Konsole do gier

Bardzo dobra sprzedaż konsoli Xbox One

z dnia 2013-07-21
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
43 komentarze Dyskutuj z nami

Przedpremierowe zamówienia Xboxa One cieszą się dużo większym zainteresowaniem niż miało to miejsce w przypadku Xboxa 360.

Xbox One bardzo dobra sprzedaż konsoli

W pierwszych tygodniach po prezentacji konsoli Xbox One na Microsoft spłynęła fala krytyki i wydawało się, że gigant z Redmond może mieć kłopoty z zachęceniem graczy do zakupu nowej platformy. Więcej negatywnych głosów od samego początku pojawiało się w Europie, bo w USA gracze nie poczuli się tak bardzo urażeni niektórymi nowościami. Obecnie sprzedaż konsoli wygląda dobrze na obydwu kontynentach, ale szczególnie zadowalająca Microsoft jest ona właśnie na rodzimym rynku.

Pisaliśmy już o tym, że Amazon wyprzedał pierwszy nakład konsol Xbox One i PlayStation 4. Dla producentów są to z pewnością informacje bardzo pozytywne, a jak się okazuje, tych dla Microsoftu jest zdecydowanie więcej. Larry Hryb podzielił się ostatnio w imieniu firmy wiadomością mówiącą o tym, iż nowy Xbox został wyprzedany przez większość amerykańskich dostawców.

Wciąż nie są znane dokładne liczby pokazujące, ilu nabywców znalazła już nowa konsola. Jest ich chyba jednak sporo, bo przedpremierowe zamówienia Xboxa One cieszą się podobno dużo większym zainteresowaniem, niż miało to miejsce w przypadku Xboxa 360.

Jak widać, amerykańscy gracze już nie mogą doczekać się nadejścia nowej konsoli Microsoftu. Można przypuszczać, że po rezygnacji z najbardziej kontrowersyjnych pomysłów dotyczących swojej platformy producent będzie mógł cieszyć się dobrą sprzedażą także na innych rynkach. Rywalizacja z Sony zapowiada się zatem na bardzo zaciętą.

Źródło: uk.hardware

marketplace

Komentarze

43
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Wiadomo w hamburgerlandzie wygra xbox w reszcie cywilizowanego świata PS4
  Zaloguj się
  38
 • avatar
  Będzie im łyso jak podadzą liczby ;)
  Zaloguj się
  37
 • avatar
  XBox One - NSA Edition
  Zaloguj się
  24
 • avatar
  To było akurat do przewidzenia. Choćby MS zrobił mega bubel w porównaniu ze sprzętem SONY to i tak w Ameryce lepiej sprzeda się to pierwsze. Nie możemy mieć w sumie do nich pretensji. To tak jakby Niemcy mając swoje marki tj. Porsche, Audi, Mercedes oraz BMW wozili się głównie Toyotami, Nissanami itd.
  Zaloguj się
  18
 • avatar
  Propaganda.
  Zaloguj się
  15
 • avatar

  Prawdopodobnie znacząca ilość potencjalnych i obecnych klientów Microsoftu nawet nie słyszało o wszelkich kontrowersyjnych pomysłach dotyczących nowej konsoli. Marketing oraz artykuły sponsorowane przyswajają się zdecydowanie łatwiej, niż wiadomości, newsy lub dyskusje zmuszające do zastanowienia się i dokonania jakiegoś wyboru... Odnoszę wrażenie, że ludziom coraz trudniej podjąć samodzielną decyzję. Jest to bardzo widoczne w niektórych tematach forumowych i nie mówię tutaj o sprzęcie komputerowym, ale o tak błahej sprawie, jak np. wybór zegarka. Zatem może okazać się, że niektórzy nabywcy Xbox 360 będą bardzo zaskoczeni.

  Zaloguj się
 • avatar
  ACH dużo pracowników microsoftu na świecie .
 • avatar
  Ludzie myślą,że MS ugiął się pod krytyką a pewnie od początku planowali taki ruch.
  Najpierw ich troche postraszymy,pózniej niby zmienimy zdanie a ciemna masa będzie nas całować po rękach.
  Zaloguj się
 • avatar
  Jakos trudno jest mi uwierzyc w te rewelacje o popularnosci Xbox One. Tym bardziej, ze benchmark.pl ewidentnie bardzo lubi firme Microsoft - o czym swiadczy chociazby malo popularny, ale za to bardzo wysoko umieszczony (na pierwszej stronie) dzial poswiecony wylacznie Windows 8 (jakby taki dzial bylby komukolwiek w ogole potrzebny) ;).
  Zaloguj się
 • avatar
  Tralala... Nie należę do osób, które łatwo uwierzą we wszystko co się im powie/pokaże. Ehh... Jakaś reklama musi być, bo groźny przeciwnik nie śpi (Sony/PS4). Oj nie śpi... ;-)
 • avatar
  Czy ktoś pamięta jak wyprzedały się "na pniu" tablety z windows RT ? :D
  Zaloguj się
 • avatar
  A ile frajerow i gamoni sie zawiedzie na tej konsoli to liczba przerosnie kupno CODA w caly rok.
 • avatar
  Tak samo dobra jak Windowsa 8 ?
  Zaloguj się
 • avatar
  Spekulowac sobie mozna, wszystko i tak bedzie zalezalo od gier, bo to one potwierdza lub nie nasze przypuszczenia.
 • avatar
  Redakcjo to nie news, liczb nie podaliście tylko odgrzaliście kotleta.
 • avatar
  Ot zwykła konsola, niewiele różni się od PS4, a wyjdzie sporo wcześniej. Nie dziwię się, że ludzie kupują. Po zrezygnowaniu z ograniczeń jest to całkiem dobra oferta.... dla kogoś kto i tak planuje zakup konsoli.
 • avatar
  A mówiłem, że MS wyjdzie dobrze na swoich pseudo wpadkach? Mówiłem. "Nawrócony" MShit ujął serca Amerykanów swoim biciem się w pierś i na dodatek współpracują z NSA, by chronić naród przed zwyrodnialcami, zabijającymi niewinnych ludzi. GO ON POWERSOFT!