Na topie

Windows 10 z 200 milionami aktywacji

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Oprogramowanie Systemy operacyjne Tematyka: Windows 10 Producenci: Microsoft

Wygląda na to, że użytkownicy cały czas chętnie przesiadają się na nową platformę.

Windows 10

AA

W ostatnim czasie nieco zmniejszyła się częstotliwość informacji dotyczących Windows 10 oraz tego, ilu użytkowników zdecydowało się już po niego sięgnąć. Zaczęły pojawiać się w związku z tym głosy, iż producent najwyraźniej nie ma się czym chwalić. Wygląda jednak na to, że nie jest to prawdą.

W październiku Microsoft ujawnił, iż Windows 10 osiągnął 110 milionów aktywacji i od tego czasu głosu w tej sprawie nie zabierał. Możliwe jednak, że lada dzień się to zmieni, ponieważ z nieoficjalnych, ale dobrze zazwyczaj poinformowanych źródeł wynika, iż użytkownicy cały czas chętnie przesiadają się na nową platformę.

Portal winbeta donosi, iż Windows 10 zanotował już ponad 200 milionów aktywacji. Biorąc pod uwagę fakt, iż system zadebiutował 5 miesięcy temu mówić należy o wyniku bardzo dobrym, chociaż prawdopodobnie producent liczył jeszcze na nieco więcej.

Pozostaje czekać na oficjalne potwierdzenie powyższych odniesień. Warto też pamiętać, że, zdaniem Microsoftu, Windows 10 w ciągu 2-3 lat znajdzie miliard użytkowników.

Źródło: winbeta, magultima

Odsłon: 7057 Skomentuj newsa
Komentarze

22

Udostępnij
  1. Dudzio993
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2015-12-31 14:22

    Z taką polityką, wymuszaniem wręcz na nas aktualizacji systemu to nie dziwne.

    Skomentuj

    1. podnietek
      Oceń komentarz:

      -10    

      Opublikowano: 2015-12-31 14:45

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      Zainstalowałem niedługo po premierze na (legalnym) Win7 i nie widzę różnicy. Głównie praca + trochę grania. Dla paranoików jest Spybot Anti-Beacon.

      Skomentuj

      1. Snack3rS7X
        Oceń komentarz:

        8    

        Opublikowano: 2015-12-31 14:47

        No właśnie skoro nie widzisz różnicy to po co ten system? Jeśli dla Ciebie obawa przed skanowaniem Twoich notatek w notatniku jest paranoją to tak jestem paranoikiem

        Skomentuj

        1. brendyman
          Oceń komentarz:

          -8    

          Opublikowano: 2015-12-31 15:01

          Windows 7 oczywiście wcale tego nie robił... ani Vista... ani XP z dodatkiem desktop search...

          Skomentuj

          1. BariGT
            Oceń komentarz:

            10    

            Opublikowano: 2015-12-31 17:01

            W żadnym z poprzednikow totalna inwigilacja nie była oficjalnie wpisana do licencji, żaden z poprzedników nie usuwał aplikacji wg własnego uznania ani nie miał wbudowanego keylogera do przechwytywania haseł. itd itd...

            Skomentuj

          2. Takumi
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-12-31 23:59

            Ale do nich to nie dociera że Win7 8.1 xp i tak był mnie "iniwigilacyjny". Ich pogląd jest podobny do "po co mam rzucić palenie jak i tak zdechnę?"

            Skomentuj

          3. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-01-01 12:16

            a pokaz mi gdzie w win 10 cos takiego jest i zadziałało choc raz w praktyce bo nie znalazłem

            Skomentuj

        2. podnietek
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2016-01-01 13:25

          Czym się zajmujesz, że obawiasz się ujawnienia swoich notatek?

          Skomentuj

      2. Zurawina18
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-12-31 15:44

        "Dla paranoików jest Spybot Anti-Beacon"

        Połowa z tych paranoików to zwykli hejterzy którzy tylko udają że mają paranoję bo jest taka moda. Często w sieci piszą o szpiegowaniu w Windows 10 a prywatnie używają Androida lub Google Chrome które są jeszcze gorsze.

        Skomentuj

        1. Snack3rS7X
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-01-02 23:01

          "Połowa z tych paranoików to zwykli hejterzy którzy tylko udają że mają paranoję bo jest taka moda." Człowieku to zdanie jest tak głupie, że całkowicie wyeliminowało Cię z udziału w jakiejkolwiek sensownej debacie. Moda?! Jaka kurcze pieczone moda?!!?!?

