Na topie

Hakerzy wykradli informacje o nowej kompilacji Windows 10

Autor:
Tomek Wilczyński

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Systemy operacyjne Tematyka: Windows 10 Producenci: Microsoft

Grupa WZor weszła w posiadanie zrzutów ekranu i dokumentacji nadchodzącej kompilacji o numerze 10031.

AA

Temat najnowszego systemu operacyjnego od Microsoft ostatnimi czasy nieco ucichł. Producent nie udziela nam bowiem nowych informacji na temat Windows 10. Nie oznacza to jednak, że nie ma sposobu, aby te informacje zdobyć. Rosyjska grupa hakerów WZor pokazała całemu światu zrzuty ekranu z najnowszej kompilacji W10, na których można dostrzec kilka zmian względem poprzednich wersji.

Obrazki pochodzące z Windows 10 build 10031 zostały umieszczone na profilu grupy w serwisie Twitter. Jak się okazało, Microsoft skończył pracę nad najnowszą kompilacją zaledwie 5 dni wcześniej, a hakerzy już zdołali dowiedzieć się nieco o nadchodzących zmianach.

Oprócz samych zrzutów ekranu, na których widać jedynie stosunkowo kosmetyczne zmiany, otrzymaliśmy wgląd w dokumentację nowego builda, z którego wynika, że - tak jak niedawno informowaliśmy - kolejna wersja będzie zawierać przeglądarkę Spartan. Ulepszona zostanie też obsługa gestów dla tabletów, a poprawie ulegnie kwestia wykorzystania procesorów kart graficznych. Oprócz tego zlikwidowane zostaną liczne bugi, których obecność zgłaszali Windows Insiders.

Jeśli chodzi o wizualną odsłonę systemu, to nie możemy spodziewać się zbyt wiele. Na zrzutach ekranu można zauważyć, że pomniejszeniu uległ przycisk Start, a samo menu jest teraz przezroczyste - potwierdzają się zatem słowa przedstawicieli Microsoft, którzy zapowiadali obecność prześwitu w Windows 10. Odświeżeniu uległ też ekran logowania.

Microsoft nie odniósł się jeszcze do udostępnionych materiałów. Wszystko jednak wskazuje na to, że kolejny build już niedługo trafi do testerów, którzy będą mogli wypróbować nowości. Ze szczególną uwagą będziemy śledzić losy przeglądarki Spartan, która zapowiada się naprawdę znakomicie.

Warto też zaznaczyć, iż widać postępy w pracy nad systemem. Producent dba o każdy szczegół, co dobrze rokuje na przyszłość. Z ostateczną oceną wstrzymajmy się jednak do premiery gotowego produktu. Na razie zapraszamy do zapoznania się z nowymi zrzutami ekranu.

Źródło: WZor, Neowin

Odsłon: 20472 Skomentuj newsa
Komentarze

45

Udostępnij
    1. Kisiel442
      Oceń komentarz:

      9    

      Opublikowano: 2015-03-08 08:30

      Czyli rozumiem, że jedziesz na linuksie lub macu...
      hipster

      Skomentuj

        1. pulkownik
          Oceń komentarz:

          -29    

          Opublikowano: 2015-03-08 09:49

          Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

          Nie podoba Ci się to go nie używaj. Nikt nie zmusza to kupowania produktów Microsoftu

          Skomentuj

          1. AndreoKomp
            Oceń komentarz:

            14    

            Opublikowano: 2015-03-08 12:34

            Bzdury wypisujesz kolego. Rynek zmusza do korzystania z Windowsa, bo oprogramowanie oraz gry wychodzą na Windowsa. Linuks jest zbyt słabą alternatywą, niestety. Z kolei Microsoft nie wprowadzając DX12 do starszych systemów oraz przestając wydawać aktualizacje w pewnym momencie do W7, zmusi każdego do kupienia W10. Ja rozumiem podejście minimalistyczne i fajnie, że takie jest. Dzięki temu taki system będzie bardzo dobrze chodził na każdej platformie, ale co za problem dać użytkownikowi możliwość wyboru interfejsu. Żaden jak się tylko chce i szanuje klienta. Wysilać również się nie muszą z tworzeniem takiego interfejsu, bo wystarczy, że skorzystają z tego, który jest w Windows 7.

