Na topie

WinRAR 5.50 już do kupienia (i do pobrania)

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Popularny program do archiwizacji i kompresji plików doczekał się nowej wersji. Pobierz WinRAR 5.50 albo najpierw dowiedz się, co nowego.

WinRAR 5.50 już do kupienia (i do pobrania)

A A

WinRAR od lat pozostaje jednym z najpopularniejszych programów, których zadaniem jest archiwizacja i kompresja plików. Jego autorzy udostępnili najnowszą wersję oznaczoną jako 5.50. Zmiany w niej są naprawdę istotne.

WinRAR 5.50 to przede wszystkim przejście na format RAR 5.0. Po raz pierwszy pojawił się on 4 lata temu, ale z uczynieniem go domyślnym producent czekał tak długo, aby autorzy innych programów do wyodrębniania plików z archiwów zdążyli wdrożyć jego obsługę. Nowy format to przede wszystkim większa wydajność.

Inne nowości w tej wersji oprogramowania to możliwość ustawienia hasła głównego (które będzie chroniło dostępu do archiwów), wyświetlanie pełnej ścieżki na pasku tytułowym, obsługa formatu .lz oraz zmiany w menu kontekstowym, mające zwiększyć komfort korzystania z archiwów. Zlikwidowano też naturalnie wykryte błędy.

Pobierz program do kompresji i archiwizacji plików WinRAR:

WinRAR to program płatny. Licencję można kupić bezpośrednio w aplikacji, którą w wersji testowej (shareware) można pobrać klikając poniżej.

Pobierz WinRAR


Najważniejsze nowości wprowadzone w poprzednich wersjach WinRAR:

  • rozpakowywanie metodą przeciągnij i upuść
  • „nowy folder” podczas rozpakowywania z nazwą archiwum
  • obsługa wieloczęściowych archiwów ZIP z 7-Zip
  • rozszerzona obsługa skrótów klawiszowych
  • blokada stanu uśpienia podczas pracy archiwizatora

WinRAR - archiwizacja i kompresja plików w firmie i w domu

Konkurencja jest ogromna, ale WinRAR to wciąż jeden z najchętniej wybieranych programów służących do archiwizacji plików na komputerze. Nie przeszkadza nawet to, że jest to program płatny – w zmian oferować ma większą stabilność, szybkość działania i kompatybilność z licznymi formatami (oprócz RAR i ZIP obsługuje jeszcze m.in. CAB, TAR, 7-Zip, BZIP2, ACE, ARJ, UUE, ISO itd.). 

WinRAR pozwala na rozpakowywanie i tworzenie archiwów (także samorozpakowujących się, podzielonych na woluminy i zabezpieczonych hasłem). W domu mogą go zastąpić inne, darmowe programy, ale w firmach często stawia się właśnie na niego – ze względu na wspomniane zalety, ale też na renomę marki, która powinna być zapewnieniem bezpieczeństwa przetwarzanych plików. 

Źródło: ghacks, RARLAB

Odsłon: 5313 Skomentuj newsa
Komentarze

25

Udostępnij
  1. mutissj
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-08-15 09:06

    "Ja kupić" Winrar

    Skomentuj

    1. Adriian
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-08-15 09:50

      https://m.ceneo.pl/96488

      Skomentuj

      1. hex3n
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-08-15 12:36

        139 zł!!!! OMG!

        Skomentuj

        1. Tomasz Duda
          Oceń komentarz:

          5    

          Opublikowano: 2017-08-15 17:42

          Plus VAT, czyli ponad 170 zł ;).
          Nope. Zostanę przy 7-zip.

          Skomentuj

  2. rafal12322
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-08-15 10:04

    Mi wystarczy darmowy Bandizip ;)

    Skomentuj

  3. KENJI512
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-08-15 10:45

    Niestety x64 jeszcze nie ma w 5.50 :/

    Skomentuj

  4. jeomax.co.uk
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2017-08-15 11:00

    Plotka głosi, że odwagi do zakupu starczyło tylko Chuckowi Norrisowi.

    Skomentuj Historia edycji

  5. stalkerpl
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-08-15 11:08

    przecież polska wersja ma numer 5.40 więc gdzie ta aktualizacja????

    Skomentuj

  6. Foxy the Pirate
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-08-15 11:15

    W czym to jest lepsze od 7-zip?

    Skomentuj

    1. Wasek
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-08-15 11:30

      Chyba w niczym oprócz interfejsu.

      Skomentuj

      1. greghor
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-08-15 12:01

        Możliwość dodania danych naprawczych, woluminów naprawczych, archiwa SFX. to jest "nic"? Poza tym masz więcej zaawansowanych funkcji

        Skomentuj

        1. lenoxxx
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-08-15 14:30

          Tak to jest nic jeśli komuś to nie potrzebne... Dla osób takich jak ty to niestety już wydatek.

          Skomentuj

        2. Himoto
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-08-15 14:42

          tak naprawdę to jest "nic", bo dane naprawcze przy dużych plikach często zawodzą :), zresztą dawno już nie widziałem dziabnietego zip'a, a rary bardzo często się zdarzały :). [to mówię o plikach z sieci, bo sam rzadko kiedy coś pakuję, bo coraz częściej skrzynki pocztowe odrzucają spakowane pliki]

          Skomentuj

          1. greghor
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-08-15 16:40

            z tym się nie zgodzę. Używam winrara od bardzo dawna i nigdy mi się nie zdarzyło aby w wypadku błędów zawiodły dane naprawcze. No chyba że dajesz 1% to wcale się nie dziwię. taka ilość nigdy nie daje dobrego efektu, 10% jest optymalne

            Skomentuj

        3. Foxy the Pirate
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2017-08-15 15:36

          "Zaawansowanych funkcji", których nikt nigdy nie użył.

          Skomentuj

          1. greghor
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-08-15 16:42

            mów za siebie i korzystaj jak chcesz z darmowego 7zipa. Dla mnie te funkcje są użyteczne

            Skomentuj

          2. Akatzuky
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2017-08-16 06:46

            Dokladnie WinRar ma bardzo duzo fajnych opcji tez posobny do Total Commandera super programy

            Skomentuj

  7. Kiciulek
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-08-15 19:27

    Winrar jest najlepszy, ale świadomemu użytkownikowi wystarczy 7-zip + inny program (np. Haozip) do rozpakowywania rarów (które 7-zip często rozpakowuje niepoprawnie).

    Skomentuj

    1. NanoXen
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-08-16 00:20

      nie miałem przypadku żeby 7-zip rozpakował coś niepoprawnie..

      Skomentuj

      1. Kiciulek
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-08-18 00:50

        Czy to, że ty nie miałeś problemu w jakiś sposób dyskredytuje fakt, że ja miałem?

        Skomentuj

  8. NanoXen
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-08-16 00:24

    pytanie tylko: po co?
    do zwykłego spakowania, aby wysłać mailem kilkanascie/kilkadziesiąt plików -używam windowsowego pakowania do zipa (w końcu zipa rozpakuje każdy i wszędzie),
    a żeby coś jakoś mocno skompresować... nie mam w sumie potrzeby
    7-zipa używam przeważnie tylko do rozpakowania RARów i 7z

    Skomentuj Historia edycji

  9. lestek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-16 08:38

    Poważnie ? można kupić winrara :)

    Skomentuj

  10. adamgr
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-16 12:01

    Ale po grzyba to komu ?
    I w domu i w firmie korzystam z darmowego 7-Zip i w zupełności do codziennej pracy wystarcza.

    Skomentuj

  11. Black_00
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-08-16 16:08

    Ja pobrałem gdzieś z czeluści internetów i mam pełną wersję xD

    Skomentuj

  12. ElFi_
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-16 18:18

    A te "naturalnie wykryte błędy" to znaczy w jaki sposób?