          Skomentuj

          1. ADiS_
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-01-03 23:22

            A ja sądzę że on dokładnie wiedział o czym pisze, bo faktycznie występuje takie zjawisko.

            Skomentuj

      3. plmnbv1
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2015-12-31 23:46

        To ,że szanuję swoją prywatność nie znaczy ,że jestem paranoikiem. To ,że ty masz gdzieś swoją prywatność to znaczy ,że jesteś ignorantem. Wiele razy pisałem na ten temat.
        Myślisz ,że inwigilacja jest po to aby złapać terrorystów?
        Ciekawe... W takim razie dlaczego pewnym krajom zależy na to by ów terroryści istnieli? Dla ów pewnych krajów to nie terroryści są terrorystami,a ty. "Co, ja terrorysta?" - pewnie tak sobie pomyślałeś. Tak ,dla nich ty jesteś terrorystą.Nie wierzysz? W takim razie co z tymi "właściwymi terrorystami". Otóż oni są kukiełkami. Wprowadzimy ich do europy. Oni zrobią masakrę to wtedy pojawi się ów kraj "obrońca wolności". Ten obrońca ,który wprowadził kukiełki na scenę powie ,że kukiełki terrorystów są niebezpieczne, a z racji ,że wymieszali się z tłumem to trzeba coś zrobić by ograniczyć zdolności terrorystów. Skoro są w tłumie to jak ich rozróżnisz? Nie zrobisz tego... Dlatego obrońca wolności wprowadza inwigilację każdej (z racji ,że nie da się kukiełek odróżnić od normalnych ludzi) osoby w danym kraju(w imię ochrony przed terrorystami). No ,ale co w takim przypadku "obrońca wolności" z tego ma. I tutaj przechodzimy do tematu w którym Ty jesteś terrorystą. Otóż abyś zrozumiał to trzeba się cofnąć się do genezy "wolnego wyboru" ,a ją opisałem tutaj : https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/11075248_646125225487064_7456393077340643807_n.jpg?oh=ac79f17273861dca97944b4d591249c7&oe=57041CC3&__gda__=1459438450_461806703ba39d87b50bb33ff674d2a6 . Wyobraź sobie Polskę , na niej nanieś czerwone kule władzy/wolnego wyboru. Zasięg władzy rządu jest ogromny. Wyobraź sobie ,że inni podobni Tobie są niebieskimi kulami, Wasz wolny wybór i władza jest bardzo mała. Są jeszcze białe kule , jest ich niewiele,a są to ludzie którzy nie akceptują żadnej władzy niż swojej własnej(dla siebie). Rządom światów tacy ludzie się nie podobają co jest raczej oczywiste i z góry są traktowani jako terroryści ,bo oczywistym jest ,że zagrażają "ich" władzy. Dlaczego zatem inwigilacja "niebieskich". Tutaj chodzi o to ,że decyzje teraźniejszych rządów nie zawsze się podobają społeczeństwu. Rządy nie chcą stracić władzy, co również jest chyba oczywiste. Rządy wprowadzają ogólnoświatową inwigilację ,żeby dane które zebrali na Ciebie użyć przeciwko Tobie zanim obrócisz się przeciwko nim.

        Skomentuj Historia edycji

  2. Zurawina18
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-12-31 15:47

    Za miesiąc liczba użytkowników zwiększy się o kilka milionów. Bo pod koniec stycznia premiera Rise of Tomb Raider który jak wiadomo działa tylko pod Windows 10. A na dodatek w niedługo MS ma ustawić Windows 10 jako aktualizację zalecaną. Chyba nikt by się nie zdziwił jakby za miesiąc pojawiła się informacja o przekroczeniu bariery 300 milionów. Bo automatyczna aktualizacja w połączeniu z pierwszymi grami napisanymi w DirectX 12 to połączenie na które wielu czeka.