            Skomentuj

          2. Franz
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2015-03-08 14:06

            No właśnie - to tylko "powłoka graficzna" i nie widzę trchnicznych problemów by okien i reszty z 7 nie dostosować do funkcji 10 i dać klientom wybór czego chcą - tym bardziej, że nie uważam, żeby interfejs 7 spowalniał wykorzystanie funkcji systemu, w stosunku do tego z 8 - szczególnie gdy po paru latach używania większość rzeczy robi sie szybko, wręcz odruchowo.

            Skomentuj

          3. AndreoKomp
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-03-08 17:05

            Nie słyszałem o tym. Czy to oznacza, że każda gra obsługująca DX12 będzie z automatu od razu obsługiwać Vulkan?
            Jeśli to producent gry będzie musiał wybrać między DX12, a Vulkan to wiadomo co będzie wybrane :/.

            Skomentuj

          4. AndreoKomp
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-03-08 17:28

            W teorii wygląda to bardzo dobrze, zobaczymy jak będzie w praktyce i ile faktycznie gier będzie obsługiwać Vulkan, czyli będzie na Linuksa. Osobiście słabo to widzę, ale zobaczymy.

            Skomentuj

          5. ModeratorChodziWRurkach
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-03-09 11:52

            Zanim Khronos się ogarnie, to będzie już DX15. Oni chyba jeszcze nie zrobili niczego na czas, ani nawet w tym samym roku, na który zapowiedzieli.

            Skomentuj

          6. Kłaczkov92
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-03-08 16:27

            A zapłacisz za to? MS to firma która ma zarabiać tak? To co ci w tym przeszkadza? Chyba wiesz że po 5 latach od wypuszczenia systemu kończy się dla niego wsparcie typu DX jeszcze przed kupnem. Jak chcesz siedzieć na 7 to będziesz mięć mantle. Zawsze jest jakaś alternatywa. Ale lepiej ciągle szukać problemów zamiast patrzyć na pozytywy

            Skomentuj

          7. AndreoKomp
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-03-08 17:00

            Nikt by nie miał najmniejszego problemu zapłacić parę groszy za DX12 dla Windows 7, skoro jest to taki problem i nie można tego dać w ramach zakupu Windowsa 7. Tylko po co dawać coś za parę groszy, jak można kazać kupić jeszcze raz cały system. Z mantle to się trochę ośmieszyłeś. Nawet tego nie komentuje. Ja tutaj pozytywów nie widzę. Jestem zmuszany do czegoś, czego nie chce.

            Skomentuj

          8. BuryZenek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-03-10 03:07

            Nie, możesz iść do lasu i dalej zbierać orzechy i przestać pisać i żalić się na temat microsoftu.

            Skomentuj

          9. Izuna
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-03-08 20:34

            Czy tylko ja zauważyłem dobry procesor i tylko 2.30 GB ramu? chyba słaba proprcja co nie?

