Na topie

Wiedźmin 3: Dziki Gon zakupiony przez 10 mln graczy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Gry PlayStation 4 Tematyka: RPG Producenci: CD Projekt RED

W parze ze świetnymi recenzjami i opiniami graczy poszła dobra sprzedaż gry.

  • Wiedźmin 3: Dziki Gon zakupiony przez 10 mln graczy
A A

O tym jak dużym sukcesem okazał się Wiedźmin 3: Dziki Gon mówiono i pisano już wiele razy. Z racji tego, iż mowa jest to polska produkcja powinno nas to bardzo cieszyć, zwłaszcza, że w parze ze świetnymi recenzjami poszła tu dobra sprzedaż.

Tym ciekawsze, że producent nie jest szczególnie skory do tego, aby dokładnymi wynikami sprzedaży się chwalić. Marcin Iwiński, CEO CD Projekt RED, dość jasno sprecyzował jednak całą kwestię. Wiedźmin 3: Dziki Gon stanowić ma niemal połowę ogólnej sprzedaży gier z tej serii. Już kilka miesięcy temu zdradzono, że osiągnęła ona 20 milionów, w tym przypadku mówić należy zatem o około 10 milionach.

Większym zainteresowaniem cieszyły się wersje pudełkowe, zdecydowało się na takowe 2/3 kupujących. Padła też wzmianka, iż pozytywnym zaskoczeniem okazało się zainteresowanie na takich rynkach jak Japonia czy Brazylia.

Źródło: dsogaming, cdp.pl

Odsłon: 4883 Skomentuj newsa
Komentarze

30

Udostępnij
  1. Ethanar
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-07-18 19:18

    Ja czekam na GOTY by kupić drugi egzemplarz na konsolę.

    Skomentuj

  2. xfire25
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2016-07-18 19:36

    Mam nadzieje, że pracownicy cd project RED dostali niezły urlop za włożoną pracę ;) W szczególności artyści (2d,3d i level designerzy)

    Skomentuj

    1. Roller Mobster
      Oceń komentarz:

      -25    

      Opublikowano: 2016-07-18 20:12

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      I w szczególności artyści odpowiedzialni za mistrzowski downgrade

      Skomentuj

    1. hollow_
      Oceń komentarz:

      22    

      Opublikowano: 2016-07-18 19:44

      Sam jesteś słaby. Wiedźminem każdy był i wciąż jest zachwycony a podejrzewam, że przynajmniej 30% z tych co preordery na F4 złożyli, jak zobaczyli co dostali, to więcej preordera już nie złoży. Chyba, że reprezentują Twój poziom myślenia.

      Skomentuj

        1. czorcik696
          Oceń komentarz:

          6    

          Opublikowano: 2016-07-19 00:04

          DAŁNGREJD i DAŁNGREJD. Twórcy bardzo dokładnie tłumaczyli dlaczego gra wygląda jak wygląda, i dlaczego inaczej wyglądała na pokazach E3, więc jak nie rozumiesz procesu powstawania gier to się nie miotaj o ten dałngrejd. System walki jest prymitywny? Zagraj sobie na najwyższym poziomie trudności, gdzie trzeba zbudować sobie builda, korzystać z olejów, mikstur i znaków, a zobaczysz, że walka wcale nie jest monotonna i prymitywna. Zgodzić się mogę tylko z tym, że kwestie wypowiadane na okrągło przez NPC są denerwujące, ale można je wyłączyć modem. Reszta argumentów takich jak brak łowienia ryb, lub gry w łapki do mnie nie przemawia, i zalatuje koreańskim RPG.

          Skomentuj

        2. Foxy the Pirate
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-07-19 14:39

          Trole na twoim poziomie powinny dostawać instant bana.

          Skomentuj

        3. HardCorak
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-07-20 00:09

          Co do downgrade to mylisz się.
          Aktualnie ta gra ma jedną z najlepszych grafik, szczególnie w dodatku krew i wino, tam to wszystko przepięknie wygląda jak grafika top1.

          Skomentuj

    2. Roller Mobster
      Oceń komentarz:

      -20    

      Opublikowano: 2016-07-18 20:25

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Bo Fallout to prawdziwy rpg a Wiedźmin to Golden Axe w otwartym świecie.

      Skomentuj

      1. pawlito011
        Oceń komentarz:

        10    

        Opublikowano: 2016-07-18 21:17

        rpg- gra fabularna, gralem w fallouta i duzo tam fabuly nie ma ;)

        Skomentuj

          1. CrisPL
            Oceń komentarz:

            13    

            Opublikowano: 2016-07-18 21:43

            Wracaj już trollu do swojej jaskini.

            Skomentuj

          2. pawlito011
            Oceń komentarz:

            7    

            Opublikowano: 2016-07-18 21:43

            Gralem az nie usnalem. Czyli faktycznie nie za dlugo :P Zgadzam sie, ze w3 to nie jest taki 100% rpg, ale wiecej moim zdaniem tam rpg niz w f4. w rpg powinno sie odgrywac role (jak nazwa wskazuje) w w3 odgrywasz role wiedzmina z przeszloscia i charakterem, w f4 goscia ktory mowi tak/nie/sarkazm (przynajmniej przez pierwsze 6-7h gry) dodam, ze jedynym "prawdziwym" rpgiem wydanym przez bethesde byl nev vegas, ktorego zrobienie na szczescie zlecili obsydianowi.

            Skomentuj Historia edycji

          3. Roller Mobster
            Oceń komentarz:

            -12    

            Opublikowano: 2016-07-18 22:50

            Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

            Sorry ale przy Falloucie ze swoimi frakcjami i różnymi zakończeniami, wiesiek to śmiech.