    Skomentuj

      1. Zurawina18
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2015-12-31 16:55

        "wymuszanie DX12 to ekonomiczny strzał w kolano"

        Ja tam wolę żeby było tylko na DX12 bo dzięki temu gra będzie działała sprawnie. Na konsolach od lat gry korzystają z różnych optymalizacji których nie da się przenieść na DX11 co pokazał Batman. Batman na konsolach które są 5x słabsze od typowego PC działa płynnie a na PC żadna konfiguracja nie jest w stanie tej gry uruchomić. DirectX 12 rozwiązuje te problemy

        A przy 200 milionach użytkowników Windows 10 to znajdzie się kilka milionów które w grę zagra.

        Skomentuj

        1. BariGT
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2015-12-31 17:05

          Na szczęście nie będzie. Pisanie gry wyłącznie pod system z 10% popularnością to zwykłe kamikadze. Od lat gry pisane pod DX10/11 też działaja sprawnie. Batman to przykład wypuszczenia gry w fazie beta. DX12 nie ma tu nic o rzeczy.

          Skomentuj

          1. Zurawina18
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2015-12-31 17:09

            Rise of Tomb Raider będzie działał tylko pod Windows 10

            http://www.dobreprogramy.pl/Nowy-Tomb-Raider-pomoze-spopularyzowac-Windowsa-10-przed-zamknieciem-trylogii,News,65334.html

            Skomentuj

    1. neXt___
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-12-31 19:13

      I tak zwiększy się o kilka milionów, ale premiera tych gier raczej na to nie wpłynie. W10 każdego miesiąca zgarnia kilkanaście milionów użytkowników. Na TB lecą przede wszystkim zapaleni gracze, a duża część z nich już dawno przeprowadziła się na Dziesiątkę - reszta jest sceptyczna i musiałaby wejść AAA z prawdziwego zdarzenia, która dzięki DX12 zyskiwałaby dużo, aby przenieśli się na nową część.

      " A może jesteś z tych co go nadal niestać na SSD i podnieca się w kółko że mu się na gównianym HDD szybciej system "ładuje" do ekranu powitalnego? "
      XD Ktoś tu chyba ma bogatych rodziców, skoro wali takimi tekstami.

      Skomentuj

      1. Zurawina18
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2016-01-01 09:03

        "musiałaby wejść AAA z prawdziwego zdarzenia, która dzięki DX12 zyskiwałaby dużo"

        Rise of Tomb Raider to tylko pierwsza z gier która będzie działała tylko na Windows 10. Zaraz po niej pojawić ma się Gears of War Ultimate, Fable Legends, Killer Instinct. W dodatku ten ostatni ma mieć wspólne zakupy dodatków pomiędzy PC a Xbox. Czyli jeżeli ktoś sobie w ostatnich promocjach kupił poszczególnych zawodników po 3zł na Xbox to będzie miał ich także dostępnych na PC.

        MS wprowadzając gry takie jak Rise of Tomb Raider, Gears of War i inne do Windows Store może rozruszać ten sklep. Marzy mi się by wszystkie gry można było instalować przez Windows Store i nie trzeba było już instalować idiotycznych aplikacji typu Uplay, Steam, GOG itp. No ale na to przyjdzie poczekać jeszcze kilka lat

        Skomentuj

        1. Snack3rS7X
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-01-02 23:07

          Coraz bardziej mam wrażenie, że ludzie gadają z botem, jakich kurde zawodników po jakiemu Ty do cholery piszesz!? Skorzystałeś z translatora?

          Skomentuj

  3. sn00p
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2015-12-31 17:14

    Oto oryginalny tekst ze strony MS o "jak twierdzą" ułatwianiu nam życia:
    Microsoft zbiera informacje o Tobie, Twoich urządzeniach, aplikacjach i sieciach, a także o użytkowaniu owych urządzeń, aplikacji i sieci. Wśród przykładów zbieranych informacji znajduje się imię, adres poczty elektronicznej, zwyczaje i zainteresowania, historia przeglądania internetu oraz wyszukiwania, dane o rozmowach telefonicznych i SMS-ach, konfiguracje urządzeń i dane z czujników oraz użytkowanie aplikacji".
    To jest bardzo poważny problem którego skutki poznamy wtedy, gdy MS będzie miał na to ochotę. Może to być nawet za 10 lat.

    Skomentuj

    1. Zurawina18
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-12-31 17:18

      Prawie jak Android. No dobra, Android zbiera więcej danych bo jeszcze do tego wszystkiego dochodzi lista wszystkich odwiedzanych stron www, zainstalowanych aplikacji, lokalizacja, dane bankowe itd