            Skomentuj

        2. Franz
          Oceń komentarz:

          12    

          Opublikowano: 2015-03-08 11:23

          Zgadzam się z Tobą całkowicie - uważąm, że pod względem graficznym aktualne Windowsy (zarówno na komputery jak i na smartfony) jak i 10 to przykład kompletnego braku umiejętności w projektowaniu graficznym.
          Niedouczeni i ograniczeni w swoich horyzontach myślowych projektańci nie mają wiedzy na temat ergonomii oraz żadnej wizji wygladu systemu - nie można nazwać wizją pomysłu, że teraz wszystko ma być płaskie i maksymalnie uproszczone.
          Nie dociera do nich, że maksymalne uproszczenie może również prowadzić do nieczytelności jak i do braku ergonomii, tak samo jak przeładowanie ozdobnikami i nadmierne "wodotryski" graficzne.
          Nie widzę też powodu, by system, mimo, że to tylko narzędzie do pracy nie mógł wyglądać atrakcyjnie pod względem graficznym.
          Niestety aktualnie widać, że projekty Windowsa idą w tę stronę, tak jak kolega wyżej napisał na zasadzie: bo tak i już, a nie z powodu jakichś konkretnych celów, które chcieliby osiągnąć - gdyby ci ludzie podkształcili się trochę z psychofizjologii widzenia to dowiedzeli by się, że często nadmierne uproszczenie prowadzi do mniejszej czytelności i ogranicza efektywność pracy, ale oni tam chyba nigdy nie zadali sobie trudu, by swoje wypociny dostosować do zdolności percepcyjnych człowieka.

          Skomentuj

        3. stalkerpl
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2015-03-08 13:00

          oni chca stworzyć system uniwersalny który będzie działał zarówno na telefonie jak i komputerze a jezeli coś jest do wszystkiego to jest do niczego, taki mają cel a ze sa monopolistami to i tak zdecydowana większość użytkowników i tak to zaakceptuje bo konkurencja sie nie liczy

          Skomentuj

      1. Megamotopompa
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2015-03-08 11:16

        Czyli wg Ciebie gdy ktoś używa Maca lub Linuxa jest hipsterem ? Ciekawa teza.

        Skomentuj

    2. Eternal1
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-03-08 09:06

      1. Hipster czy gej/lesbijka też człowiek i na szacunek zasługuje jak każdy. Ale najpierw trzeba szanować siebie samego by potrafić szanować innych.
      2. Ręce won od Mozilli oraz każdej organizacji non-profit która działa na rzecz wolności oraz prywatności w internecie.
      3. Racja. IMO Win10 wygląda po prostu daremnie. Słowo "Bezguście" pcha się na język.
      Win10 użyje DX12 jako karty przetargowej ale mimo wyrozumiałości - kijem tego nie tknę bez jakiejś normalnej nakładki na GUI.

      Skomentuj

  1. t800mm
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2015-03-08 07:14

    Bardzo ładny jest ten system. Wersja rozwojowa chodzi bardzo dobrze i wygląda świetnie. Na pewno zrobię update z 8.1

    Skomentuj

    1. qwerty1997
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-03-08 09:08

      Również bardzo mi się ten system podoba. Będę aktualizował, zwłaszcza że będzie za darmo. Tylko dla pewności poczekam kilka miesięcy na testy czy opinie i dopiero wtedy się zdecyduje (mam w7 HM)

      Skomentuj

      1. Mendelejew
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-03-08 11:45

        Mam ten sam system i zrobię to samo co ty, czyli poczekam. Nigdy nie aktualizuję systemu od razu (na komputerze, czy na smartfonie) tylko czekam na pierwsze testy czy opinie :)

        Skomentuj

    2. limera1n
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-03-08 13:46

      DO WSZYSTKICH KTÓRZY MÓWIĄ ŻE LUBIĄ TEN "MINIMALISTYCZNY" STYL:

      http://enpundit.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2012/11/candybar-custom-minimalist-mac-icons-3.jpg

      Skomentuj

      1. limera1n
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2015-03-08 13:46

        TO są ikony minimalistyczne.

        Natomiast to co M$ wpakował do 10 to są jakieś obrazki przypominające zmagania 5 latka z Paintem

        Skomentuj

  2. Kisiel442
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2015-03-08 08:29

    Ja się premiery nie mogę doczekać...
    Od razu poleci update z W7, albo w ogóle install na świeżo.

    Tylko bardziej podobało mi się, gdy kafelki były bliżej górnej krawędzi.

    Skomentuj

  3. VEN1963
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-03-08 08:55

    myślę że zrobię update z W7 - zainstalowałem i powiem że bardzo fajnie to chodzi a i niema żadnych problemów z intuicyjnością tego systemu - tak powinno wyglądać W8 i nie było by tej całej krytyki jaki się oberwał W8, a jeśli by była to nie w takim stopniu.

