Na topie

Jak przypuszczaliśmy, urządzenia Samsung Galaxy z rozwiązaniami audio AKG

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Mobile

Kategoria: Mobile Telefony Tablety Audio Smartfony Tematyka: Samsung Dream Samsung Galaxy Producenci: AKG Samsung

Do wybranych smartfonów, w tym zapewne Galaxy S8, dołączone będą słuchawki AKG.

 • Jak przypuszczaliśmy, urządzenia Samsung Galaxy z rozwiązaniami audio AKG
A A

W zeszłym miesiącu informowaliśmy, iż Samsung dopina przejęcie grupy Harman. Wprawdzie jako główny powód takowej inwestycji wymieniało się rynek motoryzacyjny, ale sugerowaliśmy także pewne kroki dotyczące urządzeń mobilnych. Długo na potwierdzenie tych przypuszczeń nie czekaliśmy.

Koreański producent poinformował w oficjalnym komunikacie, iż rozwiązania audio AKG zostaną wprowadzone do kolejnych urządzeń Samsung Galaxy. Właściwie, proces ten już się rozpoczął. Debiutujący na MWC 2017 tablet Galaxy Tab S3 może pochwalić się czterema głośnikami stereo marki AKG. Użytkownicy cieszyć mają się dzięki temu czystym, wolnym od zniekształceń i zakłóceń dźwiękiem. Warto też dodać, że głośniki automatycznie dostrajają się do położenia urządzenia (pionowego / poziomego), aby jakość dźwięku zawsze była najlepsza.

„Od ponad 70 lat AKG dostarcza profesjonalnym muzykom rozwiązań audio na miarę nagród Grammy. Implementacja technologii AKG w urządzeniach mobilnych Samsung zdecydowanie podwyższy ich jakość, zapewniając użytkownikom wyjątkowe doznania dźwiękowe. Jesteśmy podekscytowani faktem, że nasze technologie stały się częścią prestiżowego portfolio urządzeń z linii Galaxy i nie możemy się doczekać, by zademonstrować nasze najwyższej jakości rozwiązania audio wszystkim użytkownikom urządzeń Samsung Galaxy na świecie.” – Michael Mauser, President HARMAN Lifestyle Audio

Dokładne plany nie są zdradzane. Producent zdaje się jednak skupiać przede wszystkim na smartfonach. Do wybranych z nich dołączane mają być słuchawki AKG. Bezsprzecznie spodziewać można się tego w przypadku Galaxy S8.

Źródło: Samsung

Odsłon: 7201 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij

Zobacz podobne

 1. vitucky
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-03-01 12:23

  dobrze,że poczynili krok w tym kierunku bo to co dawali np. do mojego note 4 to śmiech na sali.Wziąłem sobie słuchawki z Sony xperia Z i dźwięk stał się od razu o niebo lepszy.

  Skomentuj

  1. Leesiuu
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-03-02 07:58

   nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale tam się nic nie zmieniło poza kolejnym logiem na obudowie.
   AKG skończyło robić dobry sprzęt w 1994 roku, kiedy to zostali przejęci przez grupę Harman. Od niedawna Harman jest w rękach Samsunga, więc ma prawa do wszystkich nazw z tym związanych. Tam nie ma nic z technologii AKG, to tylko chwyt marketingowy, żeby ludzie mówili ;)

   Skomentuj

   1. deton24
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-06 13:55

    Jak ktoś dorwie M220 Pro w niskiej cenie z Massdrop, to lepszego sprzętu, zwłaszcza po lekkich modach, nie uświadczysz.
    Poza tym Superlux stworzył trochę klonów AKG w dobrej cenie.

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!