            Skomentuj

          4. CrisPL
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-07-19 19:19

            I dowód na to, że jesteś jeszcze niedorozwiniętym bachorem, bo nic ponad matkę nie widzisz.

            Skomentuj

      2. Niepiskoj
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2016-07-19 10:18

        no tak, tak, tak fallout to taki prawdziwy, rasowy rypygy z elementami minecrafta;)

        Skomentuj

  3. patol1984
    Oceń komentarz:

    20    

    Opublikowano: 2016-07-18 20:23

    Jedyny mankament tej gry, że jak już się skończy to inne gry wyglądają przy wieśku jak amatorka :/ jak żyć?

    Skomentuj

  4. kbrbabzbtb
    Oceń komentarz:

    13    

    Opublikowano: 2016-07-18 20:37

    Moje prywatne zdanie... przy W3 z 2 dodatkami reszta gier to jak produkty drugiego i trzeciego sortu. Nie ma drugiej takiej obecnie.

    Skomentuj

  5. Rebelmind
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2016-07-18 21:03

    Czekałem na tę edycję goty, czekałem... i w końcu kupiłem na steamie, jak była promocja -50%. ~40 ojro za podstawke i oba dodatki. Ktoś powie: "frajer, przepłacił" itp - szczególnie, że można kupić pudełkowe wersje bez kodu za jakieś grosze na alleDROgo. ALE jak popatrzyłem na te 4 strony skrzynek z CSGO, chomikowane od kilku lat, i pomyślałem 'NA CO JA TO ZBIERAM' to wyszło mi, że mogłem tego WIesława kupić i bez promocji... :D Terez 25h w grze, 13 poziom i jeszcze nawet nie wszedłem do Novigradu.

    Jeżeli wyjdzie jakaś ulepszona edycja GotY (z wszystkimi taliami do Gwinta) to kupie swoją kopię na pewno.

    I rację mają koledzy powyżej - inne gry przy Wiesławie to jakieś nieporozumienie (że o cenie i PRAWDZIWYCH dodatkach nie wspomnę).

    Skomentuj

    1. Next_Gen_1987
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2016-07-18 22:05

      Fallout 4 bez modów wygląda jak ''zamglona kupa'', do tego zero wyborów i ich znaczenia, ciągle te same zadania, drętwe dialogi, słaba fabuła (niemal kopia tej z FO3) i masa błędów, które nawet nieoficjalne poprawki nie są w stanie w pełni połatać..

      Skomentuj

      1. Roller Mobster
        Oceń komentarz:

        -6    

        Opublikowano: 2016-07-18 22:51

        Kilka frakcji, kilka zakończeń... A wiedźmin? Lol.

        Skomentuj

        1. patol1984
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-07-19 08:13

          i w każdej frakcji debile, ani jedna mi się nie podobała, kompletny brak chęci zakończenia tej gry.

          A w wieśku przy misji przechodzenia przez różne światy były pokazane pustkowa ala apokaliptyczne, tak powinien wyglądać fallout, to byłby klimat, a nie ta kupą którą zrobili.

          https://i.ytimg.com/vi/W76ppNwayyQ/maxresdefault.jpg

          Skomentuj

    2. Verdanos
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2016-07-18 22:56

      W sensie Fallout 4? Ta miła strzelanka co to ma system dialogowy totalnie skopany przez to, że chcieli, żeby było jak w Mass Effekcie? RPG pełną gębą!


      Szkoda, że przy Falloucie 3 (nie wspominając o New Vegas i jego świetnym pomysłem ze zdolnością 'Kanibal', gdzie podobnych rzeczy trudno szukać w F4) to 4 wygląda jak jakiś wykastrowany półprodukt na tak leciwym silniku, że żeby zniwelować spadki FPSów to trzeba kupić dysk SSD bo normalny nie wyrabia.

      Skomentuj

      1. Torrez1
        Oceń komentarz:

        7    

        Opublikowano: 2016-07-18 23:10

        No fallout 4 to padaka zaluje ze kupilem, nuuuuuuda

        Skomentuj

        1. Verdanos
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-07-19 16:16

          Miałem napisane prawie 3tyś znaków na odpowiedź do Twojego komentarza, ale Benchmark ma ograniczenia, więc odpowiem tylko na jedną rzecz.

          'Gardzę wami' - dzięki! Zaoszczędziłem mi czasu na dyskusję z Tobą. Po tym można już skończyć czytać Twój komentarz i nie brać Cię na poważnie.

          Skoro Ty do mnie nie masz szacunku to i ja do Ciebie nie będę miał. Nie pozdrawiam. Taki Piotrek przeprowadził ze mną bardzo fajną dyskusję, a Ty nie możesz...

          Skomentuj

        2. HardCorak
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-07-20 00:11

          No niestety ale wiedźmin ma znacznie lepszą grafikę o fallouta.

          Fallout 4 od samego początku wieje nudą.

          Skomentuj

  6. Roller Mobster
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2016-07-18 22:57

    A co do downgrade'u rzekomo z winy konsol - tak wygląda gra na starusieńkie PS3/X360 z 2010 roku: http://m.youtube.com/watch?v=LHloJDgkUho

    Skomentuj

  7. solasoft
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-07-19 05:47

    Jest tylko jedna gra nr 1. Wiedzmin.
    Reszta przy tym to jakas popierdulka.
    Arcydzielo bez dwoch zdan !.

    Skomentuj

    1. Roller Mobster
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2016-07-19 14:35

      Ha ha :D A jedyni bohaterowie to żołnierze wyklęci :D Śmiech na sali.

      Skomentuj

    1. hollow_
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-07-21 11:08

      Krótko. W3 na Metacritic - 9.3 userscore, Fallout 4 - 5.4 userscore.

      Skomentuj

    1. patol1984
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-07-22 11:25

      Jak oszukał?