Na topie

Znaleziono ostatni sekret w Doom 2 - po 24 latach od premiery

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: strzelanina Producenci: Id Software

Pamiętacie jeszcze Doom 2? Jeden z graczy nie dał za wygraną i może pochwalić się mianem tego, który jako pierwszy odkrył ostatni sekret w grze.

  • Znaleziono ostatni sekret w Doom 2 - po 24 latach od premiery
A A

Sympatycy twórczości id Software ostrzą sobie zęby na Doom Eternal. Wciąż nie brakuje tych, którzy spędzają czas przy wcześniejszych odsłonach tego kultowego cyklu. Także przy Doom 2, który dopiero teraz, po 24 latach od premiery został ukończony w 100%.

Gracz ukrywający się pod pseudonimem Zero Master zamieścił materiał wideo potwierdzający, iż znalazł ostatni sekret w Doom 2. To wręcz niewiarygodne, ale wcześniej nikomu nie udała się ta sztuka (wyłączając przypadki, w których posługiwano się kodami). A trzeba pamiętać, że Doom 2 debiutował w 1994 roku.

Wydarzenie to nie mogło ujść uwadze twórców gry, za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych gratulacje dla Zero Master złożył John Romero. Jednocześnie wyjaśnił, w jaki sposób gracz osiągnął cel.

Doom 2

Kluczem do aktywowania jednego z teleportów okazała się chwila cierpliwości. Nic nie daje bowiem wejście do niego, ale jeśli bohater zostanie wepchnięty przenosi się do sekretnego etapu.

Wszystko możecie zobaczyć na poniższym materiale wideo.


Źródło: Zero Master, twitter - John Romero

Odsłon: 10727 Skomentuj newsa
Komentarze

20

Udostępnij
  1. Sharimsejn
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2018-09-02 23:16

    Podziwiam, że ludziom chce się takie smaczki nadal odkrywać.

    Skomentuj

  2. kitamo
    Oceń komentarz:

    13    

    Opublikowano: 2018-09-02 23:23

    IDDQD !!
    IDKFA !!!

    Skomentuj

    1. chotnik2
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-09-03 02:00

      Gimby nie znajo :(

      Skomentuj

      1. rlistek
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2018-09-03 09:07

        Jak się ktoś szanował to nie grał na kodach, nooby.

        Skomentuj

        1. angelboy
          Oceń komentarz:

          -5    

          Opublikowano: 2018-09-03 09:33

          grywasz na konsoli ?

          Skomentuj

          1. rlistek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-09-03 09:48

            Nie.

            Skomentuj

          2. angelboy
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2018-09-03 12:56

            szkoda bo gadasz jakbyś grywał :D

            Skomentuj

          3. rlistek
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-09-03 13:31

            Po przejrzeniu twojej historii postów, to nie obraź się, ale "gadasz" jakbyś poziomem intelektualnym jednak nie błyszczał i jedyne co potrafił to powtarzać wyuczone, oklepane i nieśmieszne odzywki. Wiem, że chciałeś byś fajny w internecie, ale jak widzisz trashtalking nie jest dla każdego.

            Skomentuj Historia edycji

          4. krisu82gdansk
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-09-03 16:13

            a to przepraszam, jak ktoś gra na konsoli to według Twojego lekko przerośniętego EGO niby jest gorszy, głupszy, słabyz ???
            bo trochę mnie zaszokowało podejście, sam mam bliżej 40 lat niż 30, biegle mówię po angielsku i niemiecku, magisterkę zrobiłem bez większego problemu, a od 11 lat z powodzeniem prowadzę firmę i wiesz co jest najlepsze poza graniem w fpsy na pececie, grywam od choley na kosnoli :)
            miałem psxa, miałem, ps2,ps3, teraz PS4 pro i xbox one s, rozumiem, że według Ciebie nie jestem partnerem do rozmowy?

            Skomentuj

          5. rlistek
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-09-03 16:41

            Mogę tylko zgadywać, ale wydaje mi się, że chodziło mu o to, że gry konsolowe, ze względu na zarówno najczęściej komiczny poziom trudności jak i istnienie wszelkiego rodzaju wspomagaczy z aimbotem na czele, można porównywać do grania na kodach.

