30 klatek na sekundę. Testowaliśmy na APU A10-7870K z pamięciami DDR3 2400 MHz.

Testy na zintegrowanej grafice Intel HD 530 są już tylko formalnością. Kilkanaście klatek na sekundę w rozdzielczości 1366 x 768 i ustawieniach niskich, to maks jaki udało nam się wycisnąć. Testowaliśmy na procesorze Core i7 6700K z pamięciami DDR4 2666 MHz.

Przypominamy, że jest to dopiero beta, tym niemniej już teraz można sobie wyrobić pogląd, jakiego sprzętu będzie wymagała gra - a do rozdzielczości FHD na pewno czegoś wydajniejszego niż zintegrowane grafiki.

Źródło: informacje własna

Odsłon: 10124 Skomentuj newsa
Komentarze

21

Udostępnij

Karty graficzne w marketplace

  1. Niveal
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-01-30 00:54

    Nie dacie rady testować IRISA ?

    Skomentuj

  2. Marucins
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-01-30 11:44

    Ankieta nie uwzględniła serwera, który leży i kwiczy ;)

    Skomentuj

    1. POSTMAN
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-01-30 14:06

      Codziennie jest przerwa techniczna od 10 do 13 w czasie bety.

      Skomentuj

      1. Marucins
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-01-30 18:03

        Codziennie? Beta trwa zaledwie 3 dni...

        Skomentuj

  3. JohnWoo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-01-30 11:57

    Sam chwilowo testuje na Intel HD4600 i w rozdzielczości 1024x768 i najniższych ustawieniach mam max 20 FPSów, średnio 12-15 :D

    Skomentuj

  4. kiziamizia2
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-01-30 12:24

    maasakra 15-20 fps ale ogolnie grafika tej gry nie jest powalająca to znaczy nie ma szału a a wymagania z kosmosu

    Skomentuj

    1. Satanski
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-01-30 14:58

      Nie wiem co ty bredzisz, ale na pewno nic mądrego :-)

      Skomentuj

    2. BariGT
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-01-30 15:37

      w 720p na średnich to pójdzie w 20 klatkach/s na przeciętnym laptopie, więc się chłopie nie wygłupiaj.

      Skomentuj

      1. PogromcaBlacharni
        Oceń komentarz:

        -5    

        Opublikowano: 2016-01-31 00:22

        ps4 to pewnie wysokie detale i 1080p

        Skomentuj

    3. Porek
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2016-01-30 17:40

      PS4 to downgrade4 i tyle. xD

      Skomentuj

  5. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-01-30 13:30

    U mnie na FullHD z systemem jak z profilu z wszystkim na maxa mam miedzy 40 à 70 fps. Ubisoft jak zawsze potrafi wszystko spieprzyć...

    Skomentuj

  6. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2016-01-30 13:30

    U mnie na FullHD z systemem jak z profilu z wszystkim na maxa mam miedzy 40 à 70 fps. Ubisoft jak zawsze potrafi wszystko spieprzyć...

    Skomentuj

  7. Lurien
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-01-30 16:03

    Sterowanie to marny port z konsoli, tak samo było na EA Battlefront... Grafika i FPS niezły ale grywalność i ilość błędów poraża.

    Skomentuj

  8. Lurien
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-01-30 16:03

    Sterowanie to marny port z konsoli, tak samo było na EA Battlefront... Grafika i FPS niezły ale grywalność i ilość błędów poraża.

    Skomentuj

  9. Reqiem88
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-01-30 16:37

    Za dużo potestować nie mogłem, bo beta to marny ochłap, przynajmniej taką mam nadzieje. Ale gra się bardzo fajnie. Grafika wiadomo, nie zadowala, ale też nie wali tak po oczach jak na filmikach z xboxa one. Ogółem ja już odpuszczam, i nie mogę doczekać się 9 marca (bo 8 to wiadomo, za dużo nie pogram:( )

    Skomentuj

    1. Porek
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2016-01-30 17:50

      Grafika na XO wali po oczach? Śmiesznyś.

      Skomentuj

      1. Reqiem88
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2016-01-30 19:24

        A co, może najlepsza ze wszystkich platform?

        Skomentuj

  10. BluePandoraBox
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-01-30 17:43

    a czemu w tych testach brak Broadwella?
    mocna grafa Iris Pro Graphics 6200 (jak na integrę) i 4 mocne rdzenie,
    możecie i5-5675C dorzucić do tego zestawienia i testować?

    Skomentuj

  11. Lonnger
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-02-01 11:25

    Mnie się gra podoba:) Grałem:) Fajna mechanika, przejrzysty interfejs... Jednak fabularnie mi się za bardzo nie podoba... Znów mamy niemego bohatera, który robi wszystko... Gra stylizowana na mmo... Zapewne przez tryb PVP. Takie coś do mnie nie przemawia.

    Świat trochę pozwiedzałem, zrobiłem dostępną linie fabularną oraz przeszukałem parę miejsc.

    Jednak mimo wszystko czegoś brakuje, nie czuć tego CZEGOŚ co dawałoby kopa i prawdziwej świeżości...

    Skomentuj

  12. pietrek123
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-02-01 15:21

    A te apu od amd było z dual channel (ram)

    Skomentuj

  13. customrodder
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-02-02 01:15

    Wszystko pięknie, gra naprawdę dobra ale Nivida będzie musiała dopracować konfiguracje SLI, a żeby było zabawniej to ja dostałem dostęp do gry w poniedziałek rano na 1 dzień ;)