    Skomentuj

  4. kamil112234
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-03-08 09:44

    na tablecie może się skuszę z przeskoku z 8.1 na 10 ale na PC zostaję przy win7

    Skomentuj

    1. HeavyRay
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-03-08 09:58

      nie przejmuj sie i tak zostaniesz zmuszony do tego zeby na pc zrobic up date :) wkrotce win 7 straci wsparcie i zeby wycisnac jeszcze wiecej kasy bedzesz musial kupic win 10 :P

      Skomentuj

  5. HardcoreQ
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2015-03-08 09:56

    Mam, korzystam i jestem zadowolony mimo tego, że to wersja TP. Jednak nie pasują tutaj te... ikony. Wyglądają jak za czasów Windowsa 98...

    Skomentuj

  6. Renji
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2015-03-08 11:11

    A mi sie nowy wygląd bardzo podoba. Jak to się mówi o gustach się nie dyskutuję. Ja lubię taką prostotę i minimalizm.

    Wracając do zmian. Nie podoba mi sie pomniejszenie przycisku start lepiej wygląda większy. Również dodanie przezroczystości to zbędny bajer, mam nadzieje że będzie możliwość wyłączenia tak jak w poprzednich wersjach.

    Aczkolwiek i tak jestem pod wrażeniem, że tak stosunkowo wczesna wersja TP działa tak dobrze. Korzystam i nie zauważam większych problemów.

    Skomentuj

    1. HardcoreQ
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-03-08 11:29

      Co do wielkości przycisku start - pewnie będzie możliwość wyboru rozmiaru tak jak w 8.1 ^•-

      Skomentuj

  7. MrMiczi
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-03-08 11:29

    Wkurza mnie ta minimalistyczność!!!!!

    Skomentuj

  8. Gofru
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-03-08 12:19

    Możecie nazwać mnie bezguściem, pedałem i czymkolwiek jeszcze chcecie, ale z tego systemu jedyne, co bym wyrzucił, to kafelki. Dlaczego? Korzystałem z Windy 10 jakiś miesiąc temu i pracowało mi się na nim znacznie wygodniej niż na jakimkolwiek innym systemie, zaraz po Win 7, którego to obecnie posiadam. I może jestem dziwny, ale mi podoba się "płaski" interfejs - Jak dla mnie jest czytelny, wygodny i przede wszystkim ładny, jakkolwiek bym miał to ująć.
    Beztalencie? Ludzie, teraz jest taka moda, że upraszczają wygląd wszystkich systemów, aplikacji. Wszystkie są "płaskie". Gdyby M$ nie poszedł w ich ślady, zaraz znalazły by się osoby, które by pisały, że Windows jest opóźniony w rozwoju, że wygląda jak by był tworzony za PRLu (to w Polsce :P).
    Ludzie, zrozumcie, nie każdemu podobał się obły pasek w XPku. I osobiście wolałem już szary pasek windowsa 95 :P

    Więc powtarzam po raz kolejny; chcecie, czy nie, to nie od M$ zależy. Żeby zostali najpopularniejszym systemem, jak to teraz jest, muszą estetycznie przybliżyć produkty do innych, żeby ludzie nie przechodzili na inne systemy tylko ze względu na wygląd.
    Jadnak faktem jest jedna rzecz: kafelki i to wyszukiwanie na pasku mogli by dać jako opcjonalne, do włączenia, bo niektórym, tak jak mi, będzie to tylko przeszkadzać.

    Ale to tylko i wyłącznie moja opinia, nikt nie musi się z nią zgadzać.