            Bądź co bądź trudno się nie zgodzić.



            Tak przy okazji to dzisiaj się Pan tak bez zdjęć chwali, Panie Krzysztofie Kozłowski? Może jakaś fotka dyplomu, wizytkówki firmy i sprawdzianu z angielskiego, żeby każdy mógł z podziwem i zazdrością popatrzeć na Pańskie osiągnięcia? ;)

            Skomentuj Historia edycji

          6. angelboy
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-09-05 07:41

            @rlistek no własnie dokładnie o to mi chodziło :) fajnie że to rozkminiłeś w kulturalny w miarę sposób :) aż musiałeś prześwietlić moje konto :P ale zaszczyt :D Wypowiedzi są takie na jakie inni zasługują, nie mam zamiaru świecić w internetach elokwencją, bo szkoda tutaj na to czasu, energii i zachodu, bo i tak większość albo nie zrozumie albo oleje :) Dlatego czasami też lubię trollować i patrzeć jak ludziom piana z ust leci :P

            @vendeur - trafione w dychę :D Nie chciałem nikogo obrażać ale jak widać to nie ja mam problem tylko ludzie mnie minusujący :) Co do reszty, wstydzilibyście się :) Wymądrzacie się czego to nie skończyliście i czego to nie robicie ale wiecie co, nikogo to tutaj nie obchodzi :) Fajnie na przykładzie większości z was można pokazać jakie człowiek ma kompleksy - może prace doktorską napisać hmm ...

            Skomentuj

  3. michalje
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-03 06:59

    Przecież nie jedna osoba mogła to odkryć i po prostu nie chwalić się w necie (tym bardziej 25 lat temu)

    Skomentuj

    1. Eternal1
      Oceń komentarz:

      -5    

      Opublikowano: 2018-09-03 09:20

      W rzeczy samej.
      Ograne od A do Z na Amidze 1200 (otwarty port).

      Skomentuj

    2. baca130
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-09-03 09:47

      Też tak pomyślałem, że ktoś przypadkowo to odnalazł a nawet nie zdawał sobie z tego sprawy, w to bardziej uwiężę niż rzekomo po 25 latach ktoś odkrył.

      Skomentuj

    3. kitamo
      Oceń komentarz:

      -8    

      Opublikowano: 2018-09-03 11:54

      gdybym wiedział że to takie wielkie halo będzie to bym wysłał screena 20 lat temu.

      Skomentuj

  4. jarekzon
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-03 11:44

    Pamiętam te czasy, każda nowa gra, czy test nowego procesora, to było święto. Atmosfera wokół kompów był niesamowita. Nikt już tego więcej nie doświadczy, dzisiaj, to tylko kolejny news. To jest tak jak z wolnością. Bardziej wolny byłem w totalitarnym państwie, niż dzisiaj, gdy świat jest niby "wolny". Na szczęście, wiem jak to wygląda, niestety młodzi ludzi już nigdy tego nie doświadczą.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-09-03 13:40

      Do mnie pół dzielnicy przyjechało żeby zobaczyć na własne oczy co to jest ten 3dfx ;)
      to był szał jak każdy chciał zobaczyć tomb raidera w 30fps z ładnie wygładzonymi teksturami.

      Skomentuj

      1. krisu82gdansk
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-09-03 19:59

        miałem podobnie :) kolega kupił PSXa fajny, grywalny no spoko, ale wpadł do mnie na testy jakiegoś 3dfxa
        po tym jak zobaczył jak wygląda i chodzi tomb raider w 640x480 z wygładzaniem tekstur na testy PSX już mnie nie zaprosił :D

        Skomentuj

      2. chotnik2
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-09-03 21:10

        słyszałem, że prezydent, papież i nawet sami marsjanie przylecieli też twojego 3dfx zobaczyć.

        Skomentuj

    2. sebastianzola
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-09-03 17:49

      Popieram w 100% i dałem plusa. Lata lecą, świat się nie zmienia a ludzi nie zmienimy.