Systemy operacyjne

Windows 10 z darmowymi aktualizacjami - Microsoft dementuje plotki

opublikowano przez w dniu 2015-05-29

Microsoft wciąż nie ujawnia daty premiery systemu, ale na szczęście coraz chętniej dzieli się z nami innymi, również bardzo ważnymi informacjami.

Windows 10

Microsoft wciąż nie ujawnia daty premiery systemu Windows 10, ale na szczęście coraz chętniej dzieli się z nami innymi, również bardzo ważnymi informacjami. Te najnowsze z pewnością wiele osób uspokoją.

Jak wiadomo już od dawna, osoby korzystające z Windows 7, Windows 8 lub Windows 8.1 dostaną darmową aktualizację do Windows 10 Home lub Windows 10 Pro (to tylko dwie z siedmiu wersji systemu). To bez wątpienia miły krok ze strony producenta, ale pojawiło się sporo pytań, w jaki sposób zechce on jednak na podobnym zabiegu zarobić. Pewne jest już, że z pewnością nie dzięki późniejszym aktualizacjom.

Z oficjalnego komunikatu dowiedzieliśmy się bowiem, że te będą darmowe. Na każdym urządzeniu, na którym skorzystamy z przesiadki na Windows 10 bez opłat zainstalujemy wszystkie łatki, także tę zdecydowanie największą - Redstone.

„Po zakwalifikowaniu urządzenia z Windows do uaktualnienia do systemu Windows 10 będziemy je na bieżąco wspierać w całym cyklu życia, utrzymując je bardziej bezpiecznym i wprowadzając nowe funkcje w odpowiednim czasie - bez dodatkowych opłat.”

Warto pamiętać jednak, że wspomniana możliwość darmowej aktualizacji obowiązywać będzie przez rok od premiery Windows 10. Planujecie z niej skorzystać?

Źródło: neowin

marketplace

Komentarze

26
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  i nadal niejasne. czyli jak mam pudełkową 7demkę to dostanę oemową 10tkę uwiązaną do urządzenia?
  Zaloguj się
 • avatar
  jak nie będzie darmowy/tani to z czasem zrobi się darmowy na torentach... proste. zrobiliby tani abonament lub wersję home w cenie 100zł i problem piratów spadłby o 50%. uprzedzam hejty - posiadam oryginał 7 i 8.1 kupiony w sklepie, za moje prywatne zarobione pieniążki :) ale kiedyś kiedyś 4 kompy temu za małolata xp nie koniecznie i wiem że też działał dobrze...
  Zaloguj się
 • avatar
  Zrobią tak jak fApple
  Po wprowadzeniu Win 10, będą dawać za free kolejne wersje 10.x a utrzymywać się z innego softu i stuffu sprzedawanego w Microsoft/Windows Store :)
 • avatar
  Dementuje plotki? A jakie były? Że będą płatne? Ja czytałem, że będą właśnie darmowe, więc jak MS może dementować plotki o darmowym wsparciu, skoro w newsie są one potwierdzone? Czy aby na pewno autor rozumie słowo 'dementować'?
  Zaloguj się
 • avatar
  Czyli mam rok na przesiadke z 7 na 10, a jak już to zrobie to mam za darmo legalną wersje na cały czas ?
  Zaloguj się
 • avatar
  Byłem już przekonany do przesiadki z W 8.1 ( z którego jestem bardzo zadowolony, w którym kafelki uważam za zancznie wygodniejsze niż dawne menu start itd.) na dziesiątkę, ale w związku z brakiem możliwości wyłączenia automatycznych aktualizacji długo będę się wahał. Poza tym częsciowe porzucenie Modern UI nie bardzo mi odpowiada.
 • avatar
  skoro bedzie 7 wersji win 10 a użytkownicy win 7 i 8 bedą mogli dokonać aktualizacji tylko do 2 wersji, czy to nie dziwne?
  na pewno ta cała aktualizacja będzie dla wielu zaskoczeniem i dla portfela też bo za darmo tylko po mordzie biją
  Zaloguj się
 • avatar
  Pamiętaj że masz możliwość zaktualizowania go w ciągu roku od daty premiery. Po roku jak zrobisz formata to niestety nie będziesz miał takiej możliwości, to samo tyczy się jak zmienisz sprzęt. Ja proponuje zaraz po przejściu na 10'kę zrobić kopię zapasową obrazu całego dysku żeby w razie czego gdyby padł dysk lub system mieć możliwość przywrócenia 10 :D
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  dziś windows poinformował mnie o rezerwacji na darmowy upgrade :)