    Skomentuj

    1. AndreoKomp
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2015-03-08 14:11

      A na jaki inny system niż Windows można przejść? :D Obojętnie co Microsoft zrobi w systemie i tak jesteśmy na niego skazani na dzień dzisiejszy. Gdyby jednak brał opinie klientów pod uwagę przy projektowaniu systemu, to na 100% zrobiłby możliwość wyboru wyglądu. Wszyscy byliby zadowoleni. Nawet nie musiałby się wysilać przy jego tworzeniu, bo wystarczy, żeby wziął aero z Windows 7. Osobiście dlatego nie widzę żadnego usprawiedliwienia na to co robi Microsoft. Ma po prostu klientów w 4 literach. Nie ważne co klient chce i oczekuje, ważne jak to widzi Microsoft. "kafelki i to wyszukiwanie" jak by słuchał klientów, również dałby możliwość włączenia i wyłączenia tego przy pomocy jednego kliknięcia.

      Skomentuj

      1. Gofru
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2015-03-08 15:44

        Można przejść na Linuxa. Dla osób, które korzystają tylko z internetu jest wystarczający. Ja miałem Ubuntu przez tydzień i powiem szczerze, że bardzo mi się spodobał (przeszedłem, bo momentami mój laptop totalnie nie wyrabia z windą), ale niestety musiałem wrócić z powodu braku potrzebnego mi oprogramowania. Jednak byłbym gotów stwierdzić, że do 1/3 użytkowników Windowsa mogło by się z powodzeniem przenieść na dowolną dystrybucję Linuxa. A wtedy zaczęto by się tworzenia aplikacji na Linuxa, wtedy nie byłoby już problemu z niedoborem programów, na co tak cierpi ten system. Wtedy to już tylko efekt domino... Tylko komu się chce?

        I pod jednym względem muszę przyznać ci w pełni przyznać rację; M$ ma klientów głęboko gdzieś. Przynajmniej zazwyczaj. Dobrze, że przynajmniej biorą pod uwagę niektóre rzeczy, które napiszą im ludzie odnoście owej Windy, która zwie się dziesiątką. Szkoda jednak, że jeżeli cokolwiek z tego zmieniają, zazwyczaj są to naprawdę nieistotne różnice.

        Skomentuj

        1. AndreoKomp
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2015-03-08 17:25

          "Ja miałem Ubuntu przez tydzień...", "...musiałem wrócić z powodu braku potrzebnego mi oprogramowania."
          Tak to właśnie wygląda w praktyce. Dlatego z linuksa korzysta mało osób. Nie ma oprogramowania, nie można na nim pograć, wymaga nauki i zmiany przyzwyczajeń, bo nie obsługuje się go tak jak Windowsa. Dla osób którym by wystarczył, bo np. używają komputera do internetu, słuchania muzyki (nie patrząc na jakość), oglądania filmów (nie patrząc na jakość) na obecną chwilę zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest tablet z andoidem. Znam bardzo dużo osób, które z laptopa/komputera PC przeniosły się na tablet i słusznie postąpiły.

          Skomentuj

          1. Franz
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-03-08 20:42

            Zwróciłeś uwagę na ważne zjawisko, które może wyjaśnia częściowo to wymuszanie na klientach zakupu nowej wersji systemu, mimo, że nie widzą potrzeby -
            Microsoftowi kurczy się liczba klientów w związku ze wzrostem popularności urządzeń mobilnych jak tablety i smartfony, gdzie ma on niewielką część rynku, a dominują Android i iOS.
            Słuszie stwierdziłeś, że dla ludzi, co jak się mówi w branży, konsumują tylko treści multimedialne (szeroko pojęty internet, muzyka, filmy i komunikacja) to tablet z Androidem, czy iOS dołączoną ewentualnie klawiaturą jest idealnym rozwiązaniem i coraz częściej to je wybierają zamiast komputera z Windows (laptop, czy stacjonarny). I jest to tendencja siline wzrostowa.
            Gracze również często wybierają konsole i zostają tylko ludzie potrzebujący komputera do pracy (a firmy bardzo niechętnie zmieniają system na nowy - bo to zawsze rodzi koszty i problemy (sam zakup licencji na system to tylko niewielki procent kosztów takiej zmiany) oraz zapaleni gracze "pecetowi".

            Skomentuj

    2. Subvoice
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-03-09 08:38

      A widziałeś linka limera1n? Problemem , przynajmniej dla mnie, nie jest minimalizm interfejsu tylko kompletny brak estetyki.

