• benchmark.pl
 • Gry
 • Znaleziono ostatni sekret w Doom 2 - po 24 latach od premiery
Gry

Znaleziono ostatni sekret w Doom 2 - po 24 latach od premiery

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2018-09-02

Pamiętacie jeszcze Doom 2? Jeden z graczy nie dał za wygraną i może pochwalić się mianem tego, który jako pierwszy odkrył ostatni sekret w grze.

Sympatycy twórczości id Software ostrzą sobie zęby na Doom Eternal. Wciąż nie brakuje tych, którzy spędzają czas przy wcześniejszych odsłonach tego kultowego cyklu. Także przy Doom 2, który dopiero teraz, po 24 latach od premiery został ukończony w 100%.

Gracz ukrywający się pod pseudonimem Zero Master zamieścił materiał wideo potwierdzający, iż znalazł ostatni sekret w Doom 2. To wręcz niewiarygodne, ale wcześniej nikomu nie udała się ta sztuka (wyłączając przypadki, w których posługiwano się kodami). A trzeba pamiętać, że Doom 2 debiutował w 1994 roku.

Wydarzenie to nie mogło ujść uwadze twórców gry, za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych gratulacje dla Zero Master złożył John Romero. Jednocześnie wyjaśnił, w jaki sposób gracz osiągnął cel.

Doom 2

Kluczem do aktywowania jednego z teleportów okazała się chwila cierpliwości. Nic nie daje bowiem wejście do niego, ale jeśli bohater zostanie wepchnięty przenosi się do sekretnego etapu.

Wszystko możecie zobaczyć na poniższym materiale wideo.


Źródło: Zero Master, twitter - John Romero

marketplace

Komentarze

21
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  IDDQD !!
  IDKFA !!!
  Zaloguj się
  13
 • avatar
  Podziwiam, że ludziom chce się takie smaczki nadal odkrywać.
 • avatar
  Przecież nie jedna osoba mogła to odkryć i po prostu nie chwalić się w necie (tym bardziej 25 lat temu)
  Zaloguj się
 • avatar
  Pamiętam te czasy, każda nowa gra, czy test nowego procesora, to było święto. Atmosfera wokół kompów był niesamowita. Nikt już tego więcej nie doświadczy, dzisiaj, to tylko kolejny news. To jest tak jak z wolnością. Bardziej wolny byłem w totalitarnym państwie, niż dzisiaj, gdy świat jest niby "wolny". Na szczęście, wiem jak to wygląda, niestety młodzi ludzi już nigdy tego nie doświadczą.
  Zaloguj się