Na topie

WhatsApp otwiera się na firmy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Popularny na świecie komunikator WhatsApp ma się stać praktyczną platformą komunikacji pomiędzy użytkownikami i przedsiębiorstwami.

WhatsApp otwiera się na firmy

A A

Z aplikacji WhatsApp każdego dnia korzysta miliard użytkowników. Już niedługo tak ogromna liczba ludzi będzie mogła komunikować się za pomocą tego narzędzia z przedstawicielami firm – szybko i wygodnie.

Właściciel tego komunikatora chce, by stał się on funkcjonalną platformą obsługi klienta. Dlatego też przedsiębiorstwa otrzymają zielony znaczek „zweryfikowanego konta” – WhatsApp firma – (rozwiązanie doskonale znane z innych serwisów), a rozmowy z nimi w aplikacji będą oznaczane na żółto, aby odróżnić je od luźnych konwersacji ze znajomymi.

Obecnie funkcja jest testowana przez kilka firm. Bez wątpienia może to być interesujące rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które w dzisiejszych czasach często muszą być tak dostępne dla klientów, jak to tylko możliwe. A skoro WhatsApp zdołał zyskać niemałą popularność wśród użytkowników, to szkoda byłoby tego nie wykorzystać.

Na to, że firmy będą zainteresowane taką propozycją, bez wątpienia liczy też Jan Kum, czyli dyrektor generalny WhatsAppa. Już wcześniej przyznał on, że chce zarabiać właśnie na przedsiębiorstwach – użytkownicy mogą korzystać z komunikatora zupełnie bez opłat (to zresztą przyczyniło się do skoku popularności) i bez reklam, a ktoś musi za to zapłacić.

Firmy opłacające abonament i zyskujące w zamian wygodną platformę komunikacyjną z użytkownikami to właśnie pomysł Kuma na realizację tego założenia. To także jeden z pierwszych kroków w kierunku urzeczywistnienia scenariusza, w którym miliard użytkowników każdego dnia korzysta z WhatsAppa, by blokować skradzione karty w bankach lub otrzymywać powiadomienia o opóźnieniach od linii lotniczych. 

Źródło: Enagdget, TechCrunch, WhatsApp

Odsłon: 3054 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
  1. lysycoprobo
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-08-31 08:29

   ja często gadam sobie z twoją siostrą na Watsap

   Skomentuj

    1. Snack3rS7PL
     Oceń komentarz:

     1    

     Opublikowano: 2017-08-31 14:19

     Cóż za pogawędka :D

     Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!