      Skomentuj

  9. gutko
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-03-08 15:57

    żadni hakerzy tylko znowu idiotyczny marketing. ja odbieram tego newsa jako komunikat mówiący że 5 dni po premierze w10 zaczną pojawiać się 0daye czyli dziurawy badziew jak zwykle tylko tym razem schowany za hypem dx12

    Skomentuj

  10. kazik1902
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-03-08 16:14

    Przyrzekam, że nie zaktualizuję mojego 8.1 do czasu aż nie stworzą nowych ikon. przez nie system wygląda jak tworzony przez przedszkolaka.

    Skomentuj

  11. anemus
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-03-08 18:56

    Esteci się znaleźli, którzy jeszcze niedawno daliby się zabić za prymitywizm XP.

    Skomentuj

    1. ModeratorChodziWRurkach
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-03-09 11:54

      XP to akurat apogeum kiczu, a nie prymitywizm. Cokolwiek miałoby to w ogóle znaczyć.

      Skomentuj

  12. Adamexxx
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-03-08 20:17

    Jezu... Spójrzcie tylko na te przyciski maksymalizacji, minimalzacji i zamknięcia okna.. To wygląda jakby te "skriny" były w paincie robione. I jeszcze ta ikona kosza :D Serio, albo to jest żart albo microsoft schodzi na psy... I projektuje system w painice.

    Skomentuj

  13. Adamexxx
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-03-08 20:17

    Jezu... Spójrzcie tylko na te przyciski maksymalizacji, minimalzacji i zamknięcia okna.. To wygląda jakby te "skriny" były w paincie robione. I jeszcze ta ikona kosza :D Serio, albo to jest żart albo microsoft schodzi na psy... I projektuje system w painice.

    Skomentuj

  14. TheDarkStarGTX
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-03-09 00:18

    Ciekaw jestem ile osób kupi ten system tylko ze względu na DX12.

    Skomentuj

  15. Hakuren
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-03-09 07:40

    Wszyscy psioczą na MS z każdej strony. Dziwne, że nikt nie zauważył tego co na ekranie logowania powyżej. (W kraju gdzie większość widzi tylko komunistyczne spiski a Maciar i moherowe brygady mają się bardzo dobrze). Coż taki mamy poziom wykształcenia.

    Bill jest przedstawiony jak Mao Zedong. Wyjete żywcem z oficjalnej telewizyjnej propagandy kultu wodza. Czemu nie, można i tak ślepo uwielbiać Bill-a. :)

    Skomentuj

  16. adamgr
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-03-09 07:43

    Tysiace stron paplaniny o menu start i kafelkach. Mam w domu Windows 8.1 i szczerze mowiac na kafelki moze wchodze raz miesiac. Steam, Uplay, Origin dla zabawy i Office , klient VPN i zdalna konsola plus podstawowe ikonki na pulpicie. Po co mam sie wogole ruszac z pulpitu skoro miesci mi sie tam 100+ ikonek ?
    Nie ma dla mnie zadnego znaczenia obecnosc paska Start czy wyglad kafelek bo ich zwyczajnie na codzien nie uzywam.
    Newt nei wspominam tu o kompach biurowych gdzie czesto wystarcza jedna czy dwie ikonki na pulpicie ze skrotami do aplikacji na ktorych sie pracuje 8 godzin.

    Cos w styly spierania sie na jaki kolor pomalowac strych na ktory wchodzimy raz do roku.

    Skomentuj

    1. AndreoKomp
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-03-09 11:55

      Widać od razu, że komputera używasz tylko do zabawy ;) Otwieranie programów z pulpitu to najgorsze możliwe rozwiązanie, ponieważ wystarczy mieć jedną rzecz otwartą i już nie mamy dostępu do skrótów z pulpitu.

      Skomentuj

  17. Subvoice
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-03-09 08:40

    A może MS chce tak zohydzić zwykły interfejs, żeby wszyscy przerzucili sie na kafle? ;)