Na topie

Dobre recenzje gry Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści to najnowszy projekt studia CD Projekt RED i wygląda na to, że równie udany co poprzednie. Pierwsze recenzje tej gry są naprawdę pozytywne.

 • Dobre recenzje gry Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści
A A

W przyszłym tygodniu w ręce graczy oddany zostanie miks erpega, przygodówki, strategii i karcianki, zatytułowany Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści. Materiały prezentujące najnowsze dzieło ekipy CD Projekt RED zostały przyjęte z umiarkowanym optymizmem, ale pierwsze recenzje pozwalają liczyć na kawał solidnej produkcji.

8,5/10 – taka jest obecnie średnia ocen (na podstawie Metacritic). Recenzenci chwalą przede wszystkim wyśmienitą opowieść i równie dobry sposób jej przedstawienia oraz udane, wciągające połączenie mechanizmów erpegowych i karciankowych. Przypomnijmy bowiem w tym miejscu, że Wojna Krwi zaczynała jako fabularny dodatek do Gwinta, ale z czasem rozrosła się na tyle, że ostatecznie zdecydowano się na wydanie jej w formie samodzielnej.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści walka

Co to znaczy, że się rozrosła? Ano to, że na eksploracji, bitwach i poznawaniu kolejnych rozdziałów opowieści o królowej Meve spędzimy około 30 godzin, a także to, że rozgrywka tutaj wybiegać będzie znacznie poza ramy Gwinta. Redaktor The Games Machine (ocena 9,2/10) przyznał nawet, że „Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści przenosi gatunek na wyższy poziom”, a autor z GamesRadar+ nie mógł się nachwalić tego tytułu do tego stopnia, że przyznał mu maksymalną notę.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści screen

Wśród pozostałych recenzji dominują dziewiątki i ósemki (niejednokrotnie z plusem). Najniższą notę wystawiono w serwisie PCGamesN – Wojna Krwi otrzymała tam siódemkę ze względu na zbyt małą koncentrację na kartach. Bez wątpienia jednak można mówić o kolejnym dużym sukcesie CD Projekt RED. Pozostaje już tylko rzucić okiem na świeżutki zwiastun (poniżej) i uzbroić się w cierpliwość – byle do 23 października (chyba że jesteście konsolowcami, wtedy do 4 grudnia). 

Źródło: Metacritic, inf. własna

Odsłon: 4256 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. chrisplbw
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2018-10-19 10:16

  CDPR znowu pokazało klasę, a giełdowi gracze po korekcie znowu będą mogli cieszyć się zyskami :)

  Skomentuj

 2. Chong-li
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2018-10-19 14:21

  CD Projekt wkłada serce w robione gry ja osobiście bardzo lubię to firmę pierwszy raz miałem styczność i dowiedziałem się o niej już we wczesnych latach 90.Nigdy nie zapomnę Baldur`s Gate z Polskim dialogami i napisami wydanego właśnie przez CD Projekt w 1999 roku i tego jak każdy dzień dłużył mi się jak miesiąc w oczekiwaniu na przesyłkę bo zamówień było tak dużo gra rozchodziła się jak ciepłe bułeczki.
  Moje odczucia co do tej firmy są tylko pozytywne tak samo względem każdej gry którą zrobili.

  Skomentuj Historia